Partizan dominirao, pa se potpuno raspao u Istanbulu

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Partizan rezultatom 91:76 u utakmici 20. kola Evrolige

Partizan je bio na odličnom putu da drugi put ove sezone savlada Fenerbahče. Crno-beli su odigrali savršeno na startu meča, ali se, kako je vreme odmicalo, igra polako raspadala.

Bruno Kaboklo i Kevin Panter su blistali u prve dve četvrtine.

Brazilac je pogodio prve tri trojke, a postigao je 11 od prvih 12 poena za Partizan.

Posle prve četvrtine, Partizan je imao prednost 31:19, a onda je Fener polako topio razliku.

Na poluvremenu su crno-beli imali pet poena prednosti, a u nastavku je, praktično, igrao samo jedan tim.

Igrači Fenerbahčea su pogađali sve što se moglo pogoditi, dok je napad Partizana potpuno stao.

Kada je Fener napravio seriju 24:2, bilo je jasno da Partizan teško može izbeći poraz u Istanbulu.

Tajler Dorsi je pružio sjajnu partiju – postigao je 24 poena.

Marko Gudurić je ubacio 15, a Sestina jedan manje.

Kevin Panter je postigao 18 poena, Naneli 13, a Kaboklo 13.

Posle poraza u Istanbulu, Partizan ima deset pobeda i deset poraza, dok je Fenerbahče došao do 12. pobede, a ima i osam poraza.

• 9. jan 2024 • 20:22

20:22

Kraj meča - 91:76

Partizan je poražen u Istanbulu.

• 20:14

37' Trojka Nanelija uliva nadu - 85:72

Nadu gostima budi Naneli, a Jasikevičijus sada pokušava da prekine crno-bele pa traži tajm-aut.

• 20:09

33' Fener lomi meč - 80:64

Fenerbahče ima velikih 16 poena prednosti, što nije moglo ni da se zamisli u prvom poluvremenu.

Iako nije nedostižno, Partizanova igra se potpuno raspala, dok igrači Fenera ne mogu da promaše ništa.

• 20:00

31' Serija domaćih - 74:64

Fenerbahče je napravio seriju 6:0 na startu poslednje četvrtine, Obradović je tražio tajm-aut.

• 19:57

Kraj treće četvrtine - 68:64

Fenerbahče ulazi u poslednju četvrtinu sa prednošću od četiri poena.

Napad Partizana je potpuno stao, sve se svodi na šut sa distance, koji u trećoj deonici nije služio crno-bele.

• 19:44

26' Izjednačenje - 55:55

Nalet Fenerbahčea, iskoristio je domaćin podršku sa tribina i došao do izjednačenja.

• 19:34

21' Nastavljen je meč

Partizan ima pet poena prednosti.

• 19:18

Poluvreme - 43:48

Partizan je odlično ušao u meč, ali se Fener vratio u meč u završnici druge četvrtine.

Panter predvodi crno-bele sa 15 poena, Kaboklo je dodao 11, a Džejlen Smit je dodao osam.

U ekipi Fenerbahčea, najefikasniji je Dorsi sa 11.

• 18:58

13' Serija Fenera - 26:36

Fenerbahče je napravio 7:0 seriju, Obradović traži tajm-aut.