Nepobedivi Novak u polufinalu! Srbin srušio i Frica

Srpski teniser Novak Đoković, savladao je Amerikanca Tejlora Frica sa 3-1 u setovima (7:6, 4:6, 6:2, 6:3) i tako se plasirao u polufinale Australijan opena

Jači od vremenskih uslova, često nepristojne publike, pogođenih linija i vrhova mrežica i ono najbitnije - izuzetno raspoloženog protivnika, bio je Novak Đoković u četvrtfinalu Australijan opena.

Srpski teniser još jednom je demonstrirao svoje umeće i pokazao klasu na turniru koji obožava da igra.

Novak Đoković je na impresivan način, posle tri sata i 48 minuta, uspeo da slomi otpor sjajnog Tejlora Frica i izbori plasman u polufinale Australijan opena.

Bila je to 33. pobeda srpskog tenisera na Australijan openu, koja mu je obezbedila čak 48. grend slem polufinale, 11. u Australiji.

Već od uvodnog gema, koji je trajao 15 minuta, moglo se nagovestiti da će Srbin i Amerikanac prirediti spektakularan meč.

Velike šanse Novak je propuštao da dođe do brejka u prvom setu, a kad god bi dolazio u šansu za tako nešto, Fric bi pronašao način da se odbrani.

Uvodni set otišao je u taj-brejk, u kojem je Novak potvrdio da je apsolutni vladar tog segmenta tenisa.

Rezutlatom 7-3, Novak je bio bolji u taj-brejku i tako prvi set priveo kraju rezultatom 7:6.

Kao da se srpski teniser emotivno i fizički ispraznio nakon toga. Imao je velikih problema na servisu, što je Fric odmah znao da kazni i napravi brejk na startu drugog seta.

Na sve načine je Novak pokušavao da vrati brejk i izjednači u drugom setu, ali je Fric uspeo da odbrani čak 15 brejk lopti.

Na gotovo granici mogućeg je igrao Fric u trenucima kada je delovalo da će Novak uspeti da napravi brejk.

Amerikanac se odbranio i drugi set dobio rezultatom 6:4.

Ipak, od tog momenta, Novak Đoković je zaigrao onako kako ume – kao najbolji teniser u istoriji ovog sporta.

Prebacio je Đoković igru na viši stepen, za šta Fric nije imao odgovor sa druge strane.

Nakon osvojenog uvodnog servis gema, Novak je u narednom napokon iskoristio 16. brejk loptu na meču i tako prvi put oduzeo servis rivalu.

Ubrzo je usledila potvrda brejka, a potom i još jedan, pa je treći set Srbin priveo kraju sa ubedljivih 6:2, nakon samo 39 minuta tenisa.

Četvrti, ispostaviće se poslednji set, Novak je dobio zahvaljujući čeličnim živcima, boljom igrom i korišćenjem iskustva koje je stekao tokom karijere.

Dugo nije bilo brejka, a onda je Đoković primetio šansu i "prozor" u kojem bi mogao da nanese štetu protivniku.

Iskoristio je Nole treću brejk loptu u četvrtom setu i stekao krupnu prednost od 4:2.

Fric se nije predavao ni u tom trenutku, već je ekspresno vratio brejk.

"Ludnica" u završnici nastavljena je novim brejkom, ponovo Novakovim, koji je i zvanično slomio svaki otpor rivala, te ubrzo priveo meč kraju.

Novak će se u polufinalu Australijan opena sastati sa Italijanom Janikom Sinerom, koji je u tri seta savladao Rusa Andreja Rubljova.

23. jan 2024 • 10:28

Novak je u polufinalu!!!

Srbin osvaja četvrti set sa 6:3 i tako sa 3-1 u setovima beleži pobedu nad Tejlorom Fricom.

Đoković je izborio plasman u polufinale Australijan opena.

