Partizan stigao veliku prednost Virtusa, pa sve prosuo u poslednja dva minuta

Košarkaši Partizana izgubili su u Bolonji meč 25. kola Evrolige - Virtus je trijumfovao 88:84. Beogradski crno-beli sada imaju negativan skor (12-13) i do kraja ligaškog dela očekuje ih žestoka borba za plasman na jedno od mesta koje vodi u plej-in ili plej-of elitnog takmičenja
Partizan stigao veliku prednost Virtusa, pa sve prosuo u poslednja dva minuta© KK Partizan

Još jednu utakmicu koju su mogli da dobiju, ali nisu zahvaljujući svojim greškama, odigrali su košarkaši Partizana u Bolonji, pa na kraju doživeli poraz - 88:84.

Beogradski crno-beli su ponovo pokazali nekoliko lica - uspeli su stignu i prestignu dvocifrenu prednost raspoloženog protivnika, a onda svojim greškama uspeli da upropaste sve dobro što su prethodno učinili.

Izuzetno fizički zahtevan susret odigrale su dve ravnopravne ekipe, a domaćin je na kraju imao više koncentracije i u neizvesnoj završnici došao do 16. trijumfa u takmičenju.

Počelo je tvrdo, prva deonica završena je nerešenim rezultatom, a onda je ekipa Luke Bankija došla do prednosti koju je čuvala sve do početka poslednje deonice.

Ta prednost u pojedinim trenucima iznosila je i 12 poena, ali su Avramović i Panter pokrenuli crno-belu mašineriju u trećem periodu i doneli nadu ekipi Željka Obradovića da može do preokreta.

Tako je i bilo, Naneli je preuzeo palicu i doneo vođstvo od šest poena na nešto više od dva minuta do kraja.

Onda su usledile početničke greške Partizanovih igrača, naročito na uvođenju lopte iz auta, što je domaćin oberučke prihvatio.

U samom finišu presudila je trojka Lundberga, pa promašaj Pantera - Virtusovi igrači su se dobro snašli u penal završnici i drugi put ove sezone savladali Partizan.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Panter sa 22 poena, Naneli je dodao 18, a Avramović 16.

U pobedničkoj ekipi po 20 poena ubacili su Belineli i Lundberg.

Virtus je sada treći na tabeli, Partizan tek 11, a crno-bele naredne sedmice očekuje duel sa Bajernom u Beogradu.

• 2. feb 2024 • 22:38

22:38

Kraj meča, pobeda Virtusa 88:84

Nisu uspeli crno-beli da dođu do preokreta u samom finišu meča i tako su upisali 13. poraz u sezoni.

• 22:32

40' (84:81) Virtus preokreće, lopta za Partizan

Prvo je Lundberg pogodio tešku trojku, a onda Panter promašio na drugoj strani.

Abas je oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja i donosi Virtusu tri poena prednosti.

Lopta je za Partizan, koji će posle tajm-auta Obradovića imati 9 sekundi za potencijalno izjednačenje.

• 22:29

40' - (79:79) Drama u Bolonji!

Ušli smo u poslednji minut utakmice, a rezultat je izjednačen.

Crno-beli su napravili nekoliko neshvatljivih grešaka i dozvolili protivniku da dođe do izjednačenja u samom finišu.

Očekuje nas drama u poslednjih nešto manje od 60 sekundi.

• 22:19

37' - (71:75) Naneli čuva prednost Partizana

Naneli je vezao 6 poena - trojku, pa poene uz faul, Partizan održava vođstvo u Bolonji.

Crno-beli su ispunili bonus, Virtus ima još jedan mali faul da da.

• 22:10

34' - (64:67) Trojka Nanelija, Partizan vodi!

Serijom od 9:2, a posle trojke Džejmsa Nanelija, Partizan konačno vodi u Bolonji!

• 22:01

(62:58) Partizan smanjio prednost protivnika, sa -4 ulazi u poslednju deonicu

Odličnih nekoliko minuta Partizana, koji smanjuje prednost Virtusa na samo četiri poena - 62:58.

Suđenje nećemo komentarisati, ali brojne su odluke arbitara u trećoj deonici išle na štetu beogradskog tima.

Ipak, Panter (17) i Avramović (14) drže crno-bele u životu, anuliravši Belinelijevih 18 poena.

Dobra je stvar što će Partizan poslednji period početi napadom.

• 21:47

26' - (54:44) Dvocifrena prednost Virtusa

Raspucao se Belineli, koristi sve greške odbrane Partizana i donosi Virtusu dvocifrenu prednost.

Iskusni Italijan već je postigao 18 poena, crno-beli u ovim momentima imaju napadačkih problema i ne uspevaju da isprate žestok tempo koji su nametnuli Banki i košarkaši bolonjskog tima.

• 21:42

24' - (47:41) Obračun Avramovića i Belinelija, Virtus čuva prednost

Avramović je vezao 6 poena (trojka i poeni uz faul), ali je na drugoj strani Belineli uzvratio sa 7, pa Virtus i dalje ima prednost.

Domaća ekipa je agresivnija na ofanzivnom skoku, ali crno-beli i dalje ne dozvoljavaju protivniku da se odlepi.

• 21:37

21' - (35:31) Nastavljen je meč u "Paladoci"

Napadom Virtusa nastavljen je meč u Bolonji.

• 21:21

(35:31) Vodi Virtus na poluvremenu

Na sredini utakmice, Virtus ima 4 poena prednosti - 35:31.

Crno-beli se muče u napadu, ali sjajnom odbranom ne dozvoljavaju protivniku da se rezultatski odlepi.

Poslednja četiri napada u prvom poluvremenu Partizan nije iskoristio, ali je to nadomestio angažovanom odbranom, pre svih Doužera i Smailagića.

Panter je ubacio 8, Naneli 7, a Avramović 6 poena za Partizan, na drugoj strani Belineli je na 8, a Lundberg na 6 poena.

Virtus je bolji u šutu, ima više skokova i asistencija, ali su crno-beli protivnika naterali na čak 11 izgubljenih lopti (pet ukradenih).