Zvezda "preživela" FMP i plasirala se u polufinale Kupa Koraća

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su savladali FMP sa 80:75

Zvezda je bila apsolutni favorit u četvrtfinalu, ali je morala to da dokaže na parketu Čaira.

Crveno-beli su u uvodnim minutima postavili tempo igre i dobrom kontrolom defanzivnog skoka uspevali da održe minimalnu rezultatsku prednost.

Obe ekipe su imale slabije procente šuta, pogotovo za tri poena.

U drugoj deonici Šaranović i Stepanović su svojom individualnom igrom držali svoju ekipu u meču, dok je Crvena zvezda preko Nedovića i Hange uspevala da "pobegne" protivniku na plus šest.

Šut za tri poena je bio osnovno oružje obe ekipe, pa je drugih deset minuta u prvom poluvremenu bilo dosta efikasnije.

Tokom treće deonice opet je publika imala priliku da vidi manje efikasnu igru obe ekipe.

Nedović i Hanga su nastavili da donose svom timu neophodne poene za jednocifreni rezultatski plus.

Poslednjih deset minuta crveno-beli su otvorili u novom rimtu, igrali su više u tranziciji.

Košarkaši FMP-a u početku to nisu mogli da isprate i dok su se konsolidovali Crvena zvezda im je "pobegla" na plus deset.

Nakon što je i napad ekipe iz Železnika upao u krizu, delovalo je da pobednik poznat.

Poslednji nalet FMP-a odbili su svojim poenima Ilić i Bolomboj, kao i Davidovac trojkom 18 sekundi pre kraja.

Crvena zvezda će u polufinalu nacionalog kupa igrati sa ekipom Čačka 94, koja je napravila senzaciju i eliminisala Borac.

Polufinale se igra u petak od 17 časova.