Tuhel izgubio sve konce, Bajern pao u Bohumu

Fudbaleri Bohuma napravili su iznenađenje u 22. kolu Bundeslige, pošto su na svom stadionu savladali veliki Bajern sa 3:2
Tuhel izgubio sve konce, Bajern pao u BohumuGetty © Lars Baron

Da je Bajern Tomasa Tuhela u izuzetno lošoj formi, potvrdio je još jedan poraz, treći u tri poslednja meča u svim takmičenjima.

Bavarci su prethodno pali u derbiju sa Leverkuzenom, a potom i u Ligi šampiona, gde je od njih bolji bio Lacio.

Ovoga puta, tim iz Minhena doživeo je neprijatno iznenađenje na gostovanju u Bohumu.

Počelo je dobro po Bajern, pošto je Musijala u 14. minutu doneo gostima vođstvo.

Do kraja prvog poluvremena, Bohum je uspeo da napravi preokret.

Nekadašnji fudbaler Partizana Takuma Asano, pogodio je u 38. minutu za 1:1, da bi Šloterbek u 44. kompletirao preokret Bohuma.

Bajernove muke nastavile su se u drugom poluvremenu, pošto je u 77. minutu Upamekano skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton.

Precizan sa bele tačke bio je Štoger.

Bajern je pokušao na sve načine da se vrati u meč i izbori barem bod, ali sve što su uspeli, jeste da smanje na 3:2.

Bilo je to u 87. minutu, a strelac je bio Kejn.

Tim iz Minhena tako je ostao na 50 osvojenih bodova, što je osam manje od lidera na tabeli, ekipe Leverkuzena.

Bohum je došao do 25. boda i 11. mesta u Bundesligi.

Meč je posmatrao selektor Srbije Dragan Stojković Piksi, koji je svih 90 minuta video formu Erhana Mašovića u dresu Bohuma, ali ne i potencijalnog reprezentativca Aleksandra Pavlovića, pošto talentovani vezista Bajerna nije bio u protokolu.