Crveno-beli su upisali 15. poraz u Evroligi ove sezone u meču u kom je španski tim kontrolisao dešavanja tokom čitavog susreta
Zvezda nije mogla da se nosi s Barsom - Nedović pogađao, ali Katalonci bez muke do pobede© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da upišu i drugu pobedu u Evroligi ove sedmice, pošto ih je u Beogradu porazila ekipa barselone 76:85.

Španski tim je dominirao u najvećem delu meča i čini se bez previše problema uspeo da savlada srpskog šampiona.

Zvezda je tako upisala 15. poraz u sezoni, a nije im pomogao ni 21 poen Nemanje Nedovića. Barselona je presudnu prednost stekla u drugoj četvrtini koju je dobila rezultatom 27:15.

Od tada je gotovo sve vreme držala Zvezdu na dvocifrenom zaostatku, koji je tek u finišu uspeo da bude smanjen na 71:79, kada je Džavonte Smart pogodio važnu trojku.

Ipak, nije Barselona dozvolila nikakvu tenziju u poslednjih minut i po, pa suna kraju slavili sa devet poena razlike.

Uz Nedovića, najbolji u Zvezdi su bili Jago dos Santos sa 13 i Džoel Bolomboj sa 12 poena. Za Barselonu je najbolji bio Dario Brizuela sa 20 poena, dok je 16 ubacio Jan Veseli.

Barselona je sada na drugom mestu sa skorom 17-8, dok je Zvezda sve dalje od plej-ina, na 12. mestu sa učinkom 10-15.

• 2. feb 2024 • 21:55

21:55

Kraj meča - pobeda Barselone 85:76

Crvena zvezda nije uspela da stigne do nove pobede u Evroligi, pošto je Barselona i drugi put ove sezone bila bolja od crveno-belih.

Na kraju je ovo 15. poraz ove sezone za srpski tim, dok je Barselona večeras pokazala zašto je na drugom mestu na tabeli - odigrali su taman koliko im je bilo dovoljno da trijumfuju.

• 21:51

38' - Zvezda ima devet poena zaostatka

Smart je pogodio u tranziciji za "minus devet" Zvezde na tačno dva minuta do kraja meča, za 68:77.

• 21:42

34' - Brizuela šestom trojkom za 60:73

Zvezda je uspela da i 17 poena razlike spusti na 10, sada je 60:70, posle poena Jaga i Gilespija, međutim, Brizuela igra praktično meč života i pogađa novu trojku.

Ubacio je 20 poena, šest trojki, neverovatna njegova partija.

• 21:29

Kraj treće četvrtine - 51:64

Ova deonica na kraju izjednačena 19:19, a Barselona je u više navrata išla i do 15 poena prednosti. Ipak, osam važnih poena Nedovića nisu dozvolili da to ode i na veći zaostatak Zvezde.

On je ujedno i najbolji poenter Zvezde, sa 16 poena, ali i dalje je ovo velika prednost Barselone.

• 21:16

25' - Barselona stigla do 40:58

Održava Barselona prednost u nastavku. Bolomboj je otvorio treću četvrtinu poenima, ali onda po četiri poena postižu Džabari Parker i Nikola Kalinić.

Usledila je potom i peta trojka Brizuele, pa je posle pet minuta u drugom poluvremenu čak 18 razlike za Katalonce.

• 20:49

Kraj druge četvrtine - Barselona vodi 45:32

Prva četvrtina je Barsi pripala 18:17, a ova druga rezultatom 27:15.

Brizuela je najbolji sa 14 poena i četiri ubačene trojke, sve tri u ovoj drugoj četvrtini. Uz to, i Veseli je na 10 poena.

Zvezda se mučila više i u odbrani, dok u napadu veliki deo posla odrađuje 10 ubačenih slobodnih bacanja iz isto toliko pokušaja. Tobi i Nedović su ubacili po sedam poena, a Bolomboj šest.

• 20:33

Novi tajm-aut - 26:33

Trojka Tobija negirana je trećom trojkom Brizuele koji je na 11 poena, a potom poeni Tobija i Jaga prethode tajm-autu.

Na polovini druge deonice, Zvezda ima sedam poena zaostatka.

• 20:27

Brz start Barselone - 19:27

Serija Barselone 6:0 na početku druge četvrtine, koju potom uspeva da prekine Majk Tobi.

Ipak, Brizuela ubacuje trojku za 27:19 za odličan početak gostiju u drugoj deonici u prva dva minuta.

• 20:22

Kraj prve četvrtine - 17:18

Na 10 sekundi pre kraja, Nemanja Nedović pogađa prvu trojku za Zvezdu na ovom meču. je Bilo sedam razlike za Barsu, ali je sada to samo jedan poen razlike, posle dobre reakcije crveno-belih na tajm-aut Janisa Sferopulosa.