Partizan ostao bez energije, Džejms doneo pobedu Monaku

Košarkaši Monaka pobedili su Partizan sa 85:70 u utakmici 24. kola Evrolige

Mučenje Partizana van svog terena u Evroligi se nastavlja.

Crno-beli su se sasvim solidno držali u Monaku, sve do poslednje četvrtine, kada je presušila energija i zaustavila se igra u napadu.

Partizan nije imao lak zadatak protiv raspoloženog Majka Džejmsa, koji je pogađao i sa deset metara.

Monako je bolje otvorio meč i poveo sa 6:0. Ipak, Partizan je brzo odgovorio, pojačao odbranu i došao do preokreta.

Domaćin je iskoristio pad u igri Partizana u drugoj četvrtini, pa je uspeo da napravi zalihu posle dve serije.

Panter i Kaboklo su uspeli svojim poenima da trgnu goste iz letargije i vrate Partizan u meč, ali je Džejms sa pet poena ponovo odlepio svoj tim na "plus sedam" pred kraj prvog poluvremena.

Partizan je mnogo grešio u trećoj četvrtini, ali je prišao Monaku na kraju deonice na samo dva poena. Ipak, Monako je u poslednjoj četvrtini potpuno pregazio crno-bele.

Igra Partizana u napadu je nestala, a do prvih poena su crno-beli stigli posle pet minuta igre.

Ni u odbrani nije bilo mnogo bolje, pa je Monako prošetao do pobede, iako se očekivala drama u završnici.

Kevin Panter je bio sjajan u ekipi Partizana sa 28 poena, ali je pored njega samo Kaminski bio dvocifren sa 17.

Majk Džejms je postigao 19 poena uz sedam asistencija, Žaite je dodao 14, a Okobo jedan manje.

Džejms je na današnjoj utakmici prestigao Nanda de Koloa i zauzeo drugo mestu na listi igrača koji su postigli najviše poena u Evroligi i sada je ispred njega samo Vasilis Spanulis.

Partizan nema previše vremena za odmor, pošto već u petak igra protiv Virtusa, takođe u gostima.

• 31. jan 2024 • 21:03

21:03

Kraj meča - 85:70

Novi poraz Partizana na gostujućem terenu.

• 20:48

35' Prvi poeni za Partizan u poslednjoj četvrtini - 74:64

Kaminski je pogodio za dva poena, a onda iskoristio i dodatno bacanje.

• 20:40

34' Neverovatna trojka Džejmsa uz faul -72:61

U poslednjim trenucima napada Majk Džejms pogađa trojku sa deset metara, uz faul.

• 20:25

Kraj treće četvrtine - 65:61

Biće dramatično u poslednjoj četvrtini, pošto Partizan sve jače napada.

• 20:22

25' Monako čuva prednost - 54:48

Partizan ne uspeva da se približi.

• 20:06

21' Nastavljen je meč

Partizan ima prvi napad.

• 19:49

Poluvreme - 44:38

Sjajnom trojkom u poslednjoj sekundi, Kevin Panter smanjuje na šest poena razlike.

Monako je bolje otvorio meč, a Partizan se brzo vratio i preokrenuo.

Međutim, Monako je u drugoj četvrtini dva puta napravio dobru seriju, što je domaćinu donelo sasvim pristojnu prednost.

Blosomgejm ima devet poena, a Majk Džejms osam, uz četiri asistencije.

Panter je najefikasniji na terenu, sa 13 poena.

• 19:36

15' Serija Monaka - 27:26

Košarkaši Monaka su napravili seriju 7:0, što im je donelo novu prednost.

• 19:19

Kraj prve četvrtine - 14:16

Monako je bolje otvorio meč i poveo sa 6:0.

Partizan je polako pojačavao odbranu, a to je donelo i bolji napad, pa crno-beli na kraju prve četvrtine imaju dva poena prednosti.

• 19:16

9' Prvo vođstvo Partizana - 14:16

Prva trojka crno-belih na meču i prvo vođstvo Partizana.

Panter je pogodio trojku, Saša Obradović traži tajm-aut.