Zvezda "preživela" rovovsku borbu u Milanu, Teodosić stavio tačku na meč

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Milanu ekipu Olimpije 76:62 u utakmici 21. kola Evrolige. Crveno-beli odigrali odlično prvo poluvreme, u nastavku odbili sve nalete italijanskog tima. Gedraitis i Bolomboj najbolji u ekipi Janisa Sferopulosa, tačku na pobedu trojkom stavio Miloš Teodosić
Zvezda "preživela" rovovsku borbu u Milanu, Teodosić stavio tačku na meč© Euroleague

Uspela je Crvena zvezda da ostvari trijumf protiv Olimpije u Milanu 76:62 i to posle šest vezanih pobeda italijanskog tima u međusobnim duelima.

Ekipa Janisa Sferopulosa odigrala je odlično prvo poluvreme, dok je u nastavku, uz nekoliko kriznih perioda, uspela da odbije sve nalete domaćina i zabeleži devetu pobedu u takmičenju.

Rokas Gedraitis je ubacio 22 poena, Džoel Bolomboj dodao 14 u crveno-beloj ekipi, ali sve je polazilo od Miloša Teodosića, koji je meč završio sa 9 poena i 5 asistencija, uz veoma važnu trojku u završnici utakmice.

U poraženom timu istakao se mladi Bortolani sa 14 poena, dok je 12 dodao Aleks Pojtres.

Nakon 21 odigranog meča, Zvezda se izjednačila sa večerašnjim rivalom na tabeli elitnog takmičenja sa učinkom od 9 pobeda i 12 poraza.

U narednom kolu srpski tim 18. januara na svom terenu igra protiv Baskonije, dok će Armani gostovati u Valensiji.

• 11. jan 2024 • 22:37

22:37

Kraj meča, pobeda Zvezde u Milanu 62:76

Zvezda je odbila nalet domaćina i zabeležila devetu pobedu u Evroligi.

Na krilima Bolomboja, Gedraitisa, ali i Teodosića, srpski tim uspeo je da slavi na teškom gostovanju u elitnom takmičenju.

• 22:28

37' - Ulazimo u neizvesnu završnicu 58:66

Uspela je Zvezda da sačuva prednost, ali na tri minuta do kraja meča Olimpija ima samo 8 poena zaostatka.

Crveno-beli su ispunili bonus, verovatno nas očekuje neizvesna završnica u Milanu.

• 22:12

33' - Olimpija još jednom prilazi 52:59

Još jednom domaća ekipa odlično ulazi u četvrtinu i serijom 5:2 dolazi na samo 7 poena minusa.

Sferopulos ne prepušta ništa slučaju i traži tajm-aut posle manje od dva i po minuta igre u poslednjoj deonici.

• 22:08

Posle tri deonice vodi Zvezda - 47:57

Uprkos lošem startu treće deonice, Zvezda na ulasku u poslednju četvrtinu ima 10 poena prednosti.

Uspeli su crveno-beli da zaustave veliki nalet Olimpije, najviše zahvaljujući Bolomboju koji igra još jedan odličan meč.

Gedraitis je i dalje najefikasniji sa 15 poena, Bolomboj je dodao 12, a Nedović 8.

Na drugoj strani Pojtres je ubacio 12, a Bortolani 9 poena.

• 22:04

28' - Zvezda odbija napad Olimpije 42:57

Trojkom Jaga dos Santosa, Zvezda ponovo beži Olimpiji na +15.

• 21:52

23' - Olimpija prilazi na 40:47

Serijom 9:0 na startu treće deonice, Olimpija je prepolovila prednost Zvezde koja sada iznosi +7.

Tajm-autom mora da reaguje Sferopulos.

• 21:49

21' - Nastavljen je meč u Milanu

Napadom domaće ekipe počelo je drugo poluvreme u "Mediolanum forumu".

• 21:34

Poluvreme, Zvezda ubedljivo vodi 31:47

Zvezda na veliki odmor odnosi velikih 16 poena prednosti - prema svemu prikazanom, sasvim zasluženo.

Crveno-beli igraju odlično u odbrani, dok se u napadu istakao Rokas Gedraitis sa 15 poena.

Teodosić je vođa na terenu, Bolomboj i Nedović dali su svoj doprinos sa po 8 poena.

Na drugoj strani, najefikasniji su Bortolani i Pojtres sa po 6 poena.

Nedović je pokušao da se vrati na teren posle povrede, ali se vrlo brzo prebacio na klupu.

• 21:17

17' - Crveno-beli povećavaju vođstvo na 17:32

Samo 2 poena ubacila je Olimpija za šest minuta košarke u drugoj deonici. Miloš Teodosić je apsolutno prva figura meča, iako je upisao samo dva poena i dve asistencije.

Luka Mitrović se vratio na teren.

• 21:06

13' - Magija Teodosića, Zvezda ima dvocifrenu prednost 17:28

Teodosić dominira na terenu "Foruma" - posle nestvarne asistencije nekadašnjeg kapitena srpske reprezentacije Davidovac pogađa trojku iz ćoška.

Etore Mesina mora da reaguje tajm-autom.