Zvezda pobedila Zenit, Srbi i Rusi iz Beograda poslali podršku stradalima u Moskvi

Sjajna atmosfera i dobra fudbalska predstava viđene su u Beogradu u teškom trenutku za ruski narod

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ruski Zenit rezultatom 1:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu "Rajko Mitić".

Zvezda i Zenit u nastavili da gaje bratske odnose, ali je ovoga puta rezultat bio u drugom planu posle tragedije koja se u petak dogodila u Moskvi.

Igrači i navijači dve ekipe pružili su podršku stradalima u terorističkom napadu u moskovskom tržnom centru, u kojem je život izgubilo više od 130 ljudi.

Pred više od 40.000 navijača na tribinama viđena je otvorena, interesantna i dinamična utakmica u kojoj su oba trenera isprobala igrače koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku sezone.

Vladan Milojević je od standardnih igrača izveo Uroša Spajića, Pitera Olajinku, Gejlora Kangu i Šerifa Ndiaja, dok su šansu dobili mnogi mladi igrači, neki koji su čak i na pozajmicama u Grafičaru i OFK Beogradu.

Olajinka je bio najraspoloženiji, imao nekoliko dobrih pokušaja, a najbolju šansu za domaće u prvom delu igre propustio je Nikola Knežević.

U nastavku je ruski klub bio ofanzivniji, pa je u 60. minutu trebalo da dođe do vođstva, ali sudija Jovan Šegrt i njegovi pomoćnici nisu videli da je lopta prešla gol-liniju posle šuta Erohina. Dva minuta kasnije Isidor je pogodio stativu i tada je sreća bila na strani srpskog šampiona.

Crveno-beli su potom krenuli u pritisak koji se isplatio u samom finišu susreta.

U 82. minutu Čorni je loše reagovao u kaznenom prostoru, lopta je došla do Nikole Kneževića, koji se oslobodio čuvara i potom je zakucao u mrežu za 1:0!

Time je i postavio konačan rezultat u utakmici u kojoj je rezultat ipak bio u drugom planu.

23. mar 2024 • 20:56

90+2' Kraj utakmice! Zvezda je pobedila Zenit 1:0!

U utakmici u kojoj rezultat nije bio u prvom planu, Zvezda je minimalnim rezultatom (1:0) pobedila Zenit u Beogradu.

88' Guteša dva puta brani udarce Zenitovih igrača

U dva navrata Zenitovi igrači su šutirali ka golu Zvezde, ali je Guteša bio siguran.

82' GOOOL! Zvezda vodi protiv Zenita!

Period dobre igre crveno-beli su krunisali u samom finišu utakmice. Čorni je loše reagovao u kaznenom prostoru, lopta je došla do Nikole Kneževića, koji se oslobodio čuvara i potom je zakucao u mrežu za 1:0!

73' Umalo da Mituljikić donese prednost Zvezdi

Jovan Mituljikić, koji je nekoliko minuta ranije ušao umesto svog brata blizanca Nikole, imao je sjajnu šansu. Katai je idealno centrirao sa leve strane, mladi napadač zahvatio loptu glavom kod penala, ali je ona otišla malo pored desne stative.

70' Ponovo prete gosti

Sada je i Kovalenko želeo da savlada Gutešu sa distance, nije šutirao u okvir gola.

62' Sada i stativa spasava crveno-bele

Snažno je šutirao Isidor sa ivice kaznenog prostora, ali je ponovo okvir gola bio uz crveno-bele.

60' Najbolja prilika za Zenit u dosadašnjem toku susreta

Nakon sat vremena igre klub iz Sankt Peterburga je trebalo da vodi, pošto je Erohin sjajno uhvatio centaršut sa leve strane i šutirao sa nekih desetak metara. Zatresao je prečku, lopta je prešla gol-liniju, ali sudijska ekipa nije videla da je gol regularan.

54' Olajinka zamalo pogodio za Zvezdu

Piter Olajinka je najraspoloženiji igrač Zvezde večeras i malo je nedostajalo da donese prednost svojoj ekipi. Šutirao je snažno sa linije šesnaesterca, lopta je prohujala iznad prečke.

