Dva gola Viljareala u sudijskoj nadoknadi - Barseloni izmiče titula

Viljareal je kao gost šokirao Barselonu, odneo pobedu 5:3 na "Možuiku" i dodatno otežao put Ćavijevoj ekipi ka vrhu tabele španske La Lige
Dva gola Viljareala u sudijskoj nadoknadi - Barseloni izmiče titulaGetty © Alex Caparros

Barselona i Viljareal odigrali su najbolji meč u dosadašnjem delu sezone u La Ligi, a na kraju je pobeda pripala gostima, zahvaljujući golovima duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Prvo poluvreme utakmice na "Monžuiku" bilo je zatišje pred buru - Moreno je u 41. minutu doneo prednost "žutoj podmornici" i najavio vatromet u nastavku.

Viljareal je udvostručio prednost golom Marokanca Akomaha u 54. minutu, a onda je usledio prvi preokret na utakmici.

Barsa je od 60. do 71. minuta postigla tri pogotka i došla do prednosti - Gundogan, Pedri i Baji (autogol).

Ipak, usledio je šokantni finiš meča za domaće navijače.

Prvo je Gonzalo Gedeš u 84. minutu izjednačio na 3:3, da bi Sorlot u devetom i Morales u 11. minutu sudijske nadoknade doneli tri boda gostima.

Viljareal je tek drugi put u poslednjih 16 godina savladao Barselonu i osvetio se Kataloncima za sličan poraz u prvom delu šampionata - 3:4.

Barselona ima 10 bodova manje od prvoplasiranog Reala i daleko je od borbe za šampionsku titulu.

Viljareal je tek 14. na tabeli sa 23 osvojena boda i teško da će doći do borbe za neko od evrotakmičenja naredne sezone.