Nejpir i Mirotić srušili Partizan, crno-beli propustili veliku šansu u Milanu

Košarkaši Partizana poraženi su u Milanu od ekipe Olimpije sa 85:83 u meču 28. kola Evrolige. Crno-beli su tako ostali na učinku 13-15 i na 11. mestu na tabeli elitnog evropskog takmičenja

Još jedan bolan poraz pretrpeo je Partizan u Evroligi ove sezone.

Srpski predstavnik ovoga puta pao je nakon drame u "Mediolanum forumu" u Milanu.

Bila je ova utakmica šansa da se priđe korak bliže pozicijama koje vode u plej-in, ali se umesto toga dozvolilo da Olimpija priđe Partizanu, koji je ostao na 11. mestu.

Od prvog minuta meča, igralo se u serijama.

Crno-beli su na najbolji mogući način otvorili susret, pošto su trojke pogodili Kaminski i Smailagić.

Partizan je meč otvorio serijom 8:0, ali je potom stigao odgovor Olimpije.

Domaćin je pronašao ritam i napravio svoju seriju u iznosu od 12:2, te tako uspeo da preokrene i povede sredinom prve četvrtine.

Tim Željka Obradovića je bolje otvorio i drugu deonicu. Ponovo su bitni bili pogoci sa distance, pa je ovoga puta srpski tim uspeo da preuzme inicijativu i vođstvo.

Partizan je većim delom druge četvrtine bio u prednosti.

Ipak, ponovo se tim iz Milana probudio u finišu, kada je pronašao ritam koji im odgovara.

Iskoristili su prazan hod rivala i na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću – 41:40.

Treća četvrtina protekla je u pravoj košarkaškoj i rezultatskoj klackalici. Igralo se koš za koš, a kad god bi Olimpija dolazila do osetnije prednosti, "parni valjak" bi pronašao način da se potpuno vrati u meč i izbori egal.

Za razliku od prethodnih, Partizan je treću četvrtinu priveo svojim naletom i serijom i u poslednju ušao sa tri poena prednosti - 67:64.

Isključivo zahvaljujući Nikoli Mirotiću, Olimpija se držala u igri u četvrtoj četvrtini ovog meča.

Crnogorski košarkaš je vezao tri trojke, potom i pogađao sa linije za slobodna bacanja i bio jedina napadačka opcija Armanija.

Meč je ulazio u neizvesnu završnicu, u kojoj je delovalo da će domaćin uspeti da preuzme kontrolu nad koncima ovog susreta.

Nejpir je pogodio trojku za vođstvo Olimpije od 83:80, nakon čega je Panter na drugoj strani promašio trojku.

Usledio je izuzetno bitan ofanzivni skok Ledeja, koji je poentirao pod faulom, a potom pogodio i dodatno slobodno bacanje.

Još jednom je bitan faktor bio Nejpir, koji je pogodio šut sa distance, ali je nagazio liniju, te je prednost Armanija bila 85:83, na pet sekundi do kraja meča.

U poslednjem napadu, Ledej je pokušao da pretrči ceo teren i poentira, ali to nije uspeo, pa je Partizan upisao poraz u Milanu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Mirotić i Šilds sa po 19, kao i Hol i Nejpir sa 18 i 15 poena.

U redovima Partizana, najefikasniji su bili Avramović sa 19, Kaboklo sa 13 i Ledej sa 12 ubačenih poena.

8. mar 2024 • 22:28

Kraj meča, Partizan je poražen u Milanu

Nije uspeo Zek Ledej da poentira u presotalih pet sekundi u poslednjem napadu, te tako domaćin dolazi do pobede rezultatom 85:83.

40' - Nejpir donosi preokret domaćinu

Olimpija je u odličnoj poziciji u samom finišu meča. Nejpir je pogodio dva šuta sa distance, od čega je drugi došao na pet sekundi do kraja susreta.

Amerikanac je tako doneo Olimpiji prednost od 85:83.

38' - Bitni poeni Anđušića, Partizan vodi 80:78

Skoro četiri minuta nismo videli koš iz igre, a onda je usledio precizan šut od tablu Anđušića sa poludistance.

Partizan vodi 80:78.

33' - Mirotić raspucan, drži Olimpiju u igri

Tri trojke zaredom pogodio je Nikola Mirotić, a poslednja je donela njegovom timu vođstvo - 74:73.

Kraj treće četvrtine: Olimpija - Partizan 64:67

Odličnom energijom i u dobroj atmosferi, Partizan zatvara treću deonicu sa serijom 6:0.

Srpski klub je tako stigao do prednosti 67:64, sa kojom će uči u poslednju četvrtinu.

