Napoli uspeo da izbegne poraz od Barse, Porto u 94. minutu do pobede nad Arsenalom

Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 (0:0), dok je Porto savladao Arsenal sa 1:0 (0:0), u mečevima osmine finala Lige šampiona

Veoma uzbudljivo bilo je na susretima u Napulju i Portu, a ostvareni su i zanimljivi i ne previše očekivani rezultati.

Stadion "Dijego Armando Maradona" bio je domaćin duela Napolija i Barselone, timova za koje je legendarni Argentinac i nastupao.

Iako je Barselona bila bolja veći deo meča, ostvarila veći broj udaraca ka golu rivala i prilika za pogodak, nije iz Italije odnela pobedu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a katalonski tim prvi je stigao do prednosti u drugom.

Levandovski je krunisao odličan napad Barse i sjajnu asistenciju Pedrija.

Bilo je to u 61. minutu, ali "Blaugrana" nije uspela da poveća prednost, pa je usledila kazna.

Jedini šut Napolija u okvir gola Barse, rezultovao je pogotkom.

Osimen se odlično zagradio i nadmudrio Martineza i potom precizno šutirao i postigao gol za konačnih Napoli - Barselona 1:1.

Što se tiče meča u Portugaliji, Porto je napravio veliko iznenađenje, pošto je savladao Arsenal.

Ne samo da je domaćin uspeo da dođe do trijumfa u prvom meču osmine finala, već je bitna i činjenica da je tim trenera Konsisaa, nadigrao "tobdžije".

Tome svedoči i podatak da je Arsenal odigrao prvi meč ove sezone, u kojem nije uputio šut u okvir gola rivala.

Nije bilo previše prilika na obe strane, već tek po koja šansa, te se pomislilo da bi meč mogao biti završen nerešenim rezultatom i bez postignutih golova.

Da se to ne desi, postarao se Galeno, postigavši maestralan pogodak u četvrtom minutu nadoknade.

Brazilac je perfektno šutirao sa ivice šesnaesterca i matirao golmana gostiju.

Porto će tako u revanš u London, poneti pobedu minimalnim rezultatom.

21. feb 2024 • 22:54

Završeni su mečevi - pobeda Porta, remi Napolija i Barselone

Završene su utakmice u Napoliju i Portu:

Napoli - Barselona 1:1 (Osimen 76, Levandovski 61.)
Porto - Arsenal 1:0 (Galeno 94.)

90 +4' - Porto dolazi do gola i pobede!

Spektakularan pogodak postigao je Galeno, koji je na perfektan način matirao Raju sa ivice šesnaesterca.

Porto u 94. minutu dolazi do prednosti, a po svemu sudeći i pobede.

76' - GOL! Osimen donosi izjednačenje Napoliju

Zagradio se napadač italijanske ekipe u protivničkom šesnaestercu, "otresao" Martineza i potom matirao golmana Barselone.

Napoli je izjednačio na 1:1 u 76. minutu.

61' - GOL! Barselona vodi u Napulju, Levandovski je strelac

Sjajno su fudbaleri Barselone razmenili veliki broj dodavanja na protivničkoj polovini, a ključan pas bio je onaj Pedrijev za Levandovskog.

Poljski napadač se namestio i veoma precizno šutirao, pa katalonski klub vodi u Napulju sa 1:0.

55' - Opasni napadi Barselone, ostaje 0:0

U tri situacije mogla je Barselona ozbiljno da zapreti po gol Napolija.

Ipak, jedan udarac Gundogana odbranio je Meret, dok su u druge dve situacije loše reagovali upravo nemački vezista i jednom Levandovski.

Poluvreme

Nema golova u prvih 45 minuta.

24' Meret čuva mrežu

Najbolju šansu na meču je propustio Robert Levandovski.

Potom je odlično šutirao Gundogan.

Oba puta je sjajno reagovao Aleks Meret i sačuvao gol.

9' Preti Barsa

Jamal preti, ali se rezultat ne menja.

1' Počeli su mečevi

Igra se u Napulju i Portu.

Napoli - Barselona, sastavi timova:

Napoli: Meret, Di Lorenco, Rahmani, Žezus, Oliveira, Zambo-Angisa, Lobotka, Kajuste, Politano, Kvaratskelija, Osimen.

Barselona: Ter Štegen, Kunde, Arauho, Martinez, Kanselo, De Jong, Kristijansen, Gundogan, Jamal, Pedri, Levandovski.

Porto - Arsenal, sastavi timova:

Porto: Kosta, Žoao Mario, Otavio, Pepe, Vendel, Niko, Varela, Konseisao, Pepe, Galeno, Evanilson.

Arsenal: Raja, Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivior, Edegard, Rajs, Haverc, Saka, Martineli, Trosar.

Arsenal u naletu, može li Porto da se odbrani

Fudbaleri Porta dočekuju na svom terenu zahuktalu ekipu Arsenala, koja u poslednje vreme beleži ubedljive trijumfe u Premijer ligi.

"Tobdžije" se trenutno nalaze na trećem mestu na tabeli Premijer lige sa dva boda manje od prvoplasiranog Liverpula, dok je Porto je trenutno treći na tabeli portugalskog prvenstva sa 48 bodova iz 22 meča.

Porto i Arsenal su odigrali šest duela u Ligi šampiona - "tobdžije" su pobedile na tri utakmice, Porto na dve, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Napoli u krizi, Barsa ne blista

Klub iz Napulja je prošle sezone osvojio titulu u Seriji A, međutim, ove sezone beleži loše rezultate i nalazi se tek na devetom mestu na tabeli Serije A sa 36 bodova iz 24 utakmice.

Napolitanci su pre dva dana smenili trenera Valtera Macarija, a njegovo mesto preuzeo je Frančesko Kalcona, koji će na klupi kluba iz Napulja debitovati protiv Barse.

Trener Barselone Ćavi Ernandes na ovom meču neće moći da računa na povređene Gavija, Ferana Toresa, Markosa Alonsa i Alehandra Baldea, dok se u tim vraćaju Žoao Feliks i Serhi Roberto.