Sedmi dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo je uzbudljive utakmice u grupama C i D. U prvom meču dana, Australija je ostvarila bitnu pobedu nad Tunisom. Poljska je sa 2:0 savladala Saudijsku Arabiju, Francuska je bila bolja od Danske sa 2:1, dok je u zatvaranju programa, Argentina nadigrala Meksiko sa 2:0
Argentina u finišu slomila otpor Meksika, Mbape srušio Dansku, pobede Poljske i AustralijeGetty © Richard Heathcote
  • 26. nov 2022 • 21:55

21:55

Kraj meča: Argentina - Meksiko 2:0

Golovima Lionela Mesija u 64, kao i Enca Fernandeza u 87. minutu, Argentina je upisala prvu pobedu i osvojila prve bodove na Svetskom prvenstvu u Kataru.

• 21:48

88' - GOL! Enco Fernandez majstorijom stavlja tačku na meč

Spektakularan pogodak Fernandeza, koji nakon "skraćenog" kornera Argentine i dodavanja Mesija, sjajnim udarcem matira Očou i verovatno stavlja tačku na meč.

• 21:30

70' - Dobar napad Argentine, Molina loše šutira

"Gaučosi" su razmenili dodavanja i izborili poziciju za centaršut sa leve strane, učinio je to Akunja, lopta je stigla do Moline, koji iz prve šutira preko gola Meksika.

• 21:25

65' - GOL! Mesi donosi vođstvo Argentini

Perfektan udarac omalenog fudbalera, koji je možda i prvi put na meču imao iole prostora da primi loptu, licem se okrene ka golu, namesti se i uputi udarac, koji je bio hirurški precizan.

Argentina stiže do bitnog gola i bitnog vođstva u borbi za nokaut fazu.

• 21:12

51' - Mesijev slobodnjak ide preko gola

Imao je priliku Argentinac, pošto je probao iz slobodnog udarca sa nekih 18 do 20 metara udaljenosti, ali je Mesijev šut završio preko gola.

• 21:03

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Lusail".

• 20:49

Kraj prvog poluvremena: Argentina - Meksiko 0:0

Nakon prvih 45 minuta, nije viđen postignut gol na meču Argentine i Meksika.

Očekivalo se mnogo više od duela ove dve selekcije, ali je u prvom poluvremenu viđeno tek jedno pravo uzbuđenje, kada je Vegin pokušaj iz slobodnog udarca, uspešno odbranio golman Argentine Emilijano Martinez.

• 20:44

45' - Najbolja prilika u prvom delu, Martinez brani slobodnjak Vege

Odlično je šutirao Meksikanac Vega iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara, ali je još bolje odbranio golman Argentine Martinez.

• 20:26

25' - Meksiko ne dozvoljava Mesiju da igra

Fantastično za sada markiraju fudbaleri Meksika najveću pretnju u redovima Argentine - Lionela Mesija, kojeg odmah po prijemu lopte udvajaju ili čak šalju i trećeg čuvara na njega.

Ni nakon 25 minuta nije viđen neki ozbiljniji napad i prilika ispred oba gola.

• 20:09

10' - Tvrd početak meča

Osim nešto grubljih faulova na sredini terena, nije mnogo toga moglo da se vidi u uvodnih 10 minuta susreta.