Zvezda "preslišana" u Podgorici, Budućnost savladala lidera

Košarkaši Crvene zvezde, poraženi su u Podgorici od ekipe Budućnosti sa 84:62, u derbi meču 19. kola ABA lige

Već od uvodnih minuta je domaći tim nagovestio da se lider ABA lige neće naigrati previše košarke u dvorani "Morača".

Budućnost je nakon prvih 10 minuta imala četiri poena prednosti, da bi na poluvreme otišla sa dvocifrenom razlikom.

Rezultat nakon druge četvrtine bio je 46:36 za tim iz Podgorice.

Očekivao se odgovor Zvezde u nastavku i to se delimično i desilo u trećoj deonici.

Crveno-beli su uspeli da pronađu način da zaustave nalet rivala, limitiravši ih na tek 13 poena u trećoj četvrtini.

Ipak, Zvezdin napad nije funcionisao u ovom periodu, pa su uspeli tek da smanje razliku na osam poena pred početak poslednje četvrtine.

U finišu meča, tim sa Malog Kalemegdana ostao je bez ritma i energije, što je Budućnost znala da kazni.

Razleteli su se po terenu podgorički košarkaši, te poslednju četvrtinu dobili sa 25:11.

Stekla je Budućnost ogromnu prednost, koju je do kraja meča uspešno odbranila.

Jogi Ferel je predvodio Budućnost sa 18 poena, Flečer Megi je dao 13, a Kenan Kamenjaš 11.

Luka Mitrović je bio najefikasniji u Zvezdi sa 16 poena, Nemanja Nedović je dao 10, a Džoel Bolomboj devet.

Uprkos porazu, Crvena zvezda je ostala na prvom mestu na tabeli u ABA ligi, sa skorom od 16 pobeda i tri poraza.

Budućnost je upisala bitan trijumf, pošto je sada sa učinkom 14-5, drugoplasirani tim regionalnog prvenstva.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Zadar, ali će pre toga u petak ugostiti Žalgiris u 26. kolu Evrolige. Budućnost u narednoj rundi gostuje Splitu.