Vaterpolistkinje Srbije završile Evropsko prvenstvo porazom

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je deseto mesto na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, pošto je u poslednjem meču na kontinentalnom šampionatu poražena od selekcije Izraela rezultatom 13:12 (3:3, 1:4, 4:2, 5:3)
Vaterpolistkinje Srbije završile Evropsko prvenstvo porazom© Aniko Kovacs/LEN

Srbija je protiv Izraela doživela tek drugi poraz na šampionatu Evrope i turnir završila kao desetoplasirana selekcija na kontinentu.

Srpske vaterpolistkinje odigrale su odlično u prvom poluvremenu u kojem su stekle tri pogotka prednosti, ali je u nastavku tim Dragane Ivković značajno pao i dozvolio protivnicama da postignu čak devet pogodaka.

Po dva gola za selekciju Srbije postigle su Anja Švec, Ana Milićević, Jovana Radonjić, Sesilija Dijaz Mesa i Hristina Ilić.

U selekciji Izraela najefikasnija je bila Marija Mija Bogačenko sa četiri pogotka.

Selekcija Nemačke osvojila je 11. mesto, pošto je ranije danas savladala Češku rezultatom 15:12.