Zvezda nakon produžetka srušila Albu u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su nakon produžetka ekipu Albe u Berlinu sa 88:84, u meču devetog kolu Evrolige.

Crveno-beli stižu do treće vezane pobede od kako je na klupu srpskog tima seo Duško Ivanović, a druge vezane u Evroligi.

Nakon ASVEL-a u Beogradu, Zvezda je savladala i Albu u Berlinu.

Malo preko dva sata i 15 minuta trajao je obračun nemačke i srpske ekipe u "Mercedes Benz" areni u Berlinu.

Čitavim tokom meča, kako regularnim delom, tako i u produžetku, gledala se neizvesna i egal košarka, prava rezultatska klackalica i do poslednjih trenutaka se nije moglo nagovestiti ko će odneti pobedu.

Alba je u prvoj četvrtini serijom 10:0, stekla pet poena prednosti.

Ipak, dobra završnica te deonice donela je Zvezdi preokret i minimalno vođstvo - 21:20.

Početkom druge četvrtine Zvezdina prednost iznosila je pet poena, ali se tada, kao i u svakom periodu do kraja meča, dešavalo da kada god jedna ekipa stigne do blaže prednosti, protivnik imao spreman odgovor i rezultatski se vratio u meč.

Nije dozvoljavala Zvezda nemačkom timu da se odlepi na osetniju razliku, niti je Alba to dozvoljavala crveno-belima.

Primer toga odvio se u finišu treće četvrtine, kada je Alba u poslednja dva minuta ušla sa devet poena prednosti.

Tim Duška Ivanovića je uspeo da u preostalom vremenu pokaže energiju i koncentraciju na obe strane parketa, što je rezultovalo smanjenjem razlike na dva poena na kraju treće četvrtine - 57:55.

U poslednjoj deonici, obe ekipe imale su svoje šanse da preuzmu kontrolu i upišu pobedu.

Alba je bila pred pobedom kada je na tri minuta do kraja susreta imala sedam poena prednosti, ali je Zvezda na krilima Vildoze i Nedovića uspela da izjednači, potom i stvori minimalnu prednost.

Nemanja Nedović imao je priliku da u regularnom toku meča donese pobedu svom timu, ali je promašio flouter u poslednjem napadu.

U dodatnih pet minuta, viđeno je isto što i u prethodnih 40.

Alba je produžetak otvorila trojkom, ali se Zvezda ponovo, po ko zna koji put, vratila.

Usledio je šou Nemanje Nedovića u samom finišu, pošto je sa dva polaganja i ukradenom loptom, srpski plejmejker doneo Zvezdi kontrolu i konce meča u ruke.

U penal završnici se Alba nije snašla, pa je Zvezda uspela da prekine crni niz od sedam uzastopnih poraza protiv ove nemačke ekipe.

Crveno-beli su upisali treću pobedu u novoj sezoni Evrolige, drugu vezanu.

Alba nakon uvodna tri trijumfa u elitnom takmičenju, beleži i šesti uzastopni poraz.

22. nov 2022 • 22:12

Kraj meča: Alba - Crvena zvezda 84:88!

Crveno-beli beleže treću pobedu u novoj sezoni Evrolige, pošto su u devetom kolu nakon preokreta, produžetka i dramatične završnice, savladali Albu u Berlinu sa 88:84.

4' produžetka - Crveno-beli pred pobedom

Nemanja Nedović je u dva navrata poentirao na obruču, čime je Zvezdi doneo prednost od 85:81.

Alba je potom izgubila loptu, pa na 47 sekundi do kraja produžetka, srpski tim ima konce utakmice u svojim rukama.

3' produžetka - Ponovo vodi Zvezda

Alba je dodatni period otvorila trojkom, ali je Zvezda uspela da preokrene i povede sa 81:80.

Kraj regularnog toka meča: Alba - Crvena zvezda 75:75

Produžetak će odrediti pobednika ovog meča, pošto Nemanja Nedović nije uspeo da poentira u poslednjem napadu Zvezde na meču.

Nakon defanzivnog skoka, Smit je pokušao sa više od tri četvrtine terena, ali je bio neprecizan.

40' - Crveno-beli imaju napad za pobedu

Nerešeno je (75:75), a Crvena zvezda na osam sekundi do kraja ima poslednji napad u regularnom toku meča.

