Nejpir i Mirotić srušili Partizan, crno-beli propustili veliku šansu u Milanu

Košarkaši Partizana poraženi su u Milanu od ekipe Olimpije sa 85:83 u meču 28. kola Evrolige. Crno-beli su tako ostali na učinku 13-15 i na 11. mestu na tabeli elitnog evropskog takmičenja
Nejpir i Mirotić srušili Partizan, crno-beli propustili veliku šansu u Milanu© KK Partizan

Još jedan bolan poraz pretrpeo je Partizan u Evroligi ove sezone.

Srpski predstavnik ovoga puta pao je nakon drame u "Mediolanum forumu" u Milanu.

Bila je ova utakmica šansa da se priđe korak bliže pozicijama koje vode u plej-in, ali se umesto toga dozvolilo da Olimpija priđe Partizanu, koji je ostao na 11. mestu.

Od prvog minuta meča, igralo se u serijama.

Crno-beli su na najbolji mogući način otvorili susret, pošto su trojke pogodili Kaminski i Smailagić.

Partizan je meč otvorio serijom 8:0, ali je potom stigao odgovor Olimpije.

Domaćin je pronašao ritam i napravio svoju seriju u iznosu od 12:2, te tako uspeo da preokrene i povede sredinom prve četvrtine.

Tim Željka Obradovića je bolje otvorio i drugu deonicu. Ponovo su bitni bili pogoci sa distance, pa je ovoga puta srpski tim uspeo da preuzme inicijativu i vođstvo.

Partizan je većim delom druge četvrtine bio u prednosti.

Ipak, ponovo se tim iz Milana probudio u finišu, kada je pronašao ritam koji im odgovara.

Iskoristili su prazan hod rivala i na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću – 41:40.

Treća četvrtina protekla je u pravoj košarkaškoj i rezultatskoj klackalici. Igralo se koš za koš, a kad god bi Olimpija dolazila do osetnije prednosti, "parni valjak" bi pronašao način da se potpuno vrati u meč i izbori egal.

Za razliku od prethodnih, Partizan je treću četvrtinu priveo svojim naletom i serijom i u poslednju ušao sa tri poena prednosti - 67:64.

Isključivo zahvaljujući Nikoli Mirotiću, Olimpija se držala u igri u četvrtoj četvrtini ovog meča.

Crnogorski košarkaš je vezao tri trojke, potom i pogađao sa linije za slobodna bacanja i bio jedina napadačka opcija Armanija.

Meč je ulazio u neizvesnu završnicu, u kojoj je delovalo da će domaćin uspeti da preuzme kontrolu nad koncima ovog susreta.

Nejpir je pogodio trojku za vođstvo Olimpije od 83:80, nakon čega je Panter na drugoj strani promašio trojku.

Usledio je izuzetno bitan ofanzivni skok Ledeja, koji je poentirao pod faulom, a potom pogodio i dodatno slobodno bacanje.

Još jednom je bitan faktor bio Nejpir, koji je pogodio šut sa distance, ali je nagazio liniju, te je prednost Armanija bila 85:83, na pet sekundi do kraja meča.

U poslednjem napadu, Ledej je pokušao da pretrči ceo teren i poentira, ali to nije uspeo, pa je Partizan upisao poraz u Milanu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Mirotić i Šilds sa po 19, kao i Hol i Nejpir sa 18 i 15 poena.

U redovima Partizana, najefikasniji su bili Avramović sa 19, Kaboklo sa 13 i Ledej sa 12 ubačenih poena.

• 8. mar 2024 • 22:28

22:28

Kraj meča, Partizan je poražen u Milanu

Nije uspeo Zek Ledej da poentira u presotalih pet sekundi u poslednjem napadu, te tako domaćin dolazi do pobede rezultatom 85:83.

• 22:25

40' - Nejpir donosi preokret domaćinu

Olimpija je u odličnoj poziciji u samom finišu meča. Nejpir je pogodio dva šuta sa distance, od čega je drugi došao na pet sekundi do kraja susreta.

Amerikanac je tako doneo Olimpiji prednost od 85:83.

• 22:17

38' - Bitni poeni Anđušića, Partizan vodi 80:78

Skoro četiri minuta nismo videli koš iz igre, a onda je usledio precizan šut od tablu Anđušića sa poludistance.

Partizan vodi 80:78.

• 22:04

33' - Mirotić raspucan, drži Olimpiju u igri

Tri trojke zaredom pogodio je Nikola Mirotić, a poslednja je donela njegovom timu vođstvo - 74:73.

• 21:56

Kraj treće četvrtine: Olimpija - Partizan 64:67

Odličnom energijom i u dobroj atmosferi, Partizan zatvara treću deonicu sa serijom 6:0.

Srpski klub je tako stigao do prednosti 67:64, sa kojom će uči u poslednju četvrtinu.

• 21:43

25' - Nejpir raspoložen, Olimpija vodi

Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Šabaz Nejpir, vezao je pet poena sredinom treće deonice.

Olimpija koristi to kako bi povela sa 55:51.

• 21:32

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:17

Poluvreme: Olimpija - Partizan 41:38

Italijani su ponovo uspeli da preokrenu rezultat, pa na poluvreme odnose poen prednosti - 41:40.

Šilds i Hol su sa 12 i sedam poena najbolji strelci Olimpije, dok su u redovima srpskog tima najefikasniji Ledej sa devet i Kaminski sa sedam poena.

• 20:54

13' - Partizan u naletu, ponovo vodi

Dobro je srpski tim otvorio i drugu četvrtinu, pošto je napravio seriju 6:0, kojom stiže do prednosti 27:22.

• 20:47

Kraj prve četvrtine: Olimpija - Partizan 22:21

Prvu deonicu odlikovale su oscilacije u igri i rezultatu na obe strane parketa. Nakon 10 minuta košarke, domaćin vodi 22:21.

Kaminski predvodi strelce Partizana sa pet poena, dok po četiri imaju Avramović i Panter.

Kod Olimpije se ističu Šilds sa 10 i Mirotić sa pet poena.