Serija brejkova se nastavlja, Novak vodi 5:3 i serviraće za pobedu

Treći uzsatopni brejk viđen je u četvrtom setu, pa Novak vodi sa 5:3.

Fricova dupla servis greška pokazuje u kakvom je stanju Amerikanac. Đoković će u narednom gemu servirati za pobedu.

7:6, 4:6, 6:2, 4:3 - Fric vraća brejk

Nažalost po srpskog tenisera, Fric je ekspresno uzvratio brejkom.

Nije uspeo Novak da potvrdi svoj brejk i dođe na korak od pobede. Ovako će morati na drugi, teži način, da dođe do pozicije za trijumf.

Evo brejka, Novak krupnim koracima grabi ka polufinalu

Popušta otpor Tejlora Frica, što Novak Đoković koristi za novi brejk.

Srbin vodi u četvrtom setu sa 4:2 i krupnim koracima grabi ka pobedi.

Još uvek bez brejka u četvrtom setu

Ni nakon petog gema nema oduzetog servisa, pa Đoković vodi 3:2.

Za sada je u četvrtom setu Novak imao dve brejk šanse koje nije iskoristio, Fric nije došao u priliku da oduzme servis srpskom teniseru.

7:6, 4:6, 6:2, 1:1 - Bez brejka na startu četvrtog seta

Uprkos uzbuđenjima i "klackalici", u uvodna dva gema nije viđen brejk.

Đoković vodi 2-1 u setovima!

Koliko se situacija na terenu promenila, govori podatak da Novak osvaja novi brejk protiv Frica, kojim stiže do osvajanja trećeg seta rezultatom 6:2.

Srpski teniser je na korak od plasmana u polufinale.

Fric servira za opstanak u trećem setu

Fantastično je Novak održavao prednost brejka, pa tako sada vodi sa 5:2 u trećem setu.

Tejlor Fric će servirati za produžetak i opstanak u setu.

7:6, 4:6, 3:0 - Novak u velikom naletu

Srpski teniser osvaja servis gem bez izguljenog poena i tako dolazi do velike prednosti od 3:0 u trećem setu.

Momentum je potpuno na strani Novaka, koji bi mogao još jednom da napadne Fricov servis.

Napokon brejk Novaka

Nakon što je Fric spasao 15, nije mogao i 16. brejk loptu. Novak Đoković prvi put u meču oduzima servis rivalu i stiče prednost od 2:0 u trećem setu.

Nerešeno je u setovima, Fric osvaja drugi sa 6:4

Tejlor Fric nagradio je svoju neverovatnu igru u drugom setu.

Amerikanac je preživeo sve nalete Novaka Đokovića, sjajno servirao i osvojio drugi set sa 6:4.

Nerešeno je u četvrtfinalu Australijan opena.

Fric servira za osvajanje drugog seta

Na sjajan način je Novak odgovorio i osvojio servis gem, te produžio drugi set.

Fric vodi sa 5:4 i serviraće za osvajanje istog.

7:6, 3:5 - Nestvarno šta je odbranio Fric

Novak Đoković je uspeo da stvori 15 brejk lopti u ovom meču, čak četiri je imao u ovom gemu, ali na neverovatne načine je Tejlor Fric uspeo da spasi svaku od njih.

Američki teniser vodi sa 5:3 u drugom setu, pa će Đoković morati da servira za produžetak seta.

7:6, 2:4 - Fric odbranio brejk loptu

Svega je bilo u šestom gemu drugog seta, a epilog istog je da je Fric odbranio brejk loptu i održao prednost brejka.

Amerikanac vodi u drugom setu sa 4:2.

7:6, 0:2 - Amerikanac potvrdio brejk

Uspeo je Đoković da napravi brejk loptu, ali ne i da je iskoristi. Fric se odbranio i osvojio servis gem, pa na startu drugog seta vodi sa 2:0.

Brejk Frica na startu drugog seta

Dosta loše je servirao srpski teniser na početku drugog seta, što Fric koristi kako bi napravio brejk.

