Portugalija preživela Ganu, Švajcarci pobedili u našoj grupi

U spektakularnom meču u Dohi Portugalija je preživela Ganu i pobedila 3:2. Prethodno je Švajcarska savladala Kamerun minimalnim rezultatom (1:0), dok su Urugvaj i Južna Koreja odigrali su nerešeno bez golova. Program završavaju od 20.00 Brazil i Srbija.

24. nov 2022 • 18:57

90+11' Kraj utakmice, Portugalija je preživela Ganu!

Portugalci nekako uspeli da prežive i upišu pobedu 3:2.

90+9' Kakva prilika za Ganu!

Malo je nedostajalo da u poslednjim trenucima Gana šokira Portugaliju. Injaki Vilijams se prikrao golmanu i oduzeo mu loptu. Imao je praznu mrežu pred sobom, ali se okliznuo i propustio da šutira.

90+8' Bukari umalo šokirao Portugalce

Osmelio se napadač Zvezde i šutirao sa levog boka pokušavši da iznenadi protivničkog golmana. Lopta je otišla preko gola.

90' Devet minuta nadoknade

Igraće se još devet minuta, očekuju nas mnoga uzbuđenja do kraja.

89' GOOOL! Kao u Zvezdi – Bukari pogodio mrežu Portugalije!

Osman Bukari podsetio je na početak sezone u Zvezdi smanjio na 3:2. Sjajno se snašao na drugoj stativi i glavom matirao golmana Portugalije!

80' GOOOL! Porgutalija vodi 3:1

Spektakl u Dohi, Portugalija nokautirala Ganu. Opet je asistent Fernandes, a sada Rafael Leao pogađa za veliko vođstvo – 3:1.

78' GOOOL! Žoao Feliks vratio prednost Portugaliji!

Napadač Atletiko Madrida sjajno se snašao posle dodavanja Bruna Fernandesa i pogodio za 2:1.

77' U igru ulazi igrač Crvene zvezde

Osman Bukari ušao u igru.

73' GOOOL! Gana izjednačila protiv Portugalije!

Džordan Aju donosi izjednačenje – 1:1. Sjajno je prošao Kudus po levom boku, ubacio u peterac, a posle loše reakcije Danila, napadaču Gane je ostao lagan posao.

72' Strašan udarac Kudusa

Izuzetno snažan i kvalitetan udarac Kudusa sa više od 25 metara. Zagrejao je dlanove Dijogu Kosti, koji je uspeo da ukroti loptu.

65' GOOOL! Ronaldo doneo prednost Portugaliji!

Siguran sa bele tačke Kristijano Ronaldo! Pogodio je golman Zigi stranu, ali je udarac kapitena Portugalije snažno šutirao i postigao pogodak i na petom Mundijalu u karijeri.

63' Penal za Portugaliju!

Oboren je Kristijano Ronaldo u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

55' Kudus bio blizu da donese prednost "crnim zvezdama"

Igrač Ajaksa je fantastično okrenuo Nevesa i pretrčao gotovo 60 metara sa loptom. Šutirao sa distance, ali je lopta prošla pored desne stative.

54' Šut iz očaja Gane

Bukvalno se ništa ne dešava od početka drugog poluvremena na stadionu 974, a Gana je imala prvi pokušaj u nastavku. Sejdu je probao nerezonski iz velike daljine.

46' Počelo drugo poluvreme

Nema izmena, Santoš, Ronaldo i drugovi napadaju "crne zvezde".

45+3' Kraj prvog poluvremena

Nema golova u duelu između Portugalije i Gane.

41' Kristijano šutira iz teške pozicije

Ko zna koji put od početka susreta pokušava Kristijano Ronaldo, sada posle polukontre. Ipak, imao je mnogo boljih rešenja i izblokiran je jer je bio u teškoj situaciji.

38' Gana konačno prešla na polovinu rivala

Uspeli su nekako igrači u belim dresovima da pređu centar i izborili su korner. Kudus je dva puta dobro centrirao, ali nije bilo konkretnog udarca.

31' Ronaldu poništen gol zbog faula!

