Zvezda nestala u završnici u Lionu, ASVEL "stotkom" ispratio crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ASVEL-a sa 100:91, u Lionu u meču 20. kola Evrolige

Delovalo je da Crvena zvezda ima dovoljno i potrebno da savlada francusku ekipu na gostovanju, ali je u završnici poklekla i doživela poraz.

Ušla je srpska ekipa dobro i raspoloženo u meč, vođena vezanim trijumfima nad Fenerom i Partizanom.

Nakon uvodnog odmeravanja snaga, crveno-beli su zaigrali bolje i energičnije na obe strane terena.

To se brzo odrazilo i na rezultat, pošto je tim Janisa Sferopulosa imao devet poena prednosti u prvoj deonici.

Ipak, ASVEL je u finišu prve i početkom druge četvrtine, napravio seriju 11:0 i došao do preokreta.

Usledila je rovovska borba za svaku loptu i svaki koš do kraja susreta.

Nijedan tim nije dozvolio protivniku da stekne osetniju prednost, a čitavim tokom drugog poluvremena vladala je rezultatska klackalica.

Meč je ušao u neizvesnu završnicu, u kojoj je ASVEL uspeo da surovo kazni periode igre u kojima se Zvezda mučila u organizaciji napada.

Na krilima Lija, Endiaja i Džeksona, domaća ekipa je odbila nalete i pokušaje Crvene zvezde, te zadržala prednost i upisala pobedu.

Nedović je sa 26 poena bio najefikasniji u redovima Crvene zvezde, dok je Jago završio meč sa 16 poena.

Francuski tim do pobede su vodili Li 23 i Lovernj sa 17 poena.

ASVEL-u je ovo tek četvrta pobeda ove sezone u 20 mečeva u Evroligi.

Zvezda je ostala na osam pobeda i 12 poraza.

9. jan 2024 • 22:28

Kraj meča: ASVEL je savladao Crvenu zvezdu

Francuski tim odbio je nalete Crvene zvezde i došao do pobede rezultatom 100:91.

38' - Zvezda pred porazom

Igra se "kao na traci" u poslednjoj četvrtini u Lionu, što više odgovara ASVEL-u, koji ima dvocifrenu prednost - 94:83.

35' - ASVEL preuzima kontrolu

Zvezdin "prazan hod" došao je u najgorem mogućem trenutku po srpski tim, što ASVEL koristi i stiče osetnih osam poena prednosti - 80:72.

Kraj treće četvrtine: ASVEL - Crvena zvezda 70:67

Imala je Zvezda u nekoliko navrata vođstvo u trećoj deonici, ali nije uspela da ga sačuva.

Posle 30 minuta košarke, ASVEL vodi sa tri poena - 70:67.

Jago i Nedović sa 16 i 15 poena predvode strelce Zvezde, dok Lovernj sa 12, a Li i Skot sa po 10 poena se ističu u ASVEL-u.

26' - Minimalno vođstvo Zvezde

Nijedna ekipa ne uspeva da preuzme kontrolu nad utakmicom, samim tim i rezultatom.

Na četiri minuta do kraja treće četvrtine, srpski klub ima minimalnu prednost - 64:63.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: ASVEL - Crvena zvezda 48:45

Domaća ekipa na pauzu za poluvreme odlazi sa prednošću od tri poena.

Igra se u veoma brzom ritmu u Lionu, što više odgovara ASVEL-u.

15' - Rasplamsala se borba

Ekipe se smenjuju u vođstvu, pošto su igrači napadački rapsoloženi na obe strane...

Kraj prve četvrtine: ASVEL - Zvezda 25:25

Nakon prvih 10 minuta košarke, rezultat je nerešen, zahvaljujući seriji domaće ekipe od 9:0.

Imala je Zvezda osetnu prednost i potpunu kontrolu u prvoj deonici, ali je ASVEL odgovorio energijom i poenima u kontri, stigao do izjednačenja.

Nedović sa devet i Jago sa osam poena, najefikasniji su u redovima srpske ekipe.

Kod domaćina se ističu Lovernj sa šest i Jakov sa pet poena.

6' - Zvezda u naletu, imaju osetniju prednost

Nakon početnog odmeravanja snaga, Crvena zvezda je zaigrala bolje na obe strane parketa.

To je donelo lake poene u tranziciji, samim tim i prednost od 19:12 nakon polovine prve deonice.

1' - Počeo je meč

Prvi napad na meču ima Crvena zvezda, koja susret počinje sa petorkom: Jago, Nedović, Lazić, Davidovac i Bolomboj.

Domaćin je u meč ušao sa petorkom: Luvavu, Li, Lajti, Skot i Fal.

Sferopulos o protivniku

"Igramo protiv ekipe koja je promenila trenera, nisu imali obaveze u domaćem prvenstvu, pa su imali više vremena da pripreme utakmicu", istakao je trener Zvezde Janis Sferopulos.

"Očekujem da vidimo neke nove stvari od njih na terenu i u napadu i odbrani. Moramo da 'pročitamo' i reagujemo na novitete u njihovoj igri tokom meča. Istovremeno znamo da nisu imali previše vremena za promene, znamo kako igraju, od koga preti opasnost i biće važno ispravno reagovati u odbrani. S druge strane što se tiče našeg napada moramo da reagujemo i pronađemo rešenje za sve 'probleme', koje će pokušati da stave pred nas", zaključio je grčki stručnjak.

Međusobni skor na strani srpskog tima

U devet utakmica koje su odigrali Zvezda i ASVEL, crveno-beli slavili su u šest navrata.

Poslednji put, sastali su se u oktobru prošle godine u Beogradu, kada je srpski tim trijumfovao sa ubedljivih 94:73.

Stanje na tabeli

Zvezda je sa učinkom 8-11 na poziciji 13. u Evroligi, dok je ASVEL pretposlednji tim sa učinkom od 3-16.

Forma dve ekipe

Crvena zvezda u dobrom raspoloženju ulazi u meč protiv francuskog tima.

Srpska ekipa je nakon dužeg vremena vezala dva trijumfa, pošto je savladala Fenerbahče i Partizan.

Uspeo je i ASVEL da prekine seriju poraza, pošto je u prošlom kolu bio bolji od Žalgirisa.