PAO pao u Kaunasu, Monako bolji i od Fenera

Košarkaši Panatinaikosa ubedljivo su poraženi od ekipe Žalgirisa u Kaunasu, rezultatom 80:68 u meču 25. kola Evrolige

Iako je u Litvaniju otputovao kao favorit, Panatinaikos je ispraćen praznih šaka.

Žalgiris je u prelomio otpor grčkog tima i na kraju zasluženo slavio dvocifrenom razlikom.

Prva deonica protekla je u napadački raspoloženim sekvencama na obe strane, što potvrđuje i rezultat nakon 10 minuta košarke - 25:25.

Osetniju prednost, domaćin je stekao u završnici prvog poluvremena, a na pauzu je odneo šest poena prednosti.

Očekivao se odgovor PAO-a, ali njega nije bilo. Žalgiris je "ukrotio" nalete atinske ekipe, dozvolivši 30 primljenih poena zbirno u trećoj i poslednjoj četvrtini.

Evans je sa 24 poena predvodio strelce domaćih, a pomogli su mu Birutis sa 12, te Smits i Ulanovas sa po 10 poena.

U redovima grčkih "zelenih", najefikasniji su bili Nan sa 26 i Grigonis sa 15 poena.

Nekadašnji centar Partizana Matijas Lesor, ubacio je 14 poena.

Pobede u 25. kolu Evrolige upisali su još i Monako i Efes.

Tim iz Kneževine je savladao kao domaćin ekipu Fenerbahčea, rezultatom 76:69, dok je Efes sa 79:73, bio bolji od Olimpije iz Milana.