Partizan nemoćan u Barseloni, crno-beli pretrpeli peti poraz u Evroligi

Košarkaši Partizana izgubili su od Barselone rezultatom 79:68 u utakmici devetog kola Evrolige.

Partizan je zabeležio drugi poraz u poslednje tri utakmice i sada se nalazi na 11. mestu sa skorom 4-5, dok je Barsa trenutno na šest pobeda i tri neuspeha.

Duel su bolje počeli domaći igrači, ali je Partizan zaigrao mnogo agresivnije u finišu prve četvrtine i došao do prednosti. Imali su izabranici +6 u jednom trenutku, pre odgovora Katalonaca.

Dve brze kontre bile su dovoljne da se tim Šarunasa Jasikevičusa vrati u igru.

To kao da je poremetilo igrače srpskog predstavnika koji su u sledećih nekoliko minuta potpuno izgubili ritam u napadu. Više od četiri minuta su bili bez poena, što je "Blaugrana" iskoristila da preokrene.

Kola su krenula nizbrdo, pa je i Željko Obradović dobio tehničku grešku, a Partizan otišao na pauzu sa minusom od sedam poena (39:32).

Velikom serijom Barselona je u trećem kvartalu slomila otpor Partizana i rešila pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikolas Laprovitola sa 13 poena, dok je dva manje dodao Tomaš Satoranski. Srpski reprezentativac Nikola Kalinić zaustavio se na devet poena i tri skoka.

Na drugoj strani, kod našeg predstavnika se istakao Danilo Anđušić sa 21 poenom, a sledeći na listi strelaca bio je Džejms Naneli (10).

Crno-beli će već za dva dana imati još jedno teško gostovanje, pošto idu na megdan madridskom Realu.

Tok meča:

22. nov 2022 • 22:36

40' Kraj utakmice! Partizan je poražen u Barseloni!

Na kraju, Barselona je trijumfovala 79:68.

32' Abrines ugasio nade o povratku

Odmah je Španac uzvratio trojkom i ugasio sve nade crno-belih da mogu da se vrate.

31' Težak posao čeka crno-bele

Veliku prednost domaćin ima u skokovima, čak 35 prema 18 i Partizan je pred "nemogućom misijom". Prve poena Gruzijanski je postigao za srpskog predstavnika i smanjio na 64:52.

Kraj treće četvrtine: Barselona – Partizan 64:49

26' Raste prednost španske ekipe

Nažalost, dobar period igre Partizana bio je kratkog daha. Barselona je zaigrala mnogo agresivnije i za nekoliko minuta duplirala vođstvo. Laprovitola, pa Šanl i Katalonci vode 59:44.

25' Anđušić u seriji – dve trojke

Danilo Anđušić preuzeo je odgovornost i počeo da vraća svoj tim. Barselona je održavala prednost, ali je srpski reprezentativac sa dve trojke smanjio na 47:40.

22' Žoc odmah morao da traži novi tajm-aut

Nastavili su crno-beli sa promašajima. Sada je neprecizan bio kapiten Panter i Obradović je odmah morao da prekine tajm-autom. Trener Partizana je to učinio već u drugom minutu treće četvrtine.

21' Treća četvrtina počela poenima Kalinića

Srpski reprezentativac postigao je nove poene, ima ih sedam trenutno i odveo je Barselonu na 41:32.

Kraj druge četvrtine: Barselona – Partizan 39:32

17' Veliki broj grešaka, igra se "koš za koš"

Sredinu drugog perioda obeležili su "prazni minuti" i veliki broj promašaja na obe strane. Rezultat je 30:30.

14' Barselona u naletu, Obradović tražio tajm-aut

Još jedan neiskorišćen napad Pantera, usledila je brza kontra Barse i lako zakucavanje Satoranskog. Izjednačio je domaćin na 26:26, a Obradović morao nalet rivala da prekine tajm-autom.

13' Serija faulova, Smailagić promašio dva zakucavanja

Ušao je krajem prve četvrtine u igru Alen Smailagić i ponovo uneo energiju. Međutim, nije imao sreće da poentira, dva puta je promašio zakucavanje. I Ledej je bio neprecizan iz dobre situacije, a to je Barsa iskoristila da preko Veselog smanji na 21:23.

11' Ledej poenima otvara drugu deonicu

Lep prodor Zeka Ledeja i pogodak sa poludistance. Posle tih poena, Partizan ima +6.

Kraj prve četvrtine: Barselona – Partizan 17:21

8' Egal u "Blaugrani"

Ekipa Željka Obradovića uspela je da spusti rivala na mali broj poena, ali isto tako ne postiže mnogo. U finišu prvog poluvremena rezultat je 13:15 za crno-bele.

6' Naneli drži Partizan u igri

Američki plejmejker odlično parira domaćinu, pa je novim poenima (sada ih ima sedam), izjednačio na 11:11.

4' Madar uzvratio trojkom

U sledećem napadu Jam Madar je uzvratio trojkom i doneo izjednačenje 7:7.

3' Kalinić odmah pogodio trojku

Partizan je poveo na startu utakmice preko Janisa Papapetrua, ali je odlično zaigrao Kalinić na drugoj strani. Pogodio je trojku, da bi Laprovitola Barseloni doneo 7:4.