Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Superkupa Španije, pošto su nakon produžetka savladali gradskog rivala, ekipu Atletika sa 4:3
Neviđeni spektakl u Rijadu - osam golova i pobeda Reala nad Atletikom nakon produžetakaGetty © Yasser Bakhsh

Svega je bilo u duelu madridskih timova u polufinalu Superkupa Španije.

Pravi fudbalski spektakl priredili su Real i Atletiko na stadionu u Rijadu u Saudijskoj Arabiji.

Poslovično ove dve ekipe ne igraju mečeve sa mnogo golova, ali to ovoga puta nije bio slučaj.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu čitav meč, a koliko je zanimljivo bilo polufinale, govori i činjenica da je pobednik bio poznat tek nakon produžetka.

Već u šestom minutu, Atletiko je poveo golom Ermosa, na asistenciju Grizmana.

Real je u razmaku od devet minuta uspeo da napravi preokret.

Igrao se 20. minut, kada je Ridiger izjednačio, a u 29. je Mendi pogodio za 2:1 za "Los blankose".

Do kraja prvog dela meča, viđen je još jedan pogodak i to spektakularan, koji je postigao Grizman u 37. minutu.

Drugo poluvreme donelo je nova uzbuđenja, a u 78. minutu je Ridiger ponovo bio strelac, ali ovoga puta autogola.

Atletiko je vodio sa 3:2, ali je njihovo slavlje i prednost trajala samo sedam minuta.

Karvahal je nakon "karambola" u protivničkom šesnaestercu, uspeo da postigne pogodak u 85. minutu i tako donese izjednačenje, ispostaviće se i produžetke.

U dodatnih pola sata fudbala, Atletiko je posustao i poklekao pred gradskim rivalom.

U 116. minutu, centaršut Karvahala je glavom zahvatio Hoselu, ali je lopta u mrežu "jorgandžija" otišla nakon nesrećene intervencije Savića.

Poslednji napad na meču, doneo je izlazak golmana Oblaka u šesnaesterac Reala, a nakon što se "kraljevski klub" odbranio posle kornera, Dijaz je istrčao na protivničku polovinu, stigao do lopte pre golmana Atletika i pogodio nebranjenu mrežu.

Real se pobedom od 5:3 plasirao u finale Superkupa Španije, gde će igrati sa boljim iz duela Barselone i Osasune.