Takuma Asano poveo hrabre Japance do nove senzacije u Kataru

Fudbaleri Japana savladali su Nemačku sa 2:1 u prvom kolu grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Novi dan – nova senzacija na Mundijalu u Kataru.

Saudijska Arabija je preokrenula protiv Argentine, a Japan je došao do pobede nad Nemačkom na isti način.

Delovalo je da je Nemačka potpuno kontrolisala meč sa Japanom, sve do trenutka dok u igru nije ušao nekadašnji fudbaler Partizana - Takuma Asano.

Istini za volju, prvi je zapretio Japan, pošto je u osmom minutu Daizen Maeda postigao gol, ali iz nedozvoljene pozicije.

Nemci su poveli u 33. minutu, pošto je Ilkaj Gundogan sigurno izveo penal.

Prethodno je golman Šuiči Gonda neshvatljivo oborio Rauma.

Nemci su još jednom zatresli mrežu do odlaska na odmor, ali je gol Haverca poništen zbog ofsajda.

Ekipa Hansija Flika je nastavila u istom ritmu u nastavku - ređali su šanse, pogađali stativu i prečku, a Gonda se iskupio za grešku iz prvog dela igre, pošto je samo u jednom napadu Nemaca zabeležio četiri fenomenalne intervencije.

Očekivano, sve propuštene prilike došle su na naplatu...

Takuma Asano je ušao u 57. minutu i uneo potpuno novu energiju.

Japan je sve ozbiljnije pretio, a do izjednačenja je došao u 75. minutu.

Lopta je pala pred noge Doanu, a on je smestio iza leđa Manuela Nojera.

I kada su svi očekivali nalete Nemaca, usledilo je obrnuto.

Itakura je poslao loptu preko čitavog terena, odbrana Nemačke zaspala, a to je iskoristio Asano i zakucao loptu u mrežu za veliki preokret i veliku pobedu Japana.