Bleda i bezidejna Holandija izvukla remi protiv Ekvadora

Fudbaleri Holandije i Ekvadora odigrali su nerešeno 1:1 u meču drugog kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Kataru
Bleda i bezidejna Holandija izvukla remi protiv EkvadoraGetty © Francois Nel

Ni u drugoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Kataru, selekcija Holandije nije opravdala svoj kvalitet, status favorita i selekcije koja konkuriše na titulu svetskog šampiona.

Tim Luja van Gala uputio je samo dva šuta ka golu Ekvadora u drugom kolu grupe A.

I dok je u prvom meču protiv Senegala, slična partija bila dovoljna za pobedu, ovoga puta Holandija je osvojila samo bod.

"Oranje" je rano povelo, pošto je Gakpo na sjajan način poslao loptu u mrežu rivala u šestom minutu susreta.

Očekivalo se da će to potpuno rasteretiti Holanđane i da će ih publika u Kataru napokon videti raspoložene i otvorene za igranje fudbala.

Ipak, desilo se potpuno suprotno, pošto je evropska selekcija u nastavku delovala potpuno bezidejno i bezopasno.

Ekvador je to uspeo da delimično iskoristi i da ostvari, za njih, povoljan rezultat.

Do izjednačenja, južnoamerička zemlja došla je početkom drugog dela meča.

Igrao se 49. minut, kada je Ekvador oduzeo loptu na protivničkoj polovini, potom se brzo transformisao u napad.

Estupinjan je šutirao sa leve strane, taj udarac je odbranio golman Nopert, ali je na pravom mestu bio Ener Valensija, koji je postigao svoj treći gol na turniru.

Do kraja meča, Ekvador je pokušavao na razne načine da dođe do preokreta i pobede, ali im je ponestajalo koncentracije i sreće u završnici.

Holandija se uspešno odbranila, te je meč završen rezultatom 1:1.

Igrači, stručni štab i navijači Ekvadora su uplašeno napustili stadion, pošto je njihov najbolji igrač i strelac Valensija, zbog povrede u samom finišu, iznet nosilima sa terena.