Prvi put se zatresla mreža Ganjana na ovom prvenstvu, pošto se odlično u kaznenom prostoru snašao Ronaldo. Međutim, prethodno je napravio faul i gol je poništen.

28' Još jedan neprecizan udarac Portugalaca

Opet prodor po boku, ovoga puta povratna na ivicu kaznenog do Žoaa Feliksa, koji takođe šutira daleko iznad gola.

20' Opao ritam na stadionu 974

Na "Stadionu 974" potpuno je pao ritam nakon početnog pritiska "evropskog selesaa". Gana je postavila snažan bedem ispred gola i zaustavlja nalete rivala.

13' Ponovo Ronaldo, opet nema gola

"Nebeski skok" doskorašnjeg igrača Mančester junajteda nakon kornera. Poleteo je na drugoj stativi, ali nije dobro zahvatio loptu.

10' Prva velika prilika za Ronalda

Prvu veliku priliku na meču imao je Kristijano Ronaldo. Sjajnu loptu dobio je iza odbrane rivala, izašao 1 na 1 sa golmanom, ali je slabo primio i golman je stigao da mu ukliza u noge.

5' Prvi pokušaj Portugalaca

Posle kornera sa levog boka odbijenu loptu sačekao je na nekih 20 metara Otavio. Šutirao iz prve, ali nije bio precizan.

1' Počeo meč Portugalije i Gane

Gana izaziva velikog favorita.

Ronaldo u suzama tokom intoniranja himne

Kristijano Ronaldo kao kapiten predvodi Portugalce i peti put učestvuje na Svetskom prvenstvu. On je emotivno doživeo izlazak na teren i oči su mu bile pune suza tokom intoniranja himne.

Sastavi Portugalije i Gane

Kraj meča: Urugvaj - Južna Koreja 0:0

Nakon 90 minuta, utakmica Urugvaja i Južne Koreje završena je bez pobednika, kao i bez postignutih golova.

90' - Igraće se još sedam minuta

Četvrti arbitar pokazao je da sudijska nadoknada iznosi sedam minuta. Očekuje nas neizvesna završnica i borba za pobedu.

90' - "Bomba" Valverdea, stativa sprečila golčinu

Fantastičan udarac veziste Urugvaja sa distance, nemoćan je bio golman Južne Koreje, ali je sreća bila na strani ove azijske selekcije, pošto je Valverde pogodio stativu.

82' - Urugvaj umalo do gola, Nunjez neprecizan

Dobar pokušaj napadača Urugvaja, koji je driblingom izbacio svog čuvara, a potom oprobao šut sa nekih 18 metara.

Oštro je šutirao Darvin, ali je lopta otišla pored gola.

64' - Nunjez pokušava, dobro reaguje golman Kim

Dobar solo-prodor Darvina Nunjeza po levoj strani, koji je uspeo da unese loptu u peterac, ali njegov povratni pas osujetio je golman Kim.

60' - Bez većih uzbuđenja

Drugo poluvreme nije toliko sadržajno koliko i prvo, pošto za 15 minuta u nastavku nije viđena konkretna prilika pred oba gola.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme, nema promene u sastavima...

Poluvreme: Urugvaj - Južna Koreja 0:0

Nakon prvih 45 minuta, nema postignutih golova, uprkos uzbuđenjima na obe strane.

43' - Godin pogađa stativu

Odlično izveden korner Urugvaja, lopta je stigla do Godina, koji je bio najbolji u skoku, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

34' - Južna Koreja ne koristi najbolju šansu na meču

Neverovatno je da je rezultat ostao 0:0 nakon prilike Južne Koreje u 34. minutu.

Veliku šansu nije iskoristio Hvang, koji je imao dovoljno vremena i prostora da se namesti i šutne iz prve loptu koja je mu je upućena u šesnaesterac, ali je njegov udarac završio preko gola.

27' - Urugvaj ne koristi novu šansu

Sjajna kontra i očajni završni pas izveli su fudbaleri Urugvaja u 27. minutu, pošto je Vesino hteo spoljnim delom stopala da uposli Nunjeza koji mu je trčao sa leve strane.