Pored dve servis greške, Novak se mučio i kada je pogađao servis, a Amerikanac je to znao da kazni.

Pozdrav i za Kirjosa

Naravno da je Novak imao interakciju sa publikom nakon osvajanja prvog seta, a zanimljivu gestikulaciju imao je ka komentatorskoj kabini, u kojoj je primetio Nika Kirjosa.

Đoković osvaja prvi set 7:6!

Đoković je u taj-brejku naplatio Fricu za sve ono što nije uspeo tokom prethodnih 12 gemova u prvom setu.

Srpski teniser je otvorio dodatni segment sa 4:0, a potom ga rutinski priveo kraju rezultatom 7:3.

Novak prvi set osvaja sa 7:6, nakon sat vremena i 25 minuta tenisa.

6:6 - Đoković odbranio dve set lopte, igraće se taj-brejk

U neprijatnoj situaciji bio je srpski teniser, pošto je Fric pogađao linije i došao do dve set lopte.

Ipak, Novak je odličnim prvim servisom uspeo da dođe do lakih poena, odbrani te dve brejk, ujedno i set lopte i na kraju uz dosta poteškoća osvoji servis gem.

Osvajač prvog seta biće poznat nakon taj-brejka.

5:5 - Novak produžio prvi set

Agresivan je bio američki rival, uspeo da zada određene probleme, ali je Đoković uspešno osvojio servis gem i izjednačio na 5:5 u prvom setu.

4:5 - Fric se odbranio, spasao dve brejk lopte

Bila je ovo zlata vredna prilika da se uzme brejk u prvom setu, ali je Fric spasao nove brejk lopte, što povećava brojku u prvom setu na osam.

Novak gubi 4:5, te će u narednom gemu morati da servira za produžetak seta.

3:4 - Nema brejka u prvom setu

Raspucani su i Srbin i Amerikanac u dosadašnjem toku meča. Brejka još uvek nema, pošto obojica igraju sjajno u svojim servis gemovima, Fric vodi 4:3 u prvom setu.

2:2 - Pršti na sve strane

Sjajan tenis igra se na početku ovog četvrtfinalnog meča, a Novak osvojenim servis gemom izjednačuje na 2:2 u prvom setu.

Siner i Rubljov igraju posle Novaka i Tejlora

1:2 – Nove propuštene prilike Đokovića

Ruku na srce, ovoga puta stvarno nije imao šansu ni na jednoj od tri brejk lopte. Sjajna tri poena je odigrao i došao do 0:30, ali je Fric onda pogodio pet uzastopnih prvi servisa. Tri vinera i jedan as bili su dovoljni za preokret i 1:2.

1:1 – Ekspresni odgovor Đokovića

Iako je osećao posledice prethodnog gema i nije mogao da se osloni na prvi servis, svetski "broj 1" je ekspresno odgovorio. Dobio je gem bez izgubljenog poena i izjednačio na 1:1.

0:1 – Prvi gem u meču trajao 16 minuta

Amerikanac je dobio priliku da servisom otvori meč i uvodni gem trajao je čak 16 minuta. Očigledno je da će vrućina imati veliki uticaj na obojicu, što se videlo na početku.

Frica nije služio servis, ali je uspevao da odigra najbolje udarce kada mu je bilo najpotrebnije. Neutralisao je tri brejk prilike, Novak je promašio jedan lagan bekhend za četvrtu i nakon skoro 20 minuta na semaforu je pisalo 0:1.

Počeo meč Đokovića i Frica

Prvi na servisu je američki teniser.

Međusobni skor

Srbin i Amerikanac dosad su se sastali osam puta i svaki put je slavio Đoković, a poslednji meč dobio je u četvrtfinalu Ju-Es opena prošle godine.

Novak je od momka iz Kalifornije izgubio samo dva seta i to oba u njihovom okršaju na ovom istom mestu 2021. godine.