Samardžić i Jović pogađali, Milan u 93. minutu do pobede

Srpski fudbaleri Lazar Samardžić i Luka Jović bili su strelci na meču Udinezea i Milana, koji su gosti dobili sa 3:2 u meču 21. kola Serije A
Samardžić i Jović pogađali, Milan u 93. minutu do pobedeGetty © Alessandro Sabattini

Svega je bilo u susretu dve ekipe u Udinama u borbi ekipe iz donjeg i iz gornjeg dela tabele italijanskog prvenstva.

Srbi su bili u prvom planu, zbog pogodaka na obe strane.

U 31. minutu su gosti iz Milana došli do vođstva, kada je Loftus Čik pogodio.

Do kraja prvog dela meča, viđen je sjajan gol Lazara Samardžića, koji je u 42. minutu nakon solo prodora zatresao mrežu gostiju.

U 62. minutu je Tovan iskoristio grešku odbrane Milana i doneo potpuni preokret Udinezeu.

Delovalo je da će Udineze doći do sva tri boda, ali je u samom finišu usledio preokret "rosonera".

Igrao se 83. minut kada je Milan izjednačio.

Luka Jović je ušao u igru sa klupe i našao se na pravom mestu i u pravo vreme, da glavom na gol liniji dobro reaguje i smesti loptu u mrežu domaćeg tima.

U 93. minutu, Žiru je asistirao Okaforu, a ovaj bio strelac za veliko slavlje i preokret.

Meč je obeležio i rasistički ispad navijača Udinezea.

Utakmica između je bila prekinuta na 10 minuta, zbog rasističkih uvreda koji su sa tribina upućeni golmanu gostujuće ekipe Milana Majku Menjonu.