Tomas Martin Ečeveri potencijalni je protivnik Novaka Đokovića u trećem kolu Australijan opena, pošto je u tri seta (6:4, 6:4, 6:4) savladao iskusnog Francuza Gaela Monfisa
Ečeveri eliminisao još jednog veterana u Melburnu, Argentinac spreman za duel sa NovakomGetty © Darrian Traynor

Ečeveri je na startu turnira u Melburnu naterao Endija Marija da razmišlja o završetku karijere, a onda je u drugom kolu jednako ubedljivo savladao još jednog teniskog veterana, Gaela Monfisa.

Argentinac je 30. nosilac na prvom grend slemu u sezoni, a sa 24 godine igra veoma zrelo protiv najiskusnijih igrača na Turu.

U meču koji je trajao 135 minuta, Ečeveri je samo jednom izgubio svoj servis gem, u drugom setu, a sva tri dela igre dobio je istim rezultatom 6:4.

Argentinac se tako plasirao u treće kolo Australijan opena, gde će mu protivnik biti pobednik duela između Novaka Đokovića i Alekseja Popirina.