Nestvaran poraz Partizana, Bajern u poslednjoj sekundi "ukrao" pobedu u Beogradu

Košarkaši Partizana poraženi su na svom parketu od ekipe Bajerna sa 79:78, u 26. kolu Evrolige. Srpski tim sada ima skor od 12 pobeda i 14 poraza, dok je tim iz Minhena na 11 pobeda i 15 poraza

Delovalo je da crno-beli imaju igru i kontrolu nad utakmicom i da će doći do bitne pobede nad Bajernom, ali je nemačka ekipa pokazača karakter i poenima u poslednjoj sekundi, stigla do pobede.

Bio je preko potreban Obradovićevim momcima trijumf, pošto su imali niz od četiri poraza u svim takmičenjima.

Tim iz Minhena je od prvog minuta nagovestio da će biti nezgodan protivnik, što se na kraju i pokazalo kao tačno.

Većim delom meča u odlično ispunjenoj "Štark areni", protekao je u takozvanoj "rezultatskoj klackalici".

Igralo se u naletima i kad god bi delovalo da jedna ekipa dolazi do kontrole, druga bi imala spreman odgovor.

Bajern je bio raspoloženiji u prvoj četvrtini, pošto je bio bolji sa 26:23, ali je Partizan odličnom igrom u drugoj deonici, napravio preokret.

Od velike važnosti bile su trojke Frenka Kaminskog u tom periodu, pošto je sa četiri pogotka sa distance, Amerikanac bio glavni razlog toga da je Partizan na poluvreme odneo četiri razlike – 45:41.

Većim delom treće četvrtine, „parni valjak“ imao je i održavao ranije stečenu prednost.

Najveća razlika iznosila je 10 poena u korist srpskog tima, ali još jednom nije moglo bez neizvesnosti i drame.

Francisko je vezao osam poena u finišu treće deonice i tako doneo potpuni priključak gostima iz Minhena.

Poslednja četvrtina proticala je u „koš za koš“ igri.

Ibaka se probudio u tom periodu, pošto je prvo polaganjem na sredini četvrtine doneo smanjenje razlike na samo dva poena.

Panter je poenima sa polu-distance na momenat odbio nalet Bajerna, ali je trojka Franciska, a potom novo polaganje Ibake, donelo izjednačenje – 72:72, na dva i po minuta do kraja meča.

Usledio je šou Pi-Džej Dožira u samoj završnici. Američki bek postigao je izuzetno bitna četiri vezana poena, a potom imao i asistenciju za Kaminskog.

Taman kad se pomislilo da Partizan ima pobedu "u džepu", gosti su se probudili i napravili neverovatan preokret i trijumf.

Francisko se pokazao kao junak, pošto je prvo pogodio dva slobodna bacanja da smanji razliku na dva poena, a potom i trojku u poslednjim sekundama za pobedu.

Imao je Partizan šansu na sekund pred kraj. Nakon tajm-auta Obradovića, Panter je uspeo da kreira solidnu poziciju za tri poena, ali lopta nije htela u koš.

• 8. feb 2024 • 22:43

22:43

Kraj meča, Bajern je pogotkom u poslednjoj sekundi, stigao do pobede u Beogradu

Francisko je uspeo da pogodi trojku za preokret i vođstvo Bajerna na sekund do kraja meča.

Imao je Panter šansu u poslednjem napadu da donese pobedu Partizanu, ali lopta nije htela u koš.

• 22:29

39' - Dožir donosi Partizanu prednost 76:72

Četiri izuzetno bitna, vezana poena postigao je Partizanov bek. Srpski tim u samu završnicu ulazi sa četiri poena prednosti - 76:72.

• 22:25

38' - Ibaka donosi izjednačenje Bajernu

Prvo je Francisko pogodio bitnu trojku za goste, a potom je asistirao za polaganje Ibake i izjednačenje Bajerna.

Rezultat je 72:72, a do kraja meča je ostalo još nešto više od dva i po minuta.

• 22:19

36' - Bitni poeni Pantera

U dva navrata je kapiten Partizana uspeo da pogodi sa polu-distance, čime je doneo crno-belima pet poena prednosti - 70:65.

• 22:15

35' - Samo je dva poena prednosti za Partizan

Iako su na momente košarkaši Partizana imali 10 poena prednosti u ovom meču, gosti uspevaju da iskoriste "prazan hod" crno-belih i smanjuju deficit na samo dva poena - 66:64.

• 22:02

Kraj treće četvrtine: Partizan - Bajern 63:59

Osam poena vezao je Francisko u redovima gostiju, pa su tako Bavarci smanjili razliku.

Partizan u poslednju četvrtinu ulazi sa četiri poena prednosti.

• 21:49

26' - Najveća prednost Partizana na meču

"Ušunjala" se trojka Nanelija, kojom Partizan dolazi do najveće prednosti na meču, u iznosu od 10 poena - 57:47.

• 21:46

25' - Laso mora da traži tajm-aut, Partizan vodi 54:47

Odlična rola Ognjena Jaramaza u trećoj četvrtini. Pored nekoliko ofanzivnih i defanzivnih skokova i dobrih odbrana, Partizanov bek je ubacio i četiri poena.

Crno-beli vode 54:47, čime su prinudili Pabla Lasa da zatraži tajm-aut.

• 21:40

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:23

Poluvreme: Partizan - Bajern 45:41

Nakon 20 minuta košarke, Partizan ima četiri poena prednosti protiv Bajerna. Crno-beli su bolje odigrali drugu četvrtinu, u kojoj su bili bolji rezultatom 22:15.

Kaminski sa 12 i Panter sa 10 poena, predvode strelce srpskog tima.

Kod Bajerna su se istakli Branković sa 11 i Edvards sa 10 poena.