UŽIVO: Senzacija za početak, dva remija, pa moćni Francuzi za kraj

Trećeg dana na Svetskom prvenstvu u Kataru, Saudijska Arabija je savladala Argentinu sa 2:1. Danska i Tunis odigrali bez golova - 0:0, baš kao i Meksiko i Poljska. U poslednjem meču dana, Francuska je bila ubedljiva protiv Australije - 4:1.

22. nov 2022 • 22:00

90` Igraće se još sedam minuta

Sedam minuta nadoknade.

89` Konate je probao glavom

Konate je bio blizu gola, ali je Rajan zaustavio njegov udarac posle kornera.

71` GOL! Još jednom Žiru

Francuzi su se razigrali...

Mbape je "zavrnuo" pred gol, Žiru glavom postiže drugi gol na meču.

68` GOL! Mbape se upisao u strelce

Dembele je centrirao, Mbape skočio i glavom poslao loptu, od stativu, u mrežu.

67` Grizmanov udarac zaustavljen na gol-liniji

Grizman je dobro šutirao, ali su defanzivci Australije zaustavili loptu na gol-liniji.

61` Šansa za Mbapea

Mbape je bio u dobroj prilici, ali je glavom šutirao preko gola.

55` Francuzi su usporili

Francuzi su sklonili "nogu sa gasa", igraju strpljivo i bez žurbe.

50` Kakav pokušaj Žirua!

Olivije Žiru je probao "makazicama", lopta je proletela pokraj stative. Šteta...

46` Nastavljen je meč

Australija kreće sa centra u nastavku.

Poluvreme

Odličan meč igraju Australija i Francuska.

45+1` Stativa!

Džekson Irvin je visoko skočio, upuitio udarac glavom, a lopta je završila na stativi.

45` Velika prilika za Mbapea

Dobio je Mbape loptu pred sam gol, šutirao je u padu, na jedini način na koji je mogao, ali preko gola.

42` Udarac Grizmana

Mbape je ostavio petom loptu za Grizmana, ovaj snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pored stative.

40` Šansa za Dembelea

Brz napad Francuske, Dembele je loše šutirao.

32` GOL! Olivije Žiru za preokret

Francuzi su iskoristili grešku u odbrani Australije, Rabio je servirao loptu za Žirua, a iskusni napadač je sproveo u mrežu.

27` GOL! Rabio je strelac

Isplatio se pritisak Francuske, Rabio je sjajno reagovao na centaršut i glavom donosi izjednačenje.

14` Inicijativa Francuske

Francuzi žele da odgovore što pre, imaju loptu i kreću u napad sve jače i konkretnije.

9` GOL! Vodi Australija

Gubi šampion sveta od devetog minuta.

Duga lopta na bok za Lekija, on sjajno pronalazi Gudvina, a napadač Adelejda zakucava loptu u mrežu.

Da nesreća za Francuze bude veća, povredio se Luka Ernandez, a zameniće ga rođeni brat, Teo.

8` Australija pokušava strpljivo

Francuzi su krenuli silovito od starta, ali su Australijanci stali na loptu i pokušavaju da uspore igru.

1` Počeo je meč

Prvi napad ima Francuska.

Francuska - Australija, sastavi timova

90` Još sedam minuta

Igraće se još sedam minuta.

80` Snažan udarac Vege

Vega je opalio po lopti sa distance, ali daleko od mete.

64` Fantastična reakcija Ščensnog

Alvarez je šutirao sa distance, Martin samo malo dokačio loptu glavom, a Ščensni je sjajno reagovao i refleksno sačuvao mrežu.

58` Brani Očoa!

Fantastični Giljermo Očoa je pročitao Levandovskog i odbranio penal.

56` Penal za Poljsku!

Sudija je pogledao snimak, pokazao na belu tačku, a onda i žuti karton Morenu.

55` VAR! Razmatra se penal za Poljsku

Levandovski se borio da dođe do lope pred golom Meksika, Moreno ga je sprečio rukama.

Na asistenciju iz VAR sobe, glavni arbitar će pogledati snimak.

52` Pritiskaju Meksikanci

Nastavljaju Meksikanci tamo gde su stali - imaju loptu, napadaju, ali se Poljaci i dalje odlično brane.

Poljaci imaju loptu.

Poluvreme

Nema golova posle 45 minuta.

45` Pokušaj Sančeza

Sančez je šutirao iz teške pozicije, Ščensni je odbranio - Meksiko će dobiti korner.

35` Meksikanci imaju inicijativu

Meksiko ima više loptu u nogama, pokušavaju da napadnu, ali je defanzivni blok Poljaka izuzetno čvrst.

24` Bez uzbuđenja do sada

Čvrsti i jedni i drugi, nema srljanja i nema uzbuđenja posle četvrt časa igre.

15` Sada Meksikanci pokušavaju posle prekida

Moreno je visoko skočio i probao glavom, ali nekontrolisano šutira.

7` Poljaci prete posle kornera

Levandovski je glavom probao posle kornera, ali je njegov udarac izblokiran.

