Preokret Partizana, crno-beli "precrtali" Žalgiris

Košarkaši Partizana savladali su Žalgiris sa 81:72 u 23. kolu Evrolige

Obnično su mečevi dobijeni pre meča najteži, a tako se ispostavilo i u duelu Partizana i Žalgirisa.

Mnogi su pomislili da će Partizan lako do pobede protiv litvanske ekipe, ali su Žalgiris i Andrea Trinkijeri pružili sjajan otpor u krcatoj "Štark areni".

Gosti su prvu četvrtinu dobili sa 26:22, ali je Partizan u nastavku polako ali sigurno došao do preokreta i trijumfa.

Meč je prelomljen u poslednjoj četvrtini, koju je Partizan dobio sa 20:13.

Crno-beli su odbili sve nalete gostiju u poslednjoj deonici, pa su došli do nove pobede u Evroligi.

Pi-Džej Doužer je odigrao sjajan meč - postigao je 23 poena (8/10 za dva poena, 2/2 za tri), a uz to je imao i četiri asistencije.

Pratio ga je Zek Ledej sa 21 poenom, a Kaminski je dodao 12.

U ekipi Žalgirisa, Kinan Evans je postigao 25 poena, a uz njega Birutis je bio jedini dvocifreni sa 11.

• 26. jan 2024 • 22:34

22:34

Kraj meča - 81:72

Partizan je odbio sve nalete gostiju i došao do novog trijumfa.

• 22:16

35' Dvocifrena prednost Partizana - 73:61

Zek Ledej i Doužer preuzimaju odgovornost u poslednjoj četvrtini, Partizan ima dvocifrenu prednost, prvi put na meču.

• 22:07

Kraj treće četvrtine - 61:59

Dva poena prednosti ima Parizan pred početak odlučujuće četvrtine.

• 21:43

26' - Partizan pojačava

Crno-beli stiču prednost 51:46 i stiče se utisak da je ovo period kada bi tim Željka Obradovića mogao da preuzme sve konce utakmice...

• 21:37

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:13

Poluvreme: Partizan - Žalgiris 45:43

Završena je i druga četvrtina, nakon koje Partizan ima prednost od dva poena, zahvaljujući prvim poenima Pantera na meču.

Dozir sa 17 poena predvodi strelce Partizana, dok mu pomoć pravi i Ledej sa 12 poena.

Kod gostiju se ističu Evans sa 14 i Birutis sa sedam poena.

• 21:06

17' - Žestoka borba, egal u Areni

Partizan je došao do izjednačenja, pre svega jer je proradio napad crno-belih, a potom i zbog činjenice da je srpski tim uspeo da u nekoliko navrata zatvori prilaze svom košu.

• 20:51

Kraj prve četvrtine: Partizan - Žalgiris 22:26

Nakon 10 minuta igre, gostujući tim ima prednost od četiri poena.

Žalgiris je odigrao odličnu prvu deonicu, ali je srpski tim uspeo da uhvati priključak i učini meč zanimljivijim.

• 20:37

3' - Bolji start gostiju

Loše je Partizan ušao u meč, pošto je dozvolio da nakon samo tri minuta košarke, gosti iz Litvanije imaju dvocifrenu prednost.

Žalgiris vodi sa 13:3.