46' Počelo drugo poluvreme

Nastavljena utakmica na stadionu "Rajko Mitić".

45' Kraj prvog poluvremena, bez golova u Beogradu

Posle prvih 45 minuta otvorene igre nije bilo golova, rezultat na pauzi je 0:0.

37' Velika šansa za Zvezdu

Po levom boku probio je Olajinka i vratio na penal do Kneževića. Mladi igrač Zvezde je primio i šutirao u donji desni ugao, ali je Keržakov sjajnom paradom odbranio mrežu.

34' Spajić sprečio vođstvo Zenita

Dobra polukontra ruskog prvaka po desnoj strani. Usledio je odličan centaršut u peterac, gde kapiten Spajić reaguje u poslednjem trenutku i sprečava vođstvo rivala.

27' Daglas Santos pokazao kakvu "levicu" poseduje

Pojačava se pritisak Zenita, a sada i Daglas Santos pokazuje kakvu "levicu" poseduje. Šutirao je snažno sa 25 metara, ali nije bilo potrebe da Guteša reaguje.

25' I Vilson Isidor je oprobao udarac

Još jedan Brazilac iz napada gostiju je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, nije bio previše uspešan.

21' Pedro pokušao sa pola terena, ali bez brige za Zvezdu

Lepo su otvorili kontru igrači Zenita, a onda je Pedro video da je golman Guteša izašao van linije. Pokušao je da ga iznenadi šutom sa pola terena, loše je zahvatio loptu i nije bilo problema za Zvezdu.

10' Zenit uputio prvi udarac u okvir gola

Gosti upisali prvi šut i to glavom, nakon kornera, ali bez problema za Gutešu.

6' Prvi prodor Olajinke

Prvi put domaćin je pripretio preko Pitera Olajinke, koji je probio po desnoj strani. Pao je u kaznenom prostoru posle duela sa protivničkim igračem, ali to nije bilo dovoljno za penal.

Koreografija na severnoj tribini

1' Počela utakmica Zvezde i Zenita

Duel na stadionu "Rajko Mitić" počeo je posle minuta ćutanja u čast stradalima u terorističkom napadu u Moskvi.

Ovacije za Ruse prilikom izlaska na teren

Sastavi:

Crvena zvezda: Guteša, Rodić, Spajić, Radojević, Nikolić, Knežević, N.Mituljikić, Kanga, Katai, Olajinka, Ndiaje

Zenit: Keržakov, Karavajev, Rodrigao, Daglas Santos, Nino, Kovalenko, Ahmetov, Erohin, Pedro, Mantuan, Vilson Isidor

Očekuju se pune tribine našeg najvećeg stadiona

Visoke bezbednosne mere, policajci s dugim cevima ispred stadiona

Ispred stadiona "Rajko Mitić" na snazi su izuzetno visoke bezbednosne mere nakon terorističkog napada u Moskvi.

Veliki broj policajaca je ispred stadiona, a naoružani su čak i dugim cevima.

Delegacija Zenita posetila Hram Svetog Save

"Delije" pozvale na stadion: Da pružimo podršku ruskoj braći

Navijači Crvene zvezde "Delije" izdali su saopštenje u kom su pozvali sve koji dođu na prijateljski meč između srpskog šampiona i ruskog Zenita da pruže podršku ruskoj braći.

"Molimo sve navijače Zvezde, koji će doći na severnu tribinu, da budu bar pola sata pred početak meča na tribini kako bi se dogovorili za koreografiju koja se sprema", stoji u objavi.

"U ovom trenutku kada je našoj braći teško, treba da vide pun stadion i svu moguću podršku koju možemo da im pružimo! Jedini način na koji sada to možemo da izvedemo je da napunimo stadion do poslednjeg mesta."

Podrška stradalima u Moskvi

Duel između Crvene zvezde i Zenita biće odigran uprkos terorističkom napadu u Moskvi, u kojem je stradalo više od 130 ljudi, a povređeno više od 150.

FK Crvena zvezda istakla je želju da pokaže ruskom narodu koliko je uz njih, zbog čega će pre početka utakmice biti organizovan minut ćutanja.