Zvezda pala u drami - Žalgiris odneo pobedu i šansu za plej-in Evrolige

Litvanski tim je u neizvesnoj završnici meča sa velikim brojem poena ipak uspeo da ih postigne dva više od crveno-belih i stigne do trijumfa
Zvezda pala u drami - Žalgiris odneo pobedu i šansu za plej-in Evrolige© Dusan Milenkovic/ATAImages

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Žalgirisa rezultatom 91:93 u meču 26. kola Evrolige.

Prvo poluvreme je proteklo u ujednačenoj igri, nijedna ekipa nije uspela da stekne značajniju prednost, pa se u drugi deo meča ušlo nerešenim rezultatom 45:45.

U poslednjih 10 minuta ušlo se vođstvom Žalgirisa 68:65. Na početku poslednjeg perioda Zvezda je napravila seriju 7:0 i preuzela vođstvo, ali je Žalgiris uzvratio i u poslednji minut ušao vođstvom 88:85.

Posle dva vezana promašena bacanja Arnasa Bukevičijusa Nemanja Nedović je 47 sekundi pre kraja smanjio na 87:88.

Najefikasniji igrač meča Kinan Evans je 30 sekundi pre kraja povećao na 90:87. Džoel Bolomboj je sa bacanja smanjio na 89:90, a 20 sekundi pre kraja Jago Dos Santos je napravio nesportski faul, a Edgaras Ulanovas je dao samo jedno bacanje.

Usledila je greška sudija na štetu Zvezde, pa su sa tribina na teren počele da doleću kovanice i razni predmeti.

Tomas Dimša je sa dva bacanja povećao na 93:89. Jago je smanjio sa bacanja na 91:93 i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Jago Dos Santos sa 21 poenom, Nemanja Nedović i Luka Mitrović su dali po 15, a Rokas Gedraitis 11.
Kod Žalgirisa se istakao Evans sa 25 poena, Rolands Šmits je dao 13, a Laurinas Birutis je dao 12.

Zvezda sada ima skor 10-16, a Žalgiris 11-15. U narednom kolu, 1. marta Zvezda gostuje Bajernu.

• 9. feb 2024 • 21:50

21:50

Drama - 85:87

Žalgiris ima dva poena prednost na 1:35 do kraja meča!

• 21:39

I dalje tenzija - rezultat je 74:75!

Novi tajm-aut, ovaj put posle serije Žalgirisa 7:0, koju je Jago dos Santos uspeo da prekine poenima sa poludistance. Poen razlike u korist litvanskog tima, a ostalo je još 5:41 do kraja meča.

• 21:30

Zvezda otvara sa 7:0

Sada je 72:68 za Zvezdu, posle samo nešto više od minut i po igre u poslednjoj četvrtini. Pet brzih poena Gilespija podigli su sve u "Areni" na noge.

Biće ovo vrlo uzbudljiva završnica. Još 8:23 do kraja.

• 21:23

Kraj treće četvrtine - 65:68

Uspela je Zvezda u finišu da pogodi uzastopne trojke preko Gedraitisa i Jaga, stigli su do 65:63, ali od tada nisu postigli nijedan poen za skoro tri minuta igre.

To je Žalgiris kaznio, prvo trojkom Maneka, a onda i poenima Kinana Evansa, kojom su Litvanci uspeli da stignu do tri poena prednosti pred poslednjih 10 minuta.

Evans sa 16 poena je trenutno najbolji pojedinac, Luka Mitrović najbolji u Zvezdi sa 15, dok je Jago na "dabl-dabl" učinku sa 13 poena i 12 asistencija.

• 21:11

27' - Žalgiris vodi 63:59

Onu Zvezdinu seriju je Žalgiris presekao serijom 8:0, sa trojkama Ulanovasa i Šmitsa. Previše otvorenih šuteva za tri poena ima Žalgiris i to je "kockanje" koje se Zvezdi do sada nije isplatilo.

Posle toga i Birutis i Evans postižu lake poene iz reketa i to je ponovo prednost za goste.

• 21:05

23' - Mitrović zakucava za 53:51!

Odlična serija Zvezde koja se završava zakucavanjem Luke Mitrovića u tranziciji na pametno dodavanje Nedovića. Uzvraća Zvezda serijom 6:0 nakon dve brze trojke Žalgirisa na startu drugog poluvremena.

• 20:44

Kraj druge četvrtine - 45:45

Dve važne trojke Zvezde preko Nedovića i Jaga u poslednjih minut i po poluvremena, koji su doveli do 45:43. Ipak, faul Lazarevića na 1,1 sekundu do kraja donose Samneru poene sa linije za slobodna bacanja, pa je rezultat izjednačen.

• 20:38

Dimša pogađa za 37:41

Imala je Zvezda napad za prelazak u vođstvo, ali Mitrović nije bio oprezan te je izgubio loptu. Potom Žalgiris posle slabije dbrane domaćih uspeva da dobije otvoren šut iz ćoška, odakle Dimša pogađa trojku za "plus četiri" za litvanski tim.

• 20:25

15' - I dalje egal (30:31)

Igra se brzo i relativno čisto, bez mnogo faulova, ali i sa dosta poena. Džavonte Smart je postigao već šest poena, poslednja dva sa linije slobodnih bacanja i vraća Zvezdu na samo poen zaostatka.

• 20:16

Kraj prve četvrtine - 22:23

Vrlo izjednačen meč u prvih 10 minuta. Imala je gostujuća ekipa bolji početak meča, u jednom trenutku i "plus šest", ali se Zvezda vratila preko Jaga i naročito Luke Mitrovića, koji je već ubacio devet poena.