Duško Ivanović je tražio tajm-aut, pa da vidimo šta je crnogorski stručnjak spremio za sam finiš.

39' - Preokret Zvezde za vođstvo 75:74

Trojka Vildoze donosi poptuni preokret i vođstvo Zvezde. Na minut do kraja, srpski tim vodi sa 75:74. Očekuje nas neizvesna završnica.

37' - Alba stiče osetniju razliku - 72:65

Izuzetno loša rola Džona Holanda na obe strane parketa, pošto je prvo izgubio loptu u napadu, a onda dozvolio trojku protivniku na drugoj strani. Alba koristi tu lošu sekvencu i stiče osetnih sedam poena razlike.

35' - Minimalna prednost Zvezde 65:64

Poeni Ivanovića sa poludistance, donose Zvezdi minimalnu prednost nakon dužeg vremena.

Još uvek se igra u serijama, a trenutno su crveno-beli u naletu, što se odražava na rezultat.

Kraj treće četvrtine: Alba - Crvena zvezda 57:55

Uspela je srpska ekipa potpuno da se vrati u meč, iako je gubila sa devet poena na dva minuta do kraja treće deonice.

Dobre role Vildoze i Nedovića primakle su crveno-bele na dva poena zaostatka nakon tri četvrtine.

25' - Alba stiče maksimalnih +9

Ponovo Zvezda ulazi u kontra-ritam, olako prima poene na jednoj strani, dok u napadu nailazi na "prazan hod". Alba sve to koristi i stiče najveću prednost na meču, u iznosu od osam poena - 52:43.

21' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Alba - Crvena zvezda 40:37

Nakon prvih 20 minuta košarke, Alba vodi sa tri poena razlike.

Obe ekipe su na momenat imale pet poena prednosti, igra se i gleda egal košarka u Berlinu i pitanje je koji tim će imati više boljih naleta.

Smit i Sikma predvode strelce Albe sa po osam poena, dok je Blat dodao šest pogodaka.

Kod Zvezde sedam poena ima Vildoza, po pet Bentil i Petrušev.

15' - Rezultatska klackalica - Zvezda vodi 28:27

Imala je na momente Crvena zvezda pet poena prednosti, ali utisak je da kada god bi jedna ekipa zaigrala bolje, druga bi brzo odgovorila.

Kraj prve četvrtine: Alba - Crvena zvezda 19:20

Odlično su crveno-beli zatvorili prvu četvrtinu, pošto su zategli odbranu i prilaz ka svom košu, a onda došli do napadačkog ritma i lakših poena na drugoj strani.

Trojkom Nedovića u samom finišu prve deonice, Zvezda stiže do prednosti 20:19.

4' - Serija Albe 10:0

Iako je Zvezda bolje otvorila meč i postigla pet vezanih poena, usledio je pad koncentracije i loše odluke u odbrani srpske ekipe, što Alba koristi i pravi seriju 10:0.

1' - Počeo je meč

Nakon što su otklonjeni problemi sa zapisničkim stolom, počeo je susret u Berlinu.

Startna petorka Albe: Smit, Blat, Zusman, Sikma i Kumađe.

Startna petorka Crvene zvezde: Vildoza, Lazić, Holand, Bentil i Kuzmić.

Meč uskoro počinje

Košarkaši obe ekipe vrše poslednje pripreme i zagrevanje pred početak susreta...

Osnovne informacije o meču

Utakmica između Albe i Crvene zvezde igra se u "Mercedes Benz" dvorani u Berlinu.

Sudijsku trojki čine Sreten Radović, Emilio Perez i Tomas Travicki.

Susret počinje od 20.00 časova.

Alba van ritma

Tim iz glavnog grada Nemačke nalazi se u velikoj rezultatskoj krizi.

Naime, nakon što su na početku nove sezone Evrolige upisali tri vezane pobede, košarkaši Albe su potom poraženi čak pet puta zaredom.

Zvezda za nastavak niza

Srpski klub je po dolasku trenera Duška Ivanovića upisao dve pobede na dva meča.

Crveno-beli su u prethodnom kolu Evrolige kao domaćini nadigrali ASVEL sa 71:67, te došli do drugog trijumfa u elitnom evropskom takmičenju ove sezone.

Nakon toga, Zvezda je odigrala sjajan meč protiv Cibone, koju je savladala sa 92:53, što govori da su igrači raspoloženi i da u dobroj formi dolaze na gostovanje u Berlin.