Partizan prelomio otpor Cibone i slavio u Zagrebu

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Cibone sa 87:74 u meču 16. kola ABA lige

Pravi košarkaški klasik viđen je u "Draženovom domu" u Zagrebu.

Dvorana koja je nakon dugog niza godina bila rasprodana, mogla je da vidi odličnu i neizvesnu utakmicu.

Cibona je bolje ušla u meč, imala i dvocifrenu prednost, a nakon 10 minuta košarke vodila sa 25:20.

"Parni valjak" je pojačao u drugoj deonici, koju je dobio sa 20:13 i tako napravio preokret, te na poluvreme otišao sa prednošću od dva poena.

Treća četvrtina bila je presudna, pošto je Partizan u pomenutom periodu bio za klasu bolji rival.

Izabranici Željka Obradovića su u trećoj deonici stekli osetnu prednost, koju su uspešno odbranili do kraja meča.

Cibona je uspela u par navrata da smanji zaostatak na četiri poena, ali ne i da ozbiljnije ugrozi pobedu srpske ekipe.

Kaboklo i Anđušić predvodili su strelce crno-belih sa 18 i 17 poena, dok su Jaramaz, Koprivica i Ledej imali po 10 poena.

U redovima domaće ekipe, istakli su se Aranitović sa 17 i Radovčić sa 16 poena.

Nakon trijumfa u Zagrebu, Partizan je na skoru 12-4 i zauzima drugo mesto na tabeli ABA lige.

Cibona je tek 11. sa šest pobeda i 10 poraza.