Debakl šampiona u Nju Orleansu, Čikago prekinuo Bostonov niz

Veče u NBA ligi obeležile su pobede Nju Orleans pelikansa nad Golden Stejt voriorsima rezultatom 128:83, Čikago bulsa nad Boston seltiksom od 121:107, kao i Milvoki baksa protiv Portland trejlblejzersa 119:111.
Debakl šampiona u Nju Orleansu, Čikago prekinuo Bostonov nizGetty © Sean Gardner

Novi poraz na gostujućem parketu upisli su aktuelni šampioni, ekipa Golden Stejt voriorsa.

"Ratnici" su u Luizijani nastupali bez Karija, Tompsona, Grina, Vajzmena, Viginsa i Igodale, te se i očekivalo da nastave loš niz rezultata van San Franciska.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će Pelikansi doći do lake i ubedljive pobede, koja je na kraju iznosila čak 45 poena razlike.

Brendon Ingram predvodio je Nju Orleans do pobede sa 34 poena, a efikasni su bili i Grejem sa 19 i Mekalum sa 15 pogodaka.

U redovima Golden Stejta istakli su se Pul sa 26, Kaminga sa 18 i Mudi sa 10 poena.

Veliku pažnju u sinoćnim mečevima NBA lige privukao je poraz Bostona na gostovanju u Čikagu.

Bulsi su prekinuli niz Seltiksa od devet uzastopnih pobeda, savladavši ih sa 121:107.

Odlično su raspodelili poene u Čikagu, pošto je Derozan ubacio 28, Lavin 22, Vilijams 17, a Vulević 12 poena.

Boston su poenterski predvodili Tejtum sa 28, Braun sa 25 i Brogdon sa 23 poena.

Milvoki je došao do devete pobede u deset mečeva odigranih na svom parketu.

Najnoviji trijumf Baksi su ostvarili nad ekipom Portalnda sa 119:111.

Fantastičan meč odigrao je Janis Adetokumbo, koji je postigao 37 poena, uz 7 skokova i 6 asistencija.

Pomoć je imao u Holideju koji je meč završio sa 17 poena, od kojih je 11 bilo u poslednjoj četvrtini.

Anferni Simons bio je najbolji za Blejzerse sa 29 poena, a Nurkić je dodao 16 poena.