Novi korner za Poljsku.

5` Prvi opasan napad Meksika

Lozano je ubacio oštru loptu sa desnog boka, ali Vega nije uspeo da uputi udarac.

Meksiko ima prvi napad.

Levandovski "juri" prvi gol na Svetskim prvenstvima

Robert Levandovski igra na svom drugom Mundijalu i u Kataru traži prvi gol.

Na tri meča u Rusiji 2018. godine nije uspeo da se upiše u strelce.

Meksiko - Poljska, sastavi timova:

Kraj meča

Prva utakmica na Mundijalu koja se završila bez golova.

90+5` Nema penala!

Sudija je pogledao snimak i odmahnuo rukama.

90+4` VAR! Da li će Danska dobiti penal?

Posle kornera lopta je pogodila u ruku jednog igrača Tunisa.

Arbitar gleda snimak...

71` Uzbuđenje na drugoj strani - Tunis traži penal!

Lopta je zakačila jednog danskog fudbalera u ruku, ali je sudija ostao nem uprkos glasnim protestima.

Nije bilo ni signala iz VAR sobe, pa Tunis ima samo korner.

70` Stativa!

Neverovatno da Danci sada nisu uspeli da smeste loptu u gol.

Andreas Kristensen je najviše skočio posle kornera, Kornelijus je samo trebalo da je sprovede u mrežu, ali je glavom jedva zakačio loptu pa je ona završila na stativi.

69` Dobar šut Eriksena, još bolja odbrana Dahmena

Eriksen je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Dahmen sjajno odbranio.

Danci će imati korner.

57` Velika šansa za Dolberga

Visoko je skočio Dolberg, ali loše zahvatio loptu glavom.

55` GOL! Sada poništen Dancima...

Posle velike gužve Skov Olsen je smestio loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog prethodnog ofsajda.

51` Džebali postaje polako tragičar

Trčao je Džebali od svoje polovine sam ka golu Danske, sustizali su ga danski defanzivci, pokušao je da proigra saigrača na drugoj strani, ali je to užasno uradio.

Tunis ima loptu.

Poluvreme

Posle 45 minuta mreže miruju.

43` Kakav zicer za Tunis!

Kasper Šmajhel je skinuo čist zicer Džebaliju.

Da bude lakše napadaču Tunisa, verovatno bi bio ofsajd nakon video provere.

33` Hejbjerg je oprobao udarac

Pokušao je Hejbjerg udarcem sa velike udaljenosti, ali nije bilo problema za golmana Tunisa.

24` GOL! Ipak ofsajd...

Džebali je smestio loptu u mrežu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

23` Prete Danci

Joakim Andersen je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali nije bilo opasnosti za golmana Tunisa.

12` Tunis blizu gola

Drager je šutirao sa distance, lopta je zakačila Kristensena i završila pored stative.

Malo je nedostajalo da Tunis dođe do prednosti.

10` Bez prilika i bez uzbuđenja

Nema previše uzbuđenja u ranoj fazi meča.

Prvi napad ima Danska.

Danska - Tunis, sastavi timova:

Kraj meča: Argentina - Saudijska Arabija 1:2

Uspeli su da se odbrane fudbaleri Saudijske Arabije, uprkos svim naletima i pokušajima Argentine da dođe do gola.

Azijska selekcija pobedila je nakon preokreta sa 2:1.

90' +5' - Sudar golmana i igrača Saudijske Arabije, El Šahrani van svesti

Nakon ubacivanja lopte u šesnaesterac Saudijske Arabije, golman ove selekcije udario je kolenom u glavu svog saigrača El Šahranija.

Odmah je golman zvao lekarsku pomoć, pošto je El Šahrani bio van svesti neko vreme.

Nakon nekoliko minuta, ambulanta je uspela da ga izvede sa terena.

84' - Mesi proba glavom, Argentini ponestaje vremena

Nema previše ideja u organizaciji Argentine u ovim trenucima. Lopta ide napred kako se zna i ume, pa je tako u 84. minutu Mesi probao glavom da postigne pogodak.

73' - Di Marija pokušava, ostaje 2:1 za Saudijsku Arabiju

Dobar napad Argentine, koja je sve karte bacila u napad, ali za sada ne uspeva da promeni rezultat.

Di Marija je oprobao udarac desnom nogom iskosa, ali je odbro bio postavljen protivnički golman.

54' - GOL! Saudijska Arabija preokreće na 2:1

Šta se događa na stadionu "Lusail", Saudijska Arabija pravi preokret, pošto je Al Davsari prihvatio loptu u protivničkom šesnaestercu, sačuvao je od čuvara, a potom uputio hirurški precizan udarac.

Nemoćan je bio golman Martinez, koji je paradom ulepšao ovaj gol.

48' - GOL! Saudijska Arabija izjednačuje na 1:1

El Šehri je uspeo da pobegne Romeru, a potom veoma precizno šutira i savlada golmana Martineza.