Utisak je da je Urugvaj mogao i morao mnogo više iz ovog napada, ovako ostaje 0:0.

20' - Valverde šutira preko gola

Odlično se snašao Valverde i brzo reagovao nakon što su ga uposlili saigrači ispred protivničkog šesnaesterca, ali je njegov udarac završio malo preko gola Južne Koreje.

12' - Urugvaj prvi preti

Prva pretnja po gol viđena je tek u 12. minutu, kada je Bentakur uposlio Vesina koji je utrčavao ka golu rivala. Vezista je probao glavom da prosledi loptu u mrežu, ali je to bio lak posao za golmana Južne Koreje.

1' - Počeo je meč

Francuski arbitar Turpan označio je početak meča Urugvaja i Južne Koreje na "Gradskom univerzitetskom stadionu".

"Katjuša" ispred stadiona u Dohi

Pred utakmicu Urugvaja i Južne Koreje, lokalni orkestar u Dohi zasvirao je poznatu rusku pesmu "Katjuša".

Napadači u prvom planu

Već na zagrevanju, najveću pažnju publike privlače Luis Suarez i Hjon-Min Son, napadači dve selekcije od kojih se dosta očekuje kako na ovom meču, tako i na čitavom Mundijalu.

Sastavi timova za meč Urugvaja i Južne Koreje

Sledi duel Urugvaja i Južne Koreje

Latinoamerička ekipa je favorit u ovom meču.

Urugvaj poseduje poprilično kvalitetan tim, pogotovo u napadu, što će pokušati i da demonstrira na prvenstvu.

Očekuje se da će fudbaleri Koreje pokušati da kvare lepu igru dominantnijeg protivnika, videćemo hoće li im poći za nogom.

Meč počinje u 14.00 časova, i igraće se na "Gradskom univerzitetskom stadionu".

Kraj meča: Švajcarska - Kamerun 1:0

Golom Emboloa u 48. minutu, Švajcarska stiže do pobede nad Kamerunom od 1:0, u prvom meču grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.

90' - Igraće se još šest minuta

Četvrti arbitar pokazao je da sudijska nadoknada iznosi šest minuta.

89' - Džaka oprobava udarac, Onana siguran

Šutirao je fudbaler Švajcarske sa ivice šesnaesterca po zemlji, ipak pravo u golmana Onanu.

80' - Uzbuđenja na obe strane, ali bez promene rezutlata

Pokušava na razne načine Kamerun da stigne do gola i izjednačenja, ali Švajcarska nekako odoleva i vreba svoje prilike iz tranzicije ili dužih napada sa velikim brojem dodavanja.

65' - Velika prilika za Švajcarsku, ostaje 1:0

Gotovo preslikan napad kao onaj u kojem su postigli prvi pogodak, imali su Švajcarci. Ubacivanje sa desne strane, dobra povratna lopta ka Rodrigesu, čiji udarac brani Onana.

U nastavku, Švajcarska je do gola mogla i nakon kornera, ali je Embolo loše reagovao sa par metara udaljenosti od gola rivala.

55' - Nova prilika za Čupo-Motinga, ponovo Zomer brani

Odlično je probio napadač Kameruna u protivnički šesnaesterac, izborio poziciju za šut, ali je Zomer odlično bio postavljen za udarac iz uskog ugla, te odbranio taj pokušaj.

Ostaje 1:0 za Švajcarsku.

48' - GOL! Švajcarska vodi, Embolo je strelac

Rani gol Švajcarske u drugom poluvremenu, došao je nakon najbolje akcije evropskog tima na meču. Ispala je odbrana Kameruna, Šaćiri je odlično asistirao, a smiren u završnici bio je Embolo.

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Švajcarska - Kamerun 0:0

Nakon prvih 45 minuta, mreže su mirovale na meču Švajcarske i Kameruna.

Afrička selekcija bila je daleko opasnija od evropskog favorita, pošto su u par navrata Toko Ekambi, Čupo-Moting i Ongla bili u izglednim prilikama za postizanje gola, ali je na vrhuncu zadatka u prvih 45 minuta bio golman Švajcarske Jan Zomer.

