Vini se igrao sa Barsom, Real ponizio rivala i osvojio Superkup Španije

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su Superkup Španije, pošto su u Rijadu pobedili Barselonu sa 4:1
Vini se igrao sa Barsom, Real ponizio rivala i osvojio Superkup ŠpanijeGetty © Yasser Bakhsh

Madridski Real je osvojio Superkup Španije, dominantnom i moćnom igrom u finalu protiv ljutog rivala - Barselone.

Završnica Superkupa se igrala u Saudijskoj Arabiji, a Real će iz Rijada odneti trofej u Madrid.

Nije bilo previše neizvesnosti, pošto je Real već u prvom poluvremenu deklasirao Barsu.

Posle sedam minuta igre, Vinisijus je umakao zadnjoj liniji Barselone, zaobišao golmana i smestio loptu u mrežu.

Tri minuta kasnije, Brazilac je ponovo postigao gol i udvostručio prednost. Rodrigo je sada umakao odbrani, servirao loptu sunarodniku, a Viniju nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Nadu gostima, na trenutak, doneo je Robert Levandovski, lepim i preciznim udarcem u 33. minutu.

Ipak, samo šest minuta kasnije tu nadu ubio je Vinisijus, koji je sa bele tačke kompletirao het-trik, već u prvom poluvremenu.

Igrao se 64. minut kada je Real došao do novog gola, a sada se u strelce upisao Rodrigo.

Barseloni je bilo teže da se vrati u meč, pošto je Arauho isključen u 71. minutu.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, Real se osvetio Barseloni za poraz i došao do 13. trofeja u istoriji takmičenja. Ispred je samo Barsa, sa jednim više.