Bleda Holandija u finišu do pobede nad Senegalom

Reprezentacija Holandije savladala je Senegal sa 2:0 u prvom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Kataru.
Bleda Holandija u finišu do pobede nad SenegalomGetty © Stuart Franklin

Holandija je do pobede u Dohi nad Senegalom došla u završnici, na meču u kojem nimalo nije blistala.

Mnogi su videli Holandiju kao favorita iz senke na ovom Mundijalu, ali će, sasvim sigurno, promeniti mišljenje nakon prvog duela.

Favorizovana Holandija je igrala protiv Senegala, šampiona Afrike u čijem timu nema povređenog Sadija Manea, i dobrih 80 minuta nije ozbiljno zapretila protivniku.

Na startu meča se videla želja i ideja u redovima "lala", ali je Senegal brzo uzvratio i na momente kontrolisao igru.

Kada su svi pomislili da će ovo biti prvi susret bez golova na ovom Mundijalu, Holanđani su prelomili meč.

Frenki de Jong je poslao savršenu loptu pred Mendijev gol, Kodi Gakpo je visoko skočio i smestio glavom loptu u mrežu.

Davi Klasen je u devetom minutu sudijske nadoknade stavio tačku na meč i potvrdio pobedu Holandije.