"Valjak" konačno prekinuo crni niz, Ponitka vodio Partizan do pobede u Laktašima

Košarkaši Partizana savladali su u gostima Igokeu sa 98:52 (23:21, 26:12, 23:10, 26:9) u utakmici 20. kola ABA lige

Posle pet vezanih poraza, košarkaši Partizana konačno su osetili ukus pobede.

Partizan je u Laktašima deklasirao Igokeu, čime je prekinuta crna serija.

Crno-beli su u Laktašima odigrali odličan meč.

Samo je prva četvrtina bila neizvesna, ali je pripala gostima - 23:21.

Serijom 9:0, sredinom druge četvrtine, Partizan je došao do dvocifrene prednosti, a nju je sačuvao do kraja prvog poluvremena.

U nastavku, Partizan je zaigrao agreisvnije u odbrani, što mu je omogućilo bržu igru. Sa druge strane su smanjili greške u napadu i tako uspeli da dođu do prednosti od 29 poena.

Tokom poslednje deonice prednost gostiju je samo rasla, da bi na kraju iznosila 48 poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ponitka sa 16 poena, Kaboklo je dodao 14, a Koprivica jedan manje.

U ekipi Igokee istakao se Edin Atić sa deset poena.

Partizan je nakon ove pobede ostao na trećem mestu na tabeli sa skorom 14/6, dok je klub iz Laktaša na petoj poziciji sa 11 pobeda i devet poraza.