Jović je ponovo zaludeo fudbalski svet, dva gola srpskog napadača u pobedi Milana

Srpski napadač Luka Jović, bio je dvostruki strelac u pobedi Milana nad Kaljarijem od 4:1 u meču osmine finala Kupa Italije

Luka se nalazi u sjajnoj formi i još jednom je iskoristio priliku da podseti fudbalski svet o kakvom se klasnom napadaču radi.

Jović je ovoga puta postigao dva gola i bio lider u pobedi Milana nad Kaljarijem.

Srpski napadač je tako postigao čak pet golova u poslednjih šest mečeva u kojima je nastupao za "rosonere".

Sa dva gola u poslednjih 15-ak minuta prvog poluvremena protiv Kaljarija, Jović je praktično rešio pitanje pobednika na ovom susretu.

Prvo je u 29. minutu uspeo da "ukroti" centaršut Tea Ernandeza sa leve strane, nakon čega je matirao golmana gostiju.

U 42. minutu, akteri su bili isti. Ernandez za Jovića, a ovaj je uspeo da pošalje loptu u mrežu, iako mu je lopta bežala.

Već u petom minutu nastavka, Milan je vodio 3:0, a strelac je bio Traore.

Uspeo je Kaljari u 87. minutu da smanji na 3:1, kada je gol postigao Aci.

U sudijskoj nadoknadi vremena, Leao je zatresao mrežu gostiju i tako postavio konačan rezultat.

Milan se tako plasirao u četvrtfinale Kupa Italije, gde će čekati boljeg iz duela Atalante i Sasuola.