Barsa opravadala status favorita - "El klasiko" u finalu Superkupa Španije

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Osasune sa 2:0 u meču polufinala Superkupa Španije
Barsa opravadala status favorita - "El klasiko" u finalu Superkupa ŠpanijeGetty © Yasser Bakhsh

"Blaugrana" je nakon dužeg vremena, napokon opravdala status favorita i odigrala meč u kojem je bila za klasu bolji klub od protivnika.

Takođe, prvi put od duela sa Antverpenom (septembar prošle godine) je slavila sa dva gola razlike.

Ćavijevi izabranici savladali su Osasunu sa 2:0, golovima Levandovskog i mladog Jamala.

Na poluvreme u Rijadu se otišlo bez postignutih golova, ali su katalonci slavili pogocima u 59. i 93. minutu.

Pobedom nad Osasunom, Barsa se plasirala u finale Superkupa Španije.

Protivnik u utakmici za pehar, biće im ljuti rival, ekipa Real Madrida.

"Los blankosi" su u prvom polufinalu, eliminisali Atletiko Madrid sa 5:3, nakon produžetaka.

Biće to revanš prošlogodišnjeg finala, koje je Barselona dobila sa 3:1, što je bio prvi trofej od kako je Ćavi seo na klupu ekipe u kojoj je proveo veći deo karijere.