Posle napadača crveno-belih, i vezista šampiona Srbije se odlično pokazao na velikom takmičenju
Zvezdin Korejac "kopirao" Krasoa - i Hvang blistao, doneo pobedu na Azijskom kupu© YouTube / printscreen / AFC Asian Cup

Proteklih dana, počela su dva velika kontinentalna takmičenja, pošto se u Obali Slonovače i Kataru održavaju Kup afričkih nacija, odnosno Azijski kup.

I dok je Žan-Filip Kraso bio strelac i asistent u pobedi Obale Slonovače na otvaranju turnira, još jedan fudbaler Crvene zvezde bio je zapažen, ali na drugom takmičenju. In-Bom Hvang bio je strelac i asistent u trijumfu Južne Koreje 3:1 protiv Bahreina.

Južna Koreja je na startu turnira opravdala ulogu favorita i upisala sigurnu pobedu u prvom meču u grupi E.

Hvang je bio igrač utakmice pošto je u 38. minutu zatresao mrežu Bahreina, pre nego što je u 68. minutu bio asistent za pogodak Kang-in Lija, igrača Pari Sen Žermena, za konačnih 3:1.

U međuvremenu je Bahrein bio izjednačio preko Abdulaha El Hašaša, dok je Kang-in Li u 56. minutu postigao prvi od svoja dva pogotka.

U istoj grupi, Jordan je savladao Maleziju 4:0, a Južna Koreja će upravo protiv Jordanaca igrati naredni meč 20. januara.