25' - Nejpir raspoložen, Olimpija vodi

Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Šabaz Nejpir, vezao je pet poena sredinom treće deonice.

Olimpija koristi to kako bi povela sa 55:51.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Olimpija - Partizan 41:38

Italijani su ponovo uspeli da preokrenu rezultat, pa na poluvreme odnose poen prednosti - 41:40.

Šilds i Hol su sa 12 i sedam poena najbolji strelci Olimpije, dok su u redovima srpskog tima najefikasniji Ledej sa devet i Kaminski sa sedam poena.

13' - Partizan u naletu, ponovo vodi

Dobro je srpski tim otvorio i drugu četvrtinu, pošto je napravio seriju 6:0, kojom stiže do prednosti 27:22.

Kraj prve četvrtine: Olimpija - Partizan 22:21

Prvu deonicu odlikovale su oscilacije u igri i rezultatu na obe strane parketa. Nakon 10 minuta košarke, domaćin vodi 22:21.

Kaminski predvodi strelce Partizana sa pet poena, dok po četiri imaju Avramović i Panter.

Kod Olimpije se ističu Šilds sa 10 i Mirotić sa pet poena.

6' - Olimpija u seriji 12:2

Partizan je odlično ušao u meč, pošto je vodio sa 8:0. Ipak, Olimpija je pronašla ritam, napravila seriju 12:2 i stigla do vođstva.

Italijanski tim na polovini prve deonice vodi sa 12:10.

2' - Odličan start Partizana

Visoki igrači srpske ekipe Kaminski i Smailagić, pogodili su trojke na samom startu meča, pa Partizan nakon uvodnog minuta vodi sa 6:0.

1' - Počeo je meč

Startna petorka Olimpije: Nejpir, Hol, Šilds, Meli i Vojtman.

Partizan meč započinje sa: Dozirom, Panterom, Ponitkom, Smailagićem i Kaminskim.

Igrači su na parketu, sve je spremno za početak

Košarkaši obe ekipe su na parketu "Mediolanum foruma", u toku je poslednje zagrevanje pred početak meča...

Mesina zna šta da očekuje protiv Partizana

"Očekuje nas fizički veoma čvrsta ekipa, koja je očigledno dobro organizovana kao i svaki tim Željka Obradovića. Za nas će biti važno da iskontrolišemo skokove, da imamo čvrstu defanzivnu tranziciju i da koristimo dobro izbalansiran napad između igre unutar reketa i spoljnih šuteva", rekao je italijanski stručnjak.

"Biće zadovoljstvo za sve ponovo videti Pantera i Ledeja, dva izvrsna igrača, koji su pre u sezoni 2020/2021. bili sa nama", dodao je Mesina.

Obradović o večerašnjem protivniku

"Milano je ekipa koja je podigla broj šuteva za tri poena u poslednjih pet utakmica. Karakteristika je da imaju visoke igrače koji šutiraju veliki broj trojki. Svi osim Kajla Hajnsa su sposobni da šutiraju za tri", rekao je šef struke crno-belih.

"Potrebno je prisetiti prošle utakmice kod nas, gde su bili dominantni tokom jednog dela meča. Uspeli smo da okrenemo i na kraju pobedimo bez prevelike neizvesnosti. To je velika opomena za nas da moramo da odigramo na najvišem mogućem nivou kako bi imali pozitivan rezultat", zaključio je Obradović.

Kadrovski problemi

Ni na ovoj utakmici Obradović neće moći da računa na sve igrače, pošto zbog povreda sa ekipom nisu otputovali Ognjen JaramazTristan Vukčević i Džejms Naneli.

I domaćin ima kadrovskih problema, igraće bez Tonuta i Pojtresa, ali bi u ekipi trebalo da se nađu Šabaz Nejpir i Nikola Mirotić.

Tabela i forma

Pobedom nad Efesom prošle sedmice košarkaši Partizana prekinuli su crnu seriju u Evroligi, koja im je zakomplikovala plasman u doigravanje elitnog takmičenja.

Partizan je trenutno 11. na tabeli Evrolige sa skorom 13-14, dok Olimpija hvata poslednji voz za plej-in - trenutno je 14. na tabeli sa 11-16.

Italijanski tim igra sa oscilacijama, pa je na poslednjih pet mečeva upisao dve pobede i tri poraza, u poslednjem meču, izgubili su od ASVEL-a u Lionu.

Veliki ulog meča u Milanu

Duel u "Mediolanum forumu" može biti presudan za sudbinu crno-belih u elitnom takmičenju ove sezone, pobeda približava ekipu Željka Obradovića plasmanu u plej-in.

Olimpija je potencijalni rival za mesto koje vode u dalji tok takmičenja, pa je otuda meč od velike važnosti.