Zvezda skupo platila greške, Baskonija nakon preokreta do pobede u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije sa 91:90 u "Štark areni", u meču 22. kolu Evrolige. Posle dramatične završnice, srpski tim ostao je na devet pobeda, a upisao 13. poraz u 22 meča u ovoj sezoni Evrolige

Ima za čime da žali Crvena zvezda nakon meča sa Baskonijom u Beogradu.

Upravo ovakve utakmice i ovakve završnice, mogu predstavljati prevagu na kraju sezone, a Zvezda je dozvolila da izgubi meč na domaćem terenu, u kojem je imala dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu.

Sjajan meč i sjajna košarkaška atmosfera viđeni su u Beogradu.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak preminulog srpskog trenera Dejana Milojevića.

Zvezda je sjajno ušla u meč, pošto je vođena sjajnom atmosferom i navijanjem sa tribina, pogodila nekoliko šuteva na samom startu.

Počelo je sa po dve trojke Jaga i Lazića, a nastavilo se pogocima sa distance Mitrovića i Davidovca.

Brzo je srpski tim stekao osetniju razliku, pa je trener gostiju Ivanović, bio prinuđen da tajm-autima prekine seriju i momentum koji je potpuno bio na strani Zvezde.

Crveno-beli odigrali su verovatno i napadački najbolju četvrtinu, pošto su prvu deonicu završili sa 30 ubačenih poena.

Španci su imali spreman odgovor, pa su uspeli da smanje razliku na četiri poena.

U igru je u drugoj deonici ušao i Džavonte Smart, novo pojačanje Zvezde na poziciji kombo-beka.

Odmah je Smart demonstrirao svoj napadački arsenal, pošto je poentirao na razne načine i na poluvreme svoj tim odveo sa devet poena prednosti - 52:43.

Delovalo je da srpski tim ima kontrolu nad utakmicom i rezultatom, ali Baskonija nije delila to mišljenje.

Koliko je Zvezdin napad u prvoj četvrtini bio fluidan i koliko je funkcionisao, toliko je u trećoj četvrtini viđeno pravo pomračenje.

Zvezda se iz poseda u posed, mučila da dođe do šanse da šutne na koš, a kamoli da poentira.

Brzim trojkama Hauarda, gosti iz Vitorije su to znali da kazne i brzo uhvate rezultatski priključak.

Uspevala je srpska ekipa tek na momente, poenima Gedraitisa i Bolomboja, da poveća prednost na dva poseda razlike.

Međutim, napadačke muke su se nastavile uprkos Sferopulosovim izmenama i traženja raspoložene petorke.

U finišu treće četvrtine, Baskonija je napravila seriju 13:2 i tako potpuno preokrenula meč u svoju korist.

Koliko je zvezda loša bila u trećoj deonici, govori i podatak da su gosti bili bolji sa 26:10 u pomenutom periodu.

Od Zvezdinog vođstva koje je iznosilo 13 poena na trenutke, Baskonija je novim trojkama Hauarda stigla do 11 poena prednosti.

Pokušali su crveno-beli da improvizuju i da se vrate u meč i to su i uspeli.

Na krilima Jaga, Mitrovića i Gedraitisa, srpski tim je uspeo da nadoknadi veliki minus i smanji razliku na samo jedan poen.

Nije Zvezda uspela da uhvati defanzivni skok nakon "poklona" Milera Mekintajera sa slobodnih bacanja, pa je tako četa Duška Ivanovića uspešno odbila i istrpela nalete, te došla do nove pobede u Evroligi.

Bitne šuteve za goste pogađali su pomenuti Hauard i srpski košarkaš Vanja Marinković.

Zvezdu su poenterski predvodili Jago sa 26 poena, Gedraitis je ubacio 13, a novajlija Smart 11 poena.

Apsolutni junak u pobedničkom timu bio je Hauard koji je meč završio sa 32 poena, a odličan doprinos imali su Marinković sa 18 i Moneke sa 13 poena.

Crvena zvezda ostala je na devet pobeda, a ostvarila je 13. poraz.

Baskonija je došla do 12. pobede u 22 odigrane utakmice u elitnom takmičenju ove sezone.

• 18. jan 2024 • 20:53

20:53

Kraj meča, Baskonija dolazi do pobede

Uprkos tome što je Jago pogodio trojku u poslednjoj sekundi, Baskonija je slavila rezultatom 91:90.

• 20:48

40' - Jago polaže, poen prednosti za Baskoniju

Veliku grešku napravili su gosti, koji su izgubili loptu na prenosu, pa je Lazić proigrao Jaga, a ovaj lako poentirao.

Baskonija vodi 88:87 i ima posed na 14 sekundi do kraja susreta.

• 20:42

39' - Hauard vuče Baskoniju, Zvezda u lošoj poziciji

Iako je prišla na poen zaostatka, Zvezda je dozvolila Hauardu da postigne četiri vezana poena, čime tim iz Vitorije stiže do prednosti od 88:83. Do kraja meča preostao je jedan minut.

• 20:38

38' - Gedraitis pogađa bitnu trojku, Zvezda smanjuje na poen zaostatka

Izuzetno bitnu trojku pogodio je Rokas Gedraitis, čime su crveno-beli smanjili ratzliku na samo jedan poen - 84:83.

Očekuje nas prava drama u završnici meča u Beogradu.

• 20:32

35' - Zvezda ide na sve ili ništa

Jago je ponovo u dobrom ritmu, kao i Zvezdina odbrana, pa srpski klub uspeva da smanji razliku na 80:74.

Do kraja meča ostalo je još pet minuta.

• 20:23

33' - Zvezda gubi "konce" meča, najveća prednost Baskonije

Nastavlja Hauard da pogađa trojke, a Zvezda na drugoj strani da promašuje, pa tako španski tim stiče najveću prednost na meču, u iznosu od 11 poena - 74:63.

• 20:16

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Baskonija 62:69

Španski tim dobija treću četvrtinu sa 26:10, što dovoljno govori koliko je loša Zvezda bila u ovom periodu.

Ne samo da je Baskonija uhvatila priključak, već je uspela da potpuno preokrene meč i sada ima potpunu kontrolu nad istim.

• 20:04

25' - Nerešeno je u Areni

Nastavlja Zvezda da se muči u napadu, a nakon izgubljene lopte Jaga, Moneke je zakucao u kontri i izjednačio rezultat na 54:54.

• 20:01

23' - Baskonija u naletu, Hauard smanjuje razliku na tri poena

Zvezda se muči u napadu na startu drugog poluvremena, što Baskonija zna da kazni.

Dve trojke Hauarda, donose gostima priključak i smanjenje razlike srpskog tima na samo tri poena - 52:49.

• 19:58

21' - Nastavljen je meč