Samouništenje Bajerna u Rimu, Mbape vodio "svece" do pobede

Fudbaleri Lacija savladali su Bajern sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, dok je PSŽ bio bolji od Real Sosijedada sa 2:0

Bajern je u Rimu mislio da ima sve u svojim rukama. Istini za volju, to je bio slučaj sve do 67. minuta.

Napadao je Bajern, ređao prilike, ali su se momci Tomasa Tuhela pošteno ispromašivali.

A onda, kao i uvek, dođe kazna.

Samo što sada kazna nije došla direktno od fudbalera Lacija, pošto im je u tome dobrano pomogao Dajo Upamekano.

Defanzivac Bajerna je jezivo startovao na Isaksena, skrivio penal i dobio crveni karton.

Jedino zbog čega Francuz može da bude srećan jeste to što je Isaksen ostao u igri, sa čitavim nogama.

Ćiro Imobile je iskoristio penal i doneo Rimljanima veliku pobedu.

Pari Sen Žermen je dugo lomio protivnika u Parizu, a kada je to učinio, došao je do rutinske pobede.

Kilijan Mbape je doneo prednost „svecima“ u 58. minutu.

Dembele je izveo korner, Markinjos glavom prebacio loptu na drugu stativu, a napadač je samo sproveo u mrežu.

Igrao se 71. minut kada je PSŽ došao do drugog gola, a strelac je bio Bredli Barkola.

Revanš mečevi su na programu za dve sedmice.

14. feb 2024 • 22:52

Kraj

Lacio - Bajern 1:0
PSŽ - Real Sosijedad 2:0

71' GOL! PSŽ vodi 2:0

Solo prodor Bredlija Barkole, a mladi napadač sjajno gađa za 2:0.

69' GOL! Lacio vodi!

Imobile je neumoljiv sa "bele tačke", Lacio vodi protiv Bajerna.

67' Penal za Lacio, Bajern sa igračem manje!

Upamekano je nespretno i jezivo reagovao, srećom Isaksen nije povređen.

Francuz je dobio direktan crveni karton.

Lacio ima priliku da izjednači sa penala.

58' GOL! PSŽ vodi!

Dugo se čekalo na gol na večerašnjim mečevima, a prvi je postigao Pari Sen Žermen.

Kilijan Mbape se oporavio za meč sa Sosijedadom, a onda je i zatresao mrežu i doneo prednost "svecima".

Dembele je izveo korner, Markinjos prebacio glavom loptu na drugu stativu, a Mbape je smestio u mrežu.

Nastavljeni su mečevi

Lacio odoleva napadima Bajerna, a nema golova ni u Parizu.

Poluvreme

Nema golova u Rimu i Parizu.

40' Musijala je propustio najbolju šansu na meču

Sjajan napad Bajerna, Musijala je bio u idealnoj poziciji, ali je šutirao preko prečke.

32' Sane umalo da pogodi!

Bajern je odigrao kombinaciju iz slobodnog udarca, Sane je dobro šutirao, ali milimetar pored gola.

22' Odličan udarac Luisa Alberta

Španac je snažno šutirao sa distance, tik uz stativu.

2' Prva pretnja Bajerna

Dobar napad Bavaraca, Kimih je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.