Zvezdina istorijska pobeda u Istanbulu, Fener pao nakon preokreta

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju u Istanbulu ekipu Fenerbahčea sa 85:76, u meču 18. kola Evrolige

Zvezda je upisala istorijski trijumf, pošto je prvi put u međusobnim duelima, nadigrala ovaj turski tim na gostujućem terenu.

Nakon devet uzastopnih poraza u dvorani "Ulker", crveno-beli su napokon slavili i naneli Feneru prvi poraz na domaćem terenu u čitavoj sezoni u Evroligi.

Od prvog minuta meča, moglo se nagovestiti da će biti zanimljivo u Istanbulu.

Fener je agresivno krenuo, ali je Zvezda preko Bolomboja i Gedraitisa pronašla ritam i držala priključak.

Trojkama Vilbekina i Dorsija, domaćin je nakon 10 minuta košarke vodio sa 26:18.

Druga četvrtina protekla je potpuno u znaku srpske ekipe, koja je uspela pre svega da zatvori prilaz ka svom košu i spreči rivala da dođe do lakih poena.

Mučio se Fener, što govori i podatak o samo devet postignutih poena u drugoj deonici.

Zvezda je taj prazan hod iskoristila da potpuno smanji deficit i na poluvreme ode sa samo jednim poenom zaostatka – 35:34.

Delovalo je da je Fenerbahče u trećoj deonici pronašao ritam koji im savršeno odgovara.

U dva navrata je tim Šarunasa Jasikevičijusa sticao dvocifrenu prednost.

Ipak, srpski klub se nije predavao, već uvek pronalazio način da se vrati u meč.

Krajem treće i početkom četvrte četvrtine, Sferopulosovi momci napravili su seriju 11:0 i tako prvi put nakon dužeg vremena, stekli prednost u ovoj utakmici.

Veoma bitne trojke u poslednjoj deonici pogađali su Lazić i Nedović, pa su tako crveno-beli uspeli da potpunu preokrenu tok susreta i povedu sa maksimalnih osam poena – 69:61.

Pokušavao je Fener na sve načine da povrati kontrolu i uhvati priključak, ali je Teodosićeva trojka odvela srpski tim na +9 i tako stavila Fener u poprilično loš položaj u finišu.

Poznato je da crveno-beli ove sezone nisu mogli bez dramatičnih završnica i ispuštenih pobeda, ali ovoga puta je koncentracija bila na visokom nivou.

Džoel Bolomboj bio je apsolutni lider, pošto je meč završio sa 24 poena, a istakli su se još i Gedraitis sa 19 i Hanga sa 12 poena.

U redovima turskog tima najefikasniji su bili Hejs-Dejvis sa 21 i Vilbekin sa 14 poena.

Bio je ovo sedmi trijumf Crvene zvezde u 18 mečeva u Evroligi ove sezone.

Fenerbahče je prekinuo niz od četiri pobede, pa sada ima skor od 10-8.

• 2. jan 2024 • 20:44

20:44

Kraj meča, Zvezda je savladala Fener!

Možda i jedan od najboljih mečeva Zvezde ove sezone, pošto su crveno-beli odbili nalete rivala i upisali pobedu rezultatom 85:76.

• 20:29

37' - Teodosić za +9!

Zvezda je pred pobedom u Istanbulu, pošto je Miloš Teodosić pogodio trojku za najvećih devet poena prednosti za srpski tim.

• 20:20

35' - Nedović pogađa za osam poena prednosti

Nova trojka Zvezde, ovoga puta Nedovića, kojom srpski tim stiče maksimalnih osam poena prednosti - 69:61.

• 20:13

31' - Zvezda vodi

Poenima Jaga, Zvezda prvi put još od prve četvrtine, stiže do prednosti - 59:57.

• 20:10

Kraj treće četvrtine: Fenerbahče - Crvena zvezda 57:57

U dva navrata je Fener imao dvocifrenu prednost u trećoj deonici, ali je Crvena zvezda oba puta imala odgovor.

Nakon 30 minuta košarke, rezultat je nerešen (57:57), što znači da će u poslednjoj četvrtini biti veoma uzbudljivo i neizvesno.

• 19:51

25' - Fener raspucan u trećoj deonici

Tri trojke pogodili su domaći košarkaši, od kojih je dve ubacio Skoti Vilbekin.

Fenerbahče je tako došao do prednosti od osam poena - 46:38.

• 19:47

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 19:31

Poluvreme: Fenerbahče - Crvena zvezda 35:34

Zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini, a pogotovo završnici iste, Zvezda na poluvreme ide sa deficitom od samo jednog poena.

Bolomboj sa 16 poena predvodi strelce srpskog tima, dok je Gedraitis ubacio osam.

U redovima Fenera ističu se Hejs-Dejvis sa devet i Madar sa osam poena.

• 19:26

18' - Ponovo serija Zvezde, koja smanjuje deficit na dva poena

Ponovo Zvezda dobro trči, pa ovoga puta pravi seriju 7:0 i hvata potpuni priključak.

Fenerbahče vodi 33:31.

• 19:17

14' - Sada Fener u naletu

Iako je delovalo da su crveno-beli pronašli ritam koji im odgovara, Fenerbahče je imao spreman odgovor.

Poenima Dorsija i Sestine sa distance, domaćin stiče devet poena prednosti - 33:24.