Saudijska Arabija kažnjava promašaje i poništene pogotke Argentine, te dolazi do gola iz prvog šuta na meču.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme, nije bilo promena u sastavima reprezentacija.

Poluvreme: Argentina - Saudijska Arabija 1:0

Nakon prvih 45 minuta, Argentina vodi sa 1:0.

Četiri pogotka postigli su "gaučosi", od kojih je tek jedan priznat, onaj prvi kada je siguran sa bele tačke bio Lionel Mesi.

45' - Igraće se još pet minuta

Četvrti arbitar pokazao je da će nadoknada prvog poluvremena iznositi pet minuta.

43' - Veliku šansu propušta De Paul

Nakon slobodnog udarca i centaršuta Mesija, loptu su glavom izbacila dvojica fudbalera Saudijske Arabije, ali samo do ivice šesnaesterca, gde je potpuno sam bio Rodrigo De Paul. Uprkos činjenici da ima dosta vremena i prostora, šutirao je daleko preko gola.

35' - Treći put Argentini poništen gol, ponovo zbog ofsajda

Neverovatno je da je i treći pogodak "gaučosa" poništen zbog ofsajda, u kojem se ponovo našao Lautaro, nakon dodavanja Mesija.

28' - Ponovo poništen gol Argentine, ovoga puta Lautaro u ofsajdu

Papu Gomez je uposlio svog napadača Lautara Martineza, koji je izbio u situaciju jedan na jedan sa golmanom i rutinski poslao loptu u mrežu.

Iako je na ponovljenom snimku delovalo da je Lautaro bio mudriji od ofsajd zamke, ipak je VAR tehnologija utvrdila da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

23' - Novi gol Mesija, ali je poništen zbog ofsajda

Pobegao je Mesi čuvarima, izbio sam pred golmana i matirao ga, ali je prethodno bio u ofsajd poziciji, pa je gol poništen.

10' - GOL! Mesi precizan sa bele tačke

Hladnokrvan je bio Mesi sa penala, pošto je poslao golmana Saudijske Arabije u jednu, a loptu u drugu stranu.

8' - Penal za Argentinu!

Nakon duela u šesnaestercu Saudijske Arabije kod slobodnog udarca Argentine, oboren je Romero.

Nakon što je sudija Vinčić pogledao snimak, dosudio je jedanaesterac.

2' - Mesi umalo do gola

Ni čitava dva minuta nisu bila potrebna Argentini da stvori izglednu šansu za postizanje gola.

Mesi je izborio poziciju za šut sa ivice šesnaesterca, a taj udarac krajnjim naporima zaustavio je golman Saudijske Arabije.

1' - Počeo je meč

Počeo je meč potpuno ispunjenom stadionu "Lusail".

Poznati su sastavi timova:

Mesi i Argentina otvaraju program

Prvi meč trećeg dana igraju Argentina i Saudijska Arabija.

Velika očekivanja su pred "gaučosima", koji važe za jedne od najvećih favorita na Mundijalu u Kataru.

Treći dan donosi četiri utakmice

Argentina - Saudijska Arabija (11.00)

Katar će konačno upoznati Mesija, koji će pokušati da predvodi "Gaučose" do pobede u njihovom prvom meču na ovogodišnjem Mundijalu.

Omaleni argentinski mađioničar poslednji put u karijeri pokušaće da dođe do pehara namenjenom šampionu sveta u fudbalu, a prva prepreka na tom putu je ekipa Saudijske Arabije.

Selekcija iz komšiluka Katara nema velika očekivanja na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, ali to ne znači da će se unapred predati sva tri boda protivnicima.

Danska - Tunis (14.00)

Drugi meč dana donosi zanimljiv duel ove dve selekcije.

Danska se na impresivan način kvalifikovala na Mundijal, pa se nadaju da će dobre partije nastaviti da pružaju i u Kataru.

Prva prepreka na prvenstvu im je ekipa Tunisa, jedan od najvećih autsajdera na čitavom turniru.

Meksiko - Poljska (17.00)

Verovatno i najizjednačeniji duel dana, pošto se radi o selekcijama koje poseduju određen kvalitet i sposobne su da iznenade na papiru jače od sebe.

Meksiko je ekipa koja tradicionalno biva "tvrd orah" na Svetskim prvenstvima, iako nisu imali previše zapažene rezultate u istoriji.

Poljsku sa druge strane predvodi jedan od najboljih napadača na planeti, koji će i u dresu reprezentacije pokušati da pravi razliku i dođe do što većeg broja golova.

Francuska - Australija (20.00)

Trećeg dana na teren će i aktuelni šampioni i branioci trofeja osvojenog u Rusiji 2018. godine.

"Trikolori" su na Mundijal došli u veoma okrnjenom sastavu, u kojem zbog povreda nema Benzeme, Pogbe, Kantea, Kimpembea i Nkunkua.

Ipak, Francuska poseduje dovoljno kvalitetnih igrača da se uprkos tome, još uvek smatra prvim favoritom za osvajanje "boginje".

Prvi rival u tom pohodu im je selekcija Australije.