29' - Nova odbrana Zomera, Kamerun nastavlja da napada

Dobra akcija afričke selekcije, koja kroz par dodavanja pronalazi Onglu, koji se ubacivao iz drugog plana. Solidno je šutirao Ongla, a novu odbranu zabeležio golman Jan Zomer.

15' - Čupo-Moting u ozbiljnoj prilici, ostaje 0:0

Odlično je osetio napadač Bajerna nešto kraće dodavanje fudbalera Švajcarske ka svom saigraču. Čupo-Moting je uspeo da oduzme loptu i iznese loptu pred gol Švajcarske, ali je njegov udarac uspeo da odbrani golman Zomer.

Po završetku akcije začula se i sudijska pištaljka, pošto je sviran prekršaj Čupo Motinga u začetku akcije.

10' - Kamerun prvi preti, Toko Ekambi umalo do gola

Odlična tranzicija afričke selekcije, koja pravi prvu priliku na meču.

Mbeumo je pobegao čuvarima i oprobao udarac iskosa, koji je odbranio Zomer, ali lopta se odbila do Toko Ekambija, koji iz izgledne pozicije šutira preko gola.

Argentinski arbitar Teljo, označio je početak susreta na stadionu "Al Janub".

Poznati su sastavi timova:

Protivnici Srbije otvaraju program

Peti dan na Mundijalu u Kataru počinje duelom Švajcarske i Kameruna.

U ovom duelu Švajcarci su izraziti favoriti.

Kamerunci su u kvalifikacijama  pokazali borbenost, izbacili Obalu Slonovače, ali čini se da je za njih uspeh i sam plasman na Mundijal.

U grupi G u kojoj se još takmiče Brazil i Srbija, oni su najslabija reprezentacija.

Duel Švajcarske i Kameruna veoma je važan i za "orlove", jer može odrediti dalji tok i rasplet grupe.

Raspored petog dana Mundijala:

Švajcarska – Kamerun  (11.00)

Prvi meč petog dana igraju Švajcarska i Kamerun.

Protivnici reprezentacije Srbije igraju prvo kolo grupe G.

Uloga favorita pripada evropskoj selekciji, koja će pokušati da spreči iznenađenje afričke selekcije, kojoj je sam plasman na Svetsko prvenstvo veliki uspeh.

Urugvaj – Južna Koreja (14.00)

Latinoamerička ekipa je favorit u odnosu na Južnu Koreju. Meč u kome se očekuje da će Koreanci pokušati da kvare lepu igru dominantnijeg protivnika.

Ali to ne bi smelo da omete Urugvajce.

Portugalija – Gana (17.00)

Predvođeni prvom zvezdom Kristijanom Ronaldom, Portugalci silno žele da startuju pobedom, a razloga za to je mnogo. Prvi je da doskorašnji fudbaler Mančester junajteda zna da su sve oči uprte u njega zbog nedavnih dešavanja i pokušaće da to iskoristi na najbolji mogući način i da zablista. Drugo, njegov najveći rival Leo Mesi je takmičenje počeo šokantnim porazom od Saudijske Arabije, što njemu može samo da bude dodatni motiv. Uz to Gana za razliku od nekih prethodnih godina nema baš tako jak nacionalni tim, što samo ide u prilog Portugalcima, koji imaju sjajne pojedince.

Brazil – Srbija (20.00)

Utakmica koja se najviše čeka danas ne samo u Srbiji nego inače. Brazilci su uz Argentince glavni favoriti na Mundijalu i sve oči sveta biće uprte u njih. S druge strane, naš fokus je na Piksijevim izabranicima. Među Srbima vlada velika euforija pred ovaj meč, iako su svi svesni da su Brazilci favoriti, niko ne misli na predaju. A i zašto bi, ako nas je ovo prvenstvo ičemu naučilo to je da su čuda moguća. Ako je Saudijska Arabija mogla da pobedi Argentinu, Japan Nemačku, zašto Srbija da ne veruje u (ne)moguće?