Potvrda katastrofalne partije: Ovo se Novaku nikada nije desilo u karijeri

Najbolji teniser svih vremena odigrao je jedan od najlošijih mečeva u karijeri
Potvrda katastrofalne partije: Ovo se Novaku nikada nije desilo u karijeriGetty © Graham Denholm / Stringer

Novak Đoković završio je učešće u polufinalu Australijan u sezoni porazom od Janika Sinera, rezultatom 6:1, 6:2, 6:7 (6:8), 6:3.

Đoković se nije "pojavio" u prva dva seta, dok je, sa druge strane, Italijan odigrao savršen meč i sasvim zasluženo došao do prvog grend slem finala.

Iako mu ne treba oduzeti ni promil od pobede, mora se konstatovati da mu je Novak umnogome pomogao.

Loše je servirao, napravio je čak 54 neiznuđene greške (Janik imao 28), ali je posebno loš bio na riternu.

Svetski "broj 1" nije imao niti jednu brejk priliku za više od tri sata i 20 minuta igre, što mu se dogodilo prvi put u karijeri.

Siner je uspeo da ostvari podvig koji nije pošao za rukom ni Rodžeru Federeru ili Rafaelu Nadalu.

Đoković je osvojio jedan set u taj-brejku, ni u njemu nije bio blizu da oduzme servis rivalu, koji sada čeka pobednika meča Danil Medvedev – Aleksander Zverev.

Australijan open, koji će dobiti novog šampiona, igra se za nagradni fond od 59,1 milion američkih dolara.