"Delfini" ostali bez polufinala EP, Mađarska slavila posle peteraca

Vaterpolisti Srbije zaustavljeni su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, pošto su u Zagrebu poraženi od Mađarske posle izvođenja peteraca 15:14 (10:10)

Vaterpolisti Srbije ni ovoga puta neće se boriti za medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su posle velike borbe i peteraca izgubili od Mađarske 15:14.

U izuzetno izjednačenom meču, Srbija i Mađarska su se smenjivale u vođstvu, pa je posle 32 minuta igre rezultat bio nerešen 10:10.

Odmah se pristupilo izbođenju peteraca, a presudila je tehnička greška Marka Radulovića, kome je lopta iskliznula iz ruke pre nego što je uputio udarac ka golu Mađarske.

Mađari su bili precizni svih pet puta, pa je pogodak Feketea u petoj seriji označio i kraj turnira za "delfine".

Ovo je bio prvi poraz ekipe Uroša Stevanovića na turniru u Hrvatskoj, ali u najvažnijoj utakmici.

Najefikasniji u ponbedničkoj ekipi bio je Vince Vigvari sa četiri pogotka, dok su u timu Srbije po dva pogotka postigli Viktor i Strahinja Rašović, kao i Nikola Jakšić i Dušan Mandić.

Mađarska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Hrvatske i Grčke, dok će Srbija igrati za plasman od petog do osmog mesta na kontinentalnom šampionatu.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Španija - Rumunija i Italija - Crna Gora.

12. jan 2024 • 16:13

Fekete odvodi Mađarsku u polufinale EP

Mandić je odradio svoj deo posla, Fekete odvodi Mađarsku u polufinale.

Posle četiri serije, Mađarska vodi 4:3

Nikola Jakšić je izjednačio rezultat, Vince Vigvari precizan za novo vođstvo Mađarske.

Posle tri serije, Mađarska vodi 3:2

Strahinja Rašović je siguran, Tatrai pogađa na drugoj strani.

Posle druge serije Mađarska vodi 2:1

Raduloviću je iskliznula lopta iz ruke, Pol donosi prednost Mađarskoj.

Posle prve serije rezultat je 1:1

Drašović je precizan u prvoj seriji, na drugoj strani Nađ uzvraća - 1:1.

Nema pobednika posle 32 minuta, polufinalistu će odlučiti peterci

Odbranili su se "delfini", utakmica je završena bez pobednika 10:10, pa će prvog polufinalistu na Evropskom prvenstvu odlučiti peterci.

32' - Izjednačeno je 10:10, poslednji minut u toku

Vince Vigvari postiže i četvrti gol na meču i donosi izjednačenje Mađarskoj 10:10.

Igra se poslednji minut, napad je za protivnike "delfina".

31' - Nerešeno je 9:9

Ušli smo u poslednja dva minuta četvrtfinala, a rezultat je izjednačen 9:9.

Viktor Rašović postigao je za sada jedini gol u poslednjoj deonici.

Posle tajm-auta, napad će biti za "delfine"i to sa igračem više.

Posle tri četvrtine Mađarska vodi 8:9

Viktor Rašović je drugim golom u četvrtini doneo prednost Srbiji, ali preokret Mađarima i vođstvo pred odlučujućih 8 minuta donose Tatrai i Vince Vigvari (obojici treći gol na meču).

21' - Na sredini treće deonice rezultat je 7:7

Vince Vigvari postigao je dva pogotka za Mađarsku u trećoj četvrtini, balans drže Nikola Jakšić i Viktor Rašović.

Nijedna ekipa od početka meča nije imala dva gola prednosti.

Poluvreme, Srbija - Mađarska 5:5

Na sredini utakmice nijedna od ekipa nije stekla prednost - 5:5.

Vendel Vigvari doneo je vođstvo Mađarskoj, a poslednji gol u prvom poluvremenu delo je Ubovića koji je poentirao iz kontranapada.

Izuzetno fizički zahtevna utakmica, "delfini" za sada igraju ravnopravno sa podmlađenom ekipom svetskog šampiona.

13' - I dalje izjednačeno 4:4

Mandić je iz peterca doneo novu prednost Srbiji, da bi Fekete sa igračem više pogodio za 4:4.

Posle prve deonice rezultat je nerešen - 3:3

Fekete je preciznim udarcem postavio rezultat posle prvih 8 minuta igre - 3:3.

"Delfini" nisu uspeli da iskoriste situaciju sa dva igrača više u bazenu, ali utisak je da kontrolišu igru na poletku meča u Zagrebu.

5' - "Delfini" imaju prednost na startu meča 3:2

Na sredini prve deonice, Srbija ima prednost 3:2.

Oba gola za Mađare postigao je Tatrai i to oba sa igračem više u bazenu, dok su za Srbiju pogađali Strahinja Rašović, Jakšić i Mandić.

1' - Počeo je meč u Zagrebu

Napadom Mađarske počelo je prvo četvrtfinale na Evropskom prvenstvu.

Intoniraju se himne dve države

Posle predstavljanja igrača dve ekipe, usledilo je intoniranje himni Srbije i Mađarske na plivalištu u Zagrebu.

Samo šampionu Evrope olimpijska viza

Mađarska je osvajanjem Svetskog prvenstva u Fukuoki osigurala plasman na Olimpijske igre u, a samo šampion kontinentalnog šampionata obezbediće vizu za Pariz.

Srbija se, dakle, pored evropske medalje, bori i za put na Olimpijske igre, gde će izabranici Uroša Stevanovića braniti titulu iz Tokija.

Pobednik ide na Hrvate ili Grke

Pobednik meča između Srbije i Mađarske u polufinalu turnira (14. januara) igraće protiv boljeg iz duela između Hrvatske i Grčke (18.30).

"Delfini" stigli iz baraža, Mađari kao prvoplasirani u grupi

Vaterpolisti Srbije do četvrtfinala su stigli pošto su u baražu savladali Francusku 14:10, dok su Mađari bili prvoplasirani u Grupi B.

"Delfini" su upisali četiri ubedljiva trijumfa u dosadašnjem delu turnira (tri u grupi, jedan u baražu), dok je Mađarska, uz dve pobede, upisala i poraz od Grčke u grupnoj fazi takmičenja.

Srbija protiv Mađarske za plasman u polufinale turnira

"Delfinima" na putu do borbi za medalje na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj stoji selekcija Mađarske - aktuelni svetski šampion.