Zvezda imala "plus 16" na poluvremenu, ali je Makabi došao do pobede u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu od Makabija u utakmici 29. kola Evrolige, rezultatom 84:80

Janis Sferopulos je imao velikih muka pred ovaj meč, pošto nije mogao da računa na nekolicinu važnih igrača – Teodosića, Nedovića, Lazića, Topića i Tompkinsa.

Sa skraćenim rosterom, ali i bez ozbiljnijih šansi za plasman u plej-in Evrolige, Zvezda je odlično ušla u utakmicu došla do ogromne prednosti nad Makabijem.

Na samom startu meča, Zvezda je imala problema u skoku, ali su gosti uspeli da upropaste gotovo svaku šansu da uspostave kontrolu.

Jago dos Santos je igrao odlično, razigrao se i Džavonte Smart, a Luka Mitrović i Džoel Bolomboj su vodili veliku borbu pod obručima.

Procenat šuta iz igre je bio skandalozan kod gostiju – 6/21 za dva poena, pa su crveno-beli na poluvreme otišli sa "plus 16" – 47:31.

U trećoj četvrtini je Zvezda uspevala da odbije skoro sve napade gostiju, ali je polako ostajala bez energije.

Kada je stala kreacija, Makabi je preuzeo inicijativu, pa početkom poslednje četvrtine krenuo u preokret.

Gosti su igrali sve bolje, pa je Makabi došao do prednosti – 66:63.

Na sve probleme, nadovezao se još jedan – Jago dos Santos je dobio jak udarac u glavu, a zatim i nezgodno pao, pa je morao da napusti teren i ode u svlačionicu.

Makabi je bolje odigrao u završnici, a Zvezda je pet sekundi pre kraja uspela da smanji na 80:83 trojkom Gedraitisa.

Ipak, Kolson je sa linije penala jednom pogodio i tako obezbedio trijumf svog tima.

Jago dos Santos je bio najefikasniji u crveno-belom dresu, postigao je 20 poena uz sedam asistencija.

Hanga je ubacio 13, Smart 12, a Bolomboj 11.

Bonzi Kolson je bio najefikasniji u ekipi Makabija, postigao je 23 poena.

Džoš Nibo je odigrao sjajan meč, postigao je 18 poena uz osam skokova.

Crvena zvezda sad ima skor 10-19, a Makabi, koji je prvi put savladao crveno-bele posle šest uzastopnih poraza, 16-13.

U sledećem kolu Zvezda već u sredu dočekuje Panatinaikos, dok će dva dana kasnije biti domaćin i Virtusu.

• 14. mar 2024 • 21:13

21:13

Kraj meča - 80:84

Makabi je došao do velikog preokreta i pobede u Beogradu.

• 21:06

38' Važna trojka Hange - 74:76

Adam Hanga pogađa izuzetno važnu trojku za Zvezdu!

• 20:56

38' Dos Santos se povredio - 70:75

Makabi ima pet poena prednosti, ali više brine povreda Jaga dos Santosa.

Brazilac je dobio jak udarac u lice, a onda i nezgodno pao.

Napustio je teren i otišao u svlačionicu.

• 20:48

35' Preokret Makabija - 63:66

Makabi sve bolje igra kako vreme odmiče, pa je tako došao prvi put do prednosti na meču.

• 20:33

Kraj treće četvrtine - 61:53

U poslednju deonicu, Zvezda ulazi sa osam poena prednosti.

• 20:26

27' Pritiska Makabi - 59:51

Nekoliko dobrih minuta u igri gostiju, koji uspevaju da smanje prednost crveno-belih.

• 20:18

25' Zvezda čuva prednost - 53:41

Makabi je smanjio zaostatak, ali ne previše.

Zvezda čuva dvocifrenu prednost.

• 20:10

21' Nastavljen je meč

Zvezda ima veliku prednost.

• 19:52

Poluvreme - 47:31

Crvena zvezda je odigrala fantastično prvo poluvreme, posle kojeg ima 16 poena prednosti.

Smart je ubacio 12 poena, Dos Santos jedan manje.

Makabi ima užasan procenat šuta iz igre - 6/21 za dva poena.

• 19:46

18' jago pogađa sa velike udaljenosti - 41:26

Brazilac je pogodio trojku sa velike distance, raste prednost crveno-belih.