Srpski reprezentativac zapečatio sudbinu hrvatskih klubova - posle Hajduka, izbacio i Dinamo

Fudbaleri solunskog PAOK-a deklasirali su zagrebački Dinamo sa 5:1 u revanš meču osmine finala Lige Konferencije

Zagrebački Dinamo je imao 2:0 iz prvog meča, praktično su zakoračili ka četvrtfinalu, ali je u Solunu prošao kao "bos po trnju".

Već posle prvog poluvremena, grčka ekipa je imala tri gola prednosti.

Nekadašnji fudbaler Čelsija, Abdul Rahman Baba, doneo je prednost PAOK-u u 27. minutu igre, nakon kornera koji je izveo srpski reprezentativac Andrija Živković.

Šest minuta kasnije, Sučić je postigao autogol, a zatim je, u 42. minutu, Brendon Tomas pogodio za 3:0.

Gosti su smanjili početkom drugog dela igre, ali je u 73. minutu Kulijerakis ponovo doneo tri gola prednosti domaćima.

Brunu Petkoviću je u 81. minutu poništen gol, a onda je tačku na meč stavio Živković.

Srpski fudbaler je preuzeo odgovornost u 88. minutu, izveo sigurno penal i ostavio Dinamo bez Evrope.

Dinamo nije prvi evropski klub koji je ove sezone eliminisao Živković iz Evrope.

U trećem kolu kvalifikacija za LK, Živković je postigao dva gola protiv splitskog Hajduka u pobedi (3:0).

U četvrtfinalu će igrati i Fenerbahče, koji je izgubio od Rojal Union sa 0:1, ali je u prvoj pobedio sa 3:0.

Fjorentina je odigrala 1:1 sa Makabijem iz Haife (nakon pobede 4:3), dok se na utakmici između Plzenja i Serveta igraju produžeci.