"Građani" odradili posao, Real se provukao protiv Lajpciga

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida igraće u četvrtini finala Lige šampiona

Mančester siti nije imao težak posao, pošto je i u revanšu pobedio Kopenhagen, ovaj put sa 3:1

Siti je postigao dva gola u prvih deset minuta igre - prvo je Akandži zatresao mrežu na asistenciju Hulijana Alvareza, a zatim se i Argentinac upisao u strelce.

Kopenhagen je uspeo da smanji, preko Eljunusija u 29. minutu, ali je Erling Holand postigao gol u nadoknadi prvog dela igre.

U Madridu je bilo mnogo zanimljivije.

Real je branio 1:0 protiv Lajpciga, a dobar deo prvog poluvremena se branio na svom terenu.

Lajpcig je nekoliko dobrih prilika napravio, ali Openda nije uspeo da postigne gol.

Real je imao i mnogo sreće u 54. minutu, kada je Vinisijus oborio Orbana, a zatim ga udario posle koškanja.

Brazilac je dobio samo žuti karton, a onda je u 65. minutu doneo prednost domaćem timu.

Ipak, radost domaćih nije bila dugog veka, pošto je samo tri minuta kasnije izjednačio Vili Orban.

Lajpcig je u samoj završnici bio vrlo blizu podviga, kada je Dani Olmo pogodio prečku.

6. mar 2024 • 22:53

Gotovo je i u Mančesteru

Mančester siti - Kopenhagen 3:1.

Kraj u Madridu

Real je u četvrtfinalu.

91' Prečka!

Dani Olmo je inteligentno šutirao, ali je pogodio prečku.

68' GOL! Kakav odgovor Lajpciga!

Samo tri minuta je trajala prednost Reala, Vili Orban je glavom doneo izjednačenje.

65' GOL! Real vodi!

Konačno dobar napad Reala, Vinisijus sam pred golom i smešta loptu u mrežu.

63' Dobar pokušaj Rodriga

Ponovo brani golman gostiju.

60' Divan udarac Krosa, brani Gulači

Prelepo je šutirao Kros sa dvadesetak metara, ali je Gulači odbranio.

53' Koliko sreće ima Real što je ostao sa svim igračima na terenu

Vinisijus je oborio Orbana, a potom ga je i udario.

Brazilac je dobio samo žuti karton.

Nastavljeni su mečevi

U Mančesteru je praktično sve završeno, ali će u Madridu biti zanimljivo do samog kraja.

Poluvreme

Real - Lajpcig 0:0

45+3' GOL! Još jednom Mančester siti

Sada je strelac Erling Holand, koji je iskoristio asistenciju Rodrija.

42' Simons je pokušao

Brani golman Reala dobar udarac Ćavija Simonsa.

29' GOL! Hrabri Kopenhagen je smanjio u Mančesteru

Oskarson je asistent, a gol za goste je postigao Eljunusi.

16' Lajpcig sve opasniji

Još jedan brz napad gostiju, ponovo je Openda šutirao, sada je bio bliži, ali opet nedovoljno precizan.

13' Opasan napad Lajpciga

Openda je bio u dobroj poziciji, ali je užasno šutirao sa ivice kaznenog prostora.

9' GOL! Ponovo Siti

Sada je Alvarez zatresao mrežu, uz pomoć loše reakcije Kamila Grabare.

9' Šeško je sebičan, ostaje 0:0

Šeško je bio sam pred golom (doduše, najverovatnije bi bio ofsajd), ali je šutirao pravo u golmana, umesto da doda saigračima koji su bili na drugoj stativi.

5' GOL! Siti već vodi

Manuel Akandži je doneo Mančester sitiju prednost protiv Kopennhagena, već posle pet minuta igre.

Alvarez je ubacio izz korrnea, Akandži je smestio loptu u gol.

1' Počeli su mečevi

Igra se u Mančesteru i Madridu.

Siti - Kopenhagen, sastavi timova:

Mančester siti: Ederson, Akandži, Dijas, Gvardiol, Rodri, Nunjes, Kovačić, Alvarez, Bob, Luis, Holand.

Kopenhagen: Grabara, Ankersen, Jelert, Vavro, Mekena, Diks, Klem, Oskarson, Froholt, Eljunusi, Ašuri.

Real - Lajpcig, sastavi timova:

Real: Lunjin, Karvahal, Fernandez, Ridiger, Mendi, Čuameni, Kamavinga, Kros, Valverde, Belingem, Vinisijus.

Lajpcig: Gulaši, Raum, Orban, Henrihs, Šlager, Lukeba, Hajdara, Olmo, Simons, Openda, Šeško.

Real oprezan protiv Lajpciga

Španski gigant se poprilično "provukao" u prvom meču sa Lajpcigom u Nemačkoj i uspeo da slavi sa 1:0.

Sigurno je da će mnogo lakši posao imati na svom stadionu, ali uprkos tome, iz Reala poručuju da moraju biti maksimalno obazrivi i fokusirani u revanšu.

Tim iz prestonice Španije u poslednjih devet mečeva ne zna za poraz, ali je u tih devet susreta upisao tri remija, iz šest pobeda.

Lajpcig je odigrao tri susreta nakon prvog meča sa Realom i nemački tim je u veoma solidnoj formi.

Savladali su Menhengladbah sa 2:0, potom bili poraženi sa 2:1 od Bajern Minhena, da bi pred meč sa Realom, uspeli da upišu ubedljivu pobedu protiv Bohuma od 4:1.

Siti odrađuje posao

Siti je iz Kopnehagena u Englesku poneo prednost od dva gola.

Tim Pepa Gvardiole slavio je nakon preokreta sa 3:1, pa poprilično komforno može ući u revanš na "Etihadu".

"Građani" su u odličnoj formi, pošto su neporaženi u 19 uzastopnih utakmica u svim takmičenjima.

Tim iz Mančestera je u pomenutom periodu upisao 17 pobeda i dva remija i očekuje se da nastavi sa odličnom igrom i rezultatom i u meču sa danskim timom.

Kopenhagen je u kontra-ritmu, pošto su upisali poraz u derbiju domaćeg prvenstva.

Bolji od njih bio je Midtjiland, koji se nalazi na liderskom mestu na tabeli. Takođe, Kopenhagen je od prvog meča sa Sitijem, odigrao tek dve utakmice, dok je engleski tim u istom periodu odigrao pet susreta.