Junajted konačno sačuvao mrežu, nesrećni Čelsi je beznadežan

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vest Hem sa 3:0 u utakmici 23. kola Premijer lige
Junajted konačno sačuvao mrežu, nesrećni Čelsi je beznadežan© Clive Brunskill

Erik ten Hag konačno može da odahne - "đavoli" su pobedili Vest Hem, a da nisu primili gol.

Međutim, Mančester nije bio dominantan na ovom meču, uprkos rezultatu koji kaže da je bilo lako.

Vest Hem je imao više prilika, više napada, ali nije uspeo da iskoristi niti jednu priliku.

"Đavoli" su poveli u 23. minutu, golom Rasmusa Hojlunda, koji je zatresao mrežu na svoj 21. rođendan.

Na startu drugog dela igre, Alehandro Garnačo je povisio na 2:0, a isti igrač je stavio tačku na meč u 84. minutu, posle greške Kalvina Filipsa.

Mančester je šesti na tabeli sa 38 bodova, dok je Vest Hem na sedmom mestu sa 36.

Nesrećni Čelsi je pružio svojim navijačima još jedan košmarni dan na "Stamford bridžu".

Nije tako delovalo u 19. minutu kada je Kol Palmer doneo "plavcima" prednost, ali su gosti izjednačili samo tri minuta kasnije, preko Mateusa Kunje.

Autogolom Disasija, Vulverhempton je došao do preokreta u 43. minutu.

Kunja je postigao još dva gola - u 63. minutu, a zatim i sa penala u 82.