Zvezda nakon produžetka srušila Albu u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su nakon produžetka ekipu Albe u Berlinu sa 88:84, u meču devetog kolu Evrolige.

Crveno-beli stižu do treće vezane pobede od kako je na klupu srpskog tima seo Duško Ivanović, a druge vezane u Evroligi.

Nakon ASVEL-a u Beogradu, Zvezda je savladala i Albu u Berlinu.

Malo preko dva sata i 15 minuta trajao je obračun nemačke i srpske ekipe u "Mercedes Benz" areni u Berlinu.

Čitavim tokom meča, kako regularnim delom, tako i u produžetku, gledala se neizvesna i egal košarka, prava rezultatska klackalica i do poslednjih trenutaka se nije moglo nagovestiti ko će odneti pobedu.

Alba je u prvoj četvrtini serijom 10:0, stekla pet poena prednosti.

Ipak, dobra završnica te deonice donela je Zvezdi preokret i minimalno vođstvo - 21:20.

Početkom druge četvrtine Zvezdina prednost iznosila je pet poena, ali se tada, kao i u svakom periodu do kraja meča, dešavalo da kada god jedna ekipa stigne do blaže prednosti, protivnik imao spreman odgovor i rezultatski se vratio u meč.

Nije dozvoljavala Zvezda nemačkom timu da se odlepi na osetniju razliku, niti je Alba to dozvoljavala crveno-belima.

Primer toga odvio se u finišu treće četvrtine, kada je Alba u poslednja dva minuta ušla sa devet poena prednosti.

Tim Duška Ivanovića je uspeo da u preostalom vremenu pokaže energiju i koncentraciju na obe strane parketa, što je rezultovalo smanjenjem razlike na dva poena na kraju treće četvrtine - 57:55.

U poslednjoj deonici, obe ekipe imale su svoje šanse da preuzmu kontrolu i upišu pobedu.

Alba je bila pred pobedom kada je na tri minuta do kraja susreta imala sedam poena prednosti, ali je Zvezda na krilima Vildoze i Nedovića uspela da izjednači, potom i stvori minimalnu prednost.

Nemanja Nedović imao je priliku da u regularnom toku meča donese pobedu svom timu, ali je promašio flouter u poslednjem napadu.

U dodatnih pet minuta, viđeno je isto što i u prethodnih 40.

Alba je produžetak otvorila trojkom, ali se Zvezda ponovo, po ko zna koji put, vratila.

Usledio je šou Nemanje Nedovića u samom finišu, pošto je sa dva polaganja i ukradenom loptom, srpski plejmejker doneo Zvezdi kontrolu i konce meča u ruke.

U penal završnici se Alba nije snašla, pa je Zvezda uspela da prekine crni niz od sedam uzastopnih poraza protiv ove nemačke ekipe.

Crveno-beli su upisali treću pobedu u novoj sezoni Evrolige, drugu vezanu.

Alba nakon uvodna tri trijumfa u elitnom takmičenju, beleži i šesti uzastopni poraz.

• 22. nov 2022 • 22:12

22:12

Kraj meča: Alba - Crvena zvezda 84:88!

Crveno-beli beleže treću pobedu u novoj sezoni Evrolige, pošto su u devetom kolu nakon preokreta, produžetka i dramatične završnice, savladali Albu u Berlinu sa 88:84.

• 22:08

4' produžetka - Crveno-beli pred pobedom

Nemanja Nedović je u dva navrata poentirao na obruču, čime je Zvezdi doneo prednost od 85:81.

Alba je potom izgubila loptu, pa na 47 sekundi do kraja produžetka, srpski tim ima konce utakmice u svojim rukama.

• 22:06

3' produžetka - Ponovo vodi Zvezda

Alba je dodatni period otvorila trojkom, ali je Zvezda uspela da preokrene i povede sa 81:80.

• 21:58

Kraj regularnog toka meča: Alba - Crvena zvezda 75:75

Produžetak će odrediti pobednika ovog meča, pošto Nemanja Nedović nije uspeo da poentira u poslednjem napadu Zvezde na meču.

Nakon defanzivnog skoka, Smit je pokušao sa više od tri četvrtine terena, ali je bio neprecizan.

• 21:56

40' - Crveno-beli imaju napad za pobedu

Nerešeno je (75:75), a Crvena zvezda na osam sekundi do kraja ima poslednji napad u regularnom toku meča.

Duško Ivanović je tražio tajm-aut, pa da vidimo šta je crnogorski stručnjak spremio za sam finiš.

• 21:51

39' - Preokret Zvezde za vođstvo 75:74

Trojka Vildoze donosi poptuni preokret i vođstvo Zvezde. Na minut do kraja, srpski tim vodi sa 75:74. Očekuje nas neizvesna završnica.

• 21:46

37' - Alba stiče osetniju razliku - 72:65

Izuzetno loša rola Džona Holanda na obe strane parketa, pošto je prvo izgubio loptu u napadu, a onda dozvolio trojku protivniku na drugoj strani. Alba koristi tu lošu sekvencu i stiče osetnih sedam poena razlike.

• 21:41

35' - Minimalna prednost Zvezde 65:64

Poeni Ivanovića sa poludistance, donose Zvezdi minimalnu prednost nakon dužeg vremena.

Još uvek se igra u serijama, a trenutno su crveno-beli u naletu, što se odražava na rezultat.

• 21:32

Kraj treće četvrtine: Alba - Crvena zvezda 57:55

Uspela je srpska ekipa potpuno da se vrati u meč, iako je gubila sa devet poena na dva minuta do kraja treće deonice.

Dobre role Vildoze i Nedovića primakle su crveno-bele na dva poena zaostatka nakon tri četvrtine.

• 21:18

25' - Alba stiče maksimalnih +9

Ponovo Zvezda ulazi u kontra-ritam, olako prima poene na jednoj strani, dok u napadu nailazi na "prazan hod". Alba sve to koristi i stiče najveću prednost na meču, u iznosu od osam poena - 52:43.