Split slavio u Beogradu, novi poraz Partizana

Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Splita u meču 19. kola ABA lige

Da se Partizan nalazi u lošoj formi, potvrđeno je i novim porazom u regionalnom takmičenju.

Nakon što nisu uspeli da savladaju Monako i Virtus u Evroligi, košarkaši srpskog tima upisali su novi neuspeh, pošto su na svom parketu poraženi od Splita.

Crno-beli su odigrali jedan od najlošijih napadačkih mečeva u dosadašnjem toku sezone, što su gosti iz Hrvatske znali da iskoriste.

Nakon prvih 10 minuta, tim Željka Obradovića vodio je 19:17, a onda je usledila druga deonica, koja je odredila dalji tok i na konačni ishod meča.

Partizan je veoma loše šutirao i mučio se da dođe do koša na jednoj strani, dok je Split pogađao na drugoj.

Hrvatski klub je dobio četvrtinu sa 27:11 i na poluvreme odneo 14 poena prednosti.

Nisu se gosti predavali ni u nastavku, pošto su uspeli da "ugase" svaki pokušaj Partizana da se rezultatski priključi i vrati u meč.

"Parni valjak" je u poslednjoj deonici uspeo da smanji zaostatak na sedam poena, ali nije bilo vremena za nešto više.

Šorter je sa 18 poena predvodio strelce gostiju, dok je Salivan ubacio 15 poena.

U redovima Partizana, najefikasniji su bili Naneli sa 10, odnosno Ponitka i Kaminski sa po osam poena.

Novim porazom, Partizan je došao do učinka od 13-6, čime zauzima tek treće mesto na tabeli regionalnog šampionata.

Split je upisao devetu pobedu u 19 mečeva i nalazi se na sedmom mestu ABA lige.