Rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da izbori plasman u narednu fazu Evropskog prvenstva, pošto je upiasla poraz od selekcije Crne Gore od 30:29
Kiks i protiv Crne Gore - Srbija na razočaravajući način završila Evropsko prvenstvo© RSS

I u trećem meču na šampionatu Evrope, Srbija je razočarala i upisala kiks.

"Orlovi" su tako ostali bez ikakvih šansi za plasman u narednu fazu takmičenja.

Srbiji je u duelu sa Crnom Gorom bila neophodna pobeda od dva gola razlike.

Da će zadatak biti težak, moglo se nagovestiti od prvog minuta meča.

Crna Gora je u meč ušla energično i napravila seriju 3:0.

Vreme je odmicalo, a protivnik Srbije je imao prednost 9:4.

Do kraja prvog poluvremena, izabranici Tonija Đirone su uspeli da zaigraju znatno kvalitetnije i potpuno uhvate priključak.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Crne Gore od 15:14.

Bolji period igre nastavljen je i početkom drugog poluvremena, pa je Srbija uspela da napravi preokret.

Ipak, Srbiji nije pomogla ni činjenica da je Crna Gora ostala bez najboljeg igrača, golmana Simića, koji je zaradio crveni karton.

Ni to nije uspelo da prevagne na stranu Srbije.

Igralo se u nastavku gol za gol, prava rezultatska klackalica je viđena, ali je na kraju Crna Gora slavila sa 30:29.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Lazar Kukić sa sedam golova, dok je Nemanja Ilić dodao pet.

U reprezentaciji Crne Gore najbolji je bio Branko Vujović sa osam golova, dok su Miloš Vujović i Nemanja Grbović dodali po sedam.

Mađarska je prva u grupi C sa četiri boda, a Island je drugi sa tri. Ove dve selekcije su izborile plasman u narednu fazu kontinentalnog šampionata.

Crna Gora je treća na tabeli grupe C sa dva boda, dok je Srbija poslednja sa samo jednim. Obe selekcije su završile učešće na EP u